Ar kada nors teko girdėti apie instinktyvų kraujavimą per mėnesines, kai leidžiama sau laisvai kraujuoti tik tuomet, kad esama tualete? Ar ryžtumėtės tai išbandyti? Pasirodo, kad tai nauja mada, atėjusi iš Prancūzijos – šalies, kuri vertina laisvę, natūralumą ir ekologiją. Statistika skelbia, kas vidutiniškai moteris per gyvenime sunaudoja apie 11 tūkst. higienos priemonių vienetų. Tai didžiulė suma ir pelnas šiuos moteriškus dalykėlius gaminančioms įmonėms. Tad mintis apie instinktyvų kraujavimą gal ir atrodo visai logiška, bet ar lengvai įgyvendinama? Tikriausiai pagalvojote, kad tai beprotiška mintis. Tačiau net ir čia yra krislas tiesos!

 

menesines

Instinktyvaus kraujavimo šalininkai teigia, kad instinktyvus kraujavimas yra visiškai natūralus būdas, kaip susitvarkyti tomis dienomis, kurį siūlo pati gamta. Apie instinktyvųjį kraujavimą pradėta kalbėti maždaug nuo 2000 metų tinklaraščiuose apie moterų reprodukcinę sveikatą.

 

Moterys nusprendžia išbandyti šį metodą dėl įvairių priežasčių. Daugelį žavi mintis atsikratyti priklausomybės moters higienos produktams (tamponams, paketams, įklotams), išmokti kontroliuoti mėnesinių ciklą ir leisti sau laisvai kraujuoti, tik esant tualete.

 

Teigiama, kad įgudus ši praktika tampa visai nesudėtinga ir pratekėjimų beveik visada pavyksta išvengti. Jų išvengti pavyksta ne visada net ir naudojant tradicines higienos priemones, todėl nenuostabu, kad visko nutinka ir pasirinkus natūralesnę alternatyvą. Instinktyvaus kraujavimo šalininkės teigia, kad pagal prigimtį toks kraujavimo reguliavimas yra visiškai natūralus moterims. Tiesiog reikia išmokti.

 

Ginekologų nuomone, tokį metodą gali praktikuoti tik tos dailiosios lyties atstovės, kurių dubens raumenys yra labai stiprūs. Natūraliai makšties raumenis gali padėti sustiprinti vadinamieji Kėgelio pratimai, bet reikia atsiminti, kad ne visoms tai gali padėti 100 %. Moterims, kurias vargina labai gausios menstruacijos arba gimdžiusioms toks metodas nėra taip pat rekomenduojamas. Tačiau aplinkosaugos požiūriu instinktyvus kraujavimas gali būti gera mintis, nes neturi jokių šalutinių poveikių.

 

Tos, kurioms „laisvas“ arba instinktyvus kraujavimas prie širdies, tačiau nenori, kad nutiktų „nelaimių“, įprastus tamponus ir įklotus gali keisti menstruacinėmis taurelėmis. Menstruacinės taurelės priešingai nei tamponai, įklotai ar paketai nesugeria kraujo, o jį surenka. Apsilankius tualete menstruacinę taurelę reikia išimti, išpilti skystį, išplauti ir vėl įsidėti, jei tos dienos nesibaigė. Šiuolaikinėms moterims, kurios ir taip patiria daug streso darbe ir kasdieniniame gyvenime, tai būtų geresnis variantas negu instinktyvus kraujavimas, kurio esmė dubens raumenų treniravimas.

 

Tačiau stiprinti dubens raumenis reikėtų kiekvienai dailiosios lyties atstovei, nes maža kas gali nutikti. Instinktyvaus kraujavimo metodas gali padėti, kai menstruacijos prasideda netikėtai ir netinkamoje vietoje, kai nėra galimybės iš karto apsilankyti tualete ir panaudoti higienines priemones. Garsioji Kėgelio mankšta rekomenduojama ne tik norint patirti stipresnius orgazmus, išvengti šlapimo nelaikymo problemos, bet ir išmokti pažinti bei kontroliuoti savo kūną.