Laukiniai gyvūnai turi nepaprastą namų instinktą. Pavyzdžiui, lašišos ir upėtakiai žino, kaip rasti kelią į savo neršto vietą, net jei ji yra už tūkstančių kilometrų. Karo metais žinutes atgal į bazę, per priešo zoną pernešdavo pašto karveliai. Gyvūnas yra telepatiniais ryšiais susijęs su savo šeimininku, todėl, nesvarbu, ar jis ten buvęs, ar ne, jis gali įveikti daugybę kilometrų, kad rastų savo žmogų.

 

Kartais atrodo, kad gyvūnai nujaučia įvykius. Taip gali būti dėlto, kad žmonės kitaip suvokia laiko pradžią ir pabaigą arba todėl, kad gyvūnai jautriau reaguoja į pirmuosius pavojaus signalus. Gyvūnų pojūčiai, rega ir klausa yra stipresni nei žmogaus. Nėra iki galo išsiaiškinta, kodėl gyvūnai gali nujausti pavojų prieš kelias valandas ar net kelias dienas, rašo hubpages.com.

 

Kaip ir žmonės, turintys stiprią nuojautą, kad kas nors nutiks jų artimiesiems, taip ir gyvūnai dažnai pakeičia savo elgesio modelį, taip išgelbėdami šeimininko gyvybę.

 

Vienas iš labiausiai žinomų šuns nuojautos ženklų – spontantiškas kauksmas. Žmonės sunerimsta, jei gyvūnai pradeda masiškai palikti įprastinę vietą. Gyvūnai patraukia toliau, kai nujaučia Žemės drebėjimą, ugnikalnio suaktyvėjimą ar cunamį. Taip elgiasi tiek naminiai, tiek laukiniai gyvūnai.

 

Pirmieji ženklai, kad gyvūnai nerimsta, gali pasirodyti prieš savaitę ir ypač suaktyvėja likus 24 valandoms iki nelaimės.

 

Kitaip nei manoma, gyvūnai dažniausiai nėra naujos gyvybės ar mirties pranašai. Tačiau jie gali įspėti žmones apie laukiančius pavojus.

 

Atkreipkite dėmesį į paukščius, kai renkatės naują gyvenamąjį būstą. Kažkas negero yra tame name, jei aplink neskraido jokių paukščių.

 

Jeigu įmanoma, prieš įsikraustydami į naują gyvenamąjį būstą, atsiveskite savo naminį gyvūnėlį. Gyvūnas nenorės peržengti namų, kurių energija bloga, kuriuose įvyko kažkas negero, slenksčio.

 

Ženklas, kad kažkas ne taip, jeigu paprastai draugiškas gyvūnas pradeda piktai urgzti ant seno ar naujo pažįstamo. Nepalikite tokio žmogaus vieno su gyvūnu ir patys venkite su juo būti vieni.