Keliavimas laiku – vienas populiariausių mokslinės fantastikos scenarijų, bet ar įmanoma, kad jis kada nors taps realybe. Atradęs reliatyvumo teoriją, net žymusis A. Einšteinas buvo įsitikinęs, kad keliauti laiku yra įmanoma. Iš tikrųjų pasaulyje yra nutikę įvykių, kurie skatina patikėti šiuo paranormaliu reiškiniu.

 

laikas

Kartu su Čarlio Čaplino filmu „Cirkas“ skaitmeniniame diske buvo įrašyta trumpa vaizdo medžiaga ir nuotraukos iš 1928 metais vykusios premjeros Graumano kino teatre. Sunku patikėti, bet vaizdinėje medžiagoje matyti vaikštanti ir mobiliuoju telefonu kalbanti moteris. Tais laikais belaidžių telefonų nebuvo, todėl žmonės pradėjo galvoti, kad ši moteris atvyko iš ateities. Kita vertus, neaišku, su kuo ji galėjo kalbėtis ir kokio telefonų operatoriaus paslaugomis naudojasi, kad gali skambinti skirtinguose laikuose. Galbūt tai kažkoks kitas daiktas. Kai kurie spėlioja, kad moteris prie ausies galėjo laikyti senovinį klausymo ragelį, bet tai nepaaiškina, kodėl ji eidama kalbėjo ir juokėsi.

 

XIX amžiaus pradžioje buvo nutapytas paveikslas kelia daug diskusijų ne dėl jo meninės vertės, bet dėlto, kad jame vaizduojamas vyras rankose laikantis prabangią kompaktinių diskų dėžutę (arba kažką panašaus į ją). Pirmieji plastiko dirbiniai buvo pristatyti tik 1862 metais, o apie kompaktinius diskus nieko nežinota dar ilgą laiką.

 

1950 metų birželio viduryje Niujorko Taimso aikštėje automobilis partrenkė ir mirtinai sužalojo vyrą, vilkintį XIX amžiaus drabužiais. Per tyrimą buvo išsiaiškinta, kad 1876 metais, būdamas 29-erių dingo be pėdsakų dingo toks pat žmogus. Vyras su savimi turėjo varinį žetoną alui, sąskaitą už arklio priežiūrą ir karietos valymą, 1876-ųjų laišką, 70 dolerių ir vizitinių kortelių. Jam, kaip ir dingusiam XIX amžiuje, buvo 29-eri metai. Kaip jis atsidūrė 1950 metais – neatskleista paslaptis.

 

Tikima, kad Montauko oro pajėgų (JAV) stotyje yra tarpdimensinis tunelis ir požeminė laboratorija, kurioje galima laiku nukeliauti į 1943 metus. Šiais metais mirė N. Tesla, dirbęs prie ypatingai slapto erdvės daugiamatiškumo ir nematomumo projekto. Manoma, kad čia įsivėlė klaida ir žmonės įstrigdavo 1943 metuose.

 

Kanadoje per 1941 metų tilto atidarymą darytoje nuotraukoje galbūt buvo užfiksuotas keliautojas laiku. Šio žmogaus drabužiai, akiniai nuo saulės, logotipas ant marškinėlių ir nešiojama vaizdo kamera – atrodo neįtikėtinai šiuolaikiškai. Tokie daiktai antrojo pasaulinio karo metu neegzistavo.

 

1943 metų spalio 28 dieną vyko labai slaptas Filadelfijos eksperimentas. Sklandė gandai, kad JAV karinio jūrų laivyno naikintuvai nematomi perveždavo priešų įrangą ir teleportuodavo žmones iš Pensilvanijos į Virdžiniją vos per 10 sekundžių. Gali būti, kad šie pasakojimai laužti iš piršto, nes laivas paskendo ir žuvo visi jo keleiviai.

 

1935 metais britų karališkųjų oro pajėgų pareigūnas Victoras Goddardas su nuosavo lėktuvu skrido pro apleistą aerodromą Edinburge. Grįždamas atgal jis negalėjo patikėti savo akimis: tas pats oro uostas buvo renovuotas, vaikščiojo pareigūnai su mėlynomis uniformomis, o pakilimo taką užėmę 4 geltoni lėktuvai. Iš tiesų po 4 metų visa tai tapo tiesa.

 

2008 metų gruodį kinų archeologai pirmą kartą atidarė Činų dinastijos kapą Šansi provincijoje. 400 metų negyvenamoje teritorijoje jie rado metalinį šiuolaikinį šveicarišką laikrodį, kurio sustojusios rodyklės rodė 10 valandų ir 6 minutės. Iškelta versija, kad laikrodį galėjo pamesti keliautojas laiku.

 

1901 metais dvi moterys tvirtino, kad jos buvo nukeliavusios į praeitį. Apsilankiusios Versalyje jos staiga pasijuto atsidūrusios prancūzų revoliucijos įkarštyje. Savo akimis Charlotte Anne Moberly ir Eleonor Jourdain regėjo Mariją Antuenetę ir kitus žymius tų laikų asmenis.

 

1979 metais per Prancūziją į Ispaniją keliavo dvi poros. Naktį jie nusprendė apsistoti sename prancūzų viešbutyje. Tačiau po nakties viešbutis tarsi pranyko nuo žemės paviršiaus, visos jame padarytos nuotraukos taip pat dingo iš fotoaparato. Gali būti, kad keliautojai buvo įžengę į kito laiko dimensiją, todėl taip nutiko.