20 minučių. Tiek laiko užtenka, kad dingtų raumenų nuovargis, atlėgtų psichinė įtampa ir atsigautų pavargusios pėdos. Skamba neįtikėtinai? Epsom druskų (magnio sulfato) vonelės pėdoms turi dar daugiau privalumų. Ne mažiau vertingos ir kitokios vonelės pėdoms.

 

pedu voneles

Daug fizinių pastangų reikalaujanti veikla (bėgimas, svorių kilnojimas, aerobika ar joga) gali sumažinti organizmo magnio atsargas. Trūkstant magnio, nusilpsta raumenys, todėl sportuojantiems ir aktyviai gyvenantiems žmonės reikėtų retkarčiais papildomai aprūpinti kūną magniu.

 

Magnio pusiausvyrą organizme galima atkurti keliais būdais. Pavyzdžiui, galima valgyti daug magnio turtingų maisto produktų (tamsiai žalios spalvos daržovių, ankštinių daržovių, riešutų, neskaldytų grūdų ir sėklų. Deja, daugelis šiuolaikiniuose ūkiuose auginamų maisto produktų gali turėti mažai magnio ir kitų naudingų mineralų, nes dirvožemyje kiekvienais metais jų mažėja. Tokiu atveju galima vartoti magnio maisto papildus.

 

Daugelis žmonių jaučia mažesnę raumenų įtampą, pagulėję magnio sulfato druskų vonioje. Ją paruošti labai paprasta – tiesiog į dubenį įpilti karšto, bet nedeginančio odos, vandens, įberti šaukštą magnio druskų. Arba į vonią šilto vandens įpilti 100 – 200 g šių druskų ir pagulėti 20 minučių. Pastaba: vanduo vonioje neturėtų semti krūtinės (širdies srities).

 

Kai tenka stovėti visą dieną, vakare kojose juntamas nuovargis ir sunkumo jausmas. Tada geriausia pagalba – vonelė su magnio druskomis pėdoms. Ji ne tik mažina raumenų nuovargį, bet ir padeda nuo nemigos, irzlumo. Kad poveikis būtų dar labiau atpalaiduojantis, mirkant kojas magnio sulfatų vonelėje, rekomenduojama klausytis lyriškos muzikos ir gurkšnoti vitaminingą žaliąjį kokteilį (magnio šaltinis!).

 

Jei jaučiamas nuovargis, skausmas kojų pirštuose magnio sulfatų vonelę galima papildyti jūros druska bei baltojo vyno actu. Aromaterapinį poveikį sustiprins natūralūs levandų arba rozmarinų eterinių aliejų kvapai. Levandos žinomos kaip universalus augalas, turintis raminantį poveikį. Rozmarinai atgaivina, suteikia energijos, slopina raumenų skausmus.

 

Sportininkai dažnai kenčia nuo grybelinio kojų susirgimo, vadinamų atleto pėda. Kaip pagalbinė priemonė gali padėti pėdų vonelė su obuolių sidro actu. Actas veikia priešuždegimiškai, naikina grybelius ir mažina pleiskanojimą. Kojas mirkyti reikėtų kiekvieną dieną po 10 – 15 minučių apie savaitę.

 

Jei kojos gausiai prakaituoja, gali padėti šilto vandens vonelė su  obuolių actu ir čiobrelių eteriniu aliejumi arba maistine soda.

 

Į dubens, kuriame mirkomos kojos, dugną galima įberti marmurinių akmenukų, kurie švelniai masažuos pėdų refleksologinius taškus ir taip sumažins kojų įtampą ir stresą. Akmenukus vonelėje pavartyti su padais.

 

Gėlių žiedai kojų vonelėje didelės naudos neteikia, bet jie atrodo estetiškai. Kvapnios gėlės taip pat gali padėti atsipalaiduoti, nuraminti nervus. Į vandenį galima įberti bet kokių žiedlapių, kurie nuteikia maloniai. Visai nesvarbu, ar tai rožės, ramunės, našlaitės, medetkos, levandos ar kiti augalai.

 

Vaistažolių arbatos – ne tik skanu gerti, bet ir sveika odai. Į vonelę pėdoms galima įmerkti keletą pakelių vaistažolių arbatos. Vandenyje pasklis naudingosios arbatos medžiagos, kurios švelniai puoselės šią kūno dalį, kuriai tenka didžiausias krūvis per dieną. Ramunėlių arbata turi raminantį, atpalaiduojantį ir priešuždegiminį poveikį. Pipirmėčių ir šaltmėčių arbatos turi vėsinantį poveikį, mažina raumenų įtampą. Žalioji arbata turi sutraukiantį ir antiseptinį poveikį, padeda gyti pėdų, kulnų žaizdoms.

 

Nuo artrito, raumenų skausmų ir įtampos, pėdų nuovargio ir net juosmens skausmo gali padėti vandens vonelė pėdoms, kurioje išmaišyta šiek tiek aitriųjų ar Kajeno paprikų miltelių.

 

Kojų nuovargį gali sumažinti šalto ir karšto vandens vonelės, naudojamos pakaitomis. Į vieną dubenį pripilti karšto vandens, palaikyti pėdas jame 3 minutes. Tada pėdas įmerkti į šalto vandens dubenį ir palaikyti nuo 10 sekundžių iki minutės. Procedūrą pakartoti 3 kartus ir užbaigti šaltu vandeniu.

 

Jei pėdos labai skausmingos ir pažeistos po mirkymo, galima jas patepti masažuojamaisiais judesiais alyvuogių arba kokosų riešutų aliejumi, sumaišytu su pora lašų gvazdikėlių eterinio aliejaus.