Ne tik senėjimo procesas gali pakenkti mūsų nagams. Veikiami įvairių veiksnių – didelio šalčio, pernelyg dažno rankų plovimo ir sąlyčio su cheminėmis medžiagomis nagai gali išsausėti, todėl jie tampa pažeidžiami. Silpni, lūžinėjantys nagai kelia didelį diskomfortą, jau nekalbant apie kompleksus dėl išvaizdos ir pasitikėjimo savimi sumažėjimą. Tačiau, kad ir kaip vilioja paslėpti trapius nagus po ilgalaikiu geliniu lakavimu, yra daugybė patarimų, kurie gali sugrąžinti puikią nagų būklę.

 

Kodėl nagų būklė prastėja?Trapūs, silpni ir lūžinėjantys nagai_ kaip juos sustiprinti

 

Su amžiumi mūsų kūne vyksta įvairūs pokyčiai, įskaitant ir nagų pokyčius. Ploni, trapūs ir lūžinėjantys nagai yra vienas iš senėjimo padarinių. Dermatologai sako, kad vyresnio amžiaus pacientai dažnai kreipiasi į juos su klausimais, kodėl jų nagai tampa ploni ir trapūs. Atsakymas paprastas: atrofija.

 

Atrofija – tai laipsniškas ląstelių ar audinių nykimas. Gopalas A. Patelis, „Aesthetic Dermatology Associates“ partneris, teigia, kad lūžinėjantys nagai pasireiškia 20 – 30 proc. gyventojų. Pasak jo, su amžiumi silpnėja ryšiai tarp keratino gijų, esančių naguose. Dėl šių pokyčių nagai tampa sausesni ir trapesni.

 

Be natūralaus senėjimo proceso, yra ir kitų veiksnių, galinčių lemti nagų trapumą. Tam tikros medicininės būklės, pavyzdžiui, anemija, skydliaukės ligos ir psoriazė, gali sukelti nagų silpnumą. Anemija, kuriai būdingas sveikų raudonųjų kraujo kūnelių trūkumas, gali lemti nagų lūžinėjimą dėl sumažėjusio deguonies tiekimo į nago dugną. Skydliaukės ligos, ypač hipotirozė, gali sukelti nagų sausumą ir trapumą. Psoriazė, lėtinė autoimuninė liga, gali paveikti nagus, todėl jie tampa silpni, su duobutėmis ir linkę lūžinėti.

 

Jei įtariate, kad Jūsų nagai lūžinėja dėl kurios nors sveikatos būklės, svarbu pasikonsultuoti su gydytoju, kad sutrikimas būtų tinkamai diagnozuotas ir gydomas.

 

Naudingų medžiagų trūkumas

 

Dėl vitaminų trūkumo nagai taip pat gali lūžinėti. Norint sustiprinti juos, būtina valgyti įvairių maistinių medžiagų turintį maistą. Baltymai ir kalcis, taip pat biotino turtingas maistas, pavyzdžiui, daržovės, kiaušiniai ir riešutai, gerina nagų būklę. Hidratacija padės nagams išlaikyti drėgmę ir išlikti stipriems, be jos nagai dažniau lūžinėja.

 

ECOSH ekspertai išskiria metilsulfonilmetano (MSM) svarbą ne tik nagams, bet ir odai bei plaukams. Anot jų, MSM – sieros turintis organinis junginys, kuris natūraliai aptinkamas gamtoje, tačiau gali būti susintetintas ir laboratorijoje. Augalai, kuriuose aptinkama šio junginio: dirvinis asiūklis, kai kurie dumbliai, vaisiai, daržovės, grūdai. Tačiau iš maisto MSM pasisavinti sunku, nes apdorotas (džiovintas, ar termiškai paveiktas – keptas, virtas) maistas nebeturi šio junginio.

 

Kaip prižiūrėti nagus?

 

Jei kovojate su trapiais ir silpnais nagais, apsvarstykite galimybę patrumpinti jų ilgį, kad jie turėtų laiko sustiprėti. Trumpesni nagai taip pat mažiau lūžinėja. Nagų stiprinimui gali padėti ir tai, kad pakeisite dildymo būdą. Vietoj to, kad nagus dildytumėte pirmyn ir atgal, švelniais judesiais dildykite nagus viena kryptimi, kad jie nelūžinėtų.

 

Naudojant nagus kaip įrankius, jie irgi gali lūžti. Gazuoto gėrimo skardinę verčiau atidarykite pirštų pagalvėlėmis arba naudokite segtuką, kad pasiektumėte ką nors mažoje erdvėje.

 

Be to, venkite aštrių cheminių medžiagų, pavyzdžiui, valymo priemonių, nes jos gali susilpninti nagus. Atlikdami namų ruošos darbus mūvėkite pirštines, kad apsaugotumėte nagus nuo pažeidimų.

 

Taip pat turėkite omenyje, kad dažnas lakavimas ir įvairios procedūros gali silpninti nagus. Jei privalote atlikti gelines nagų procedūras, įsitikinkite, kad tarp jų darote pertrauką ir naudojate kokybiškas priemones.