Šiandien, lapkričio 21-ąją, pasaulis švenčia Tarptautinę televizijos dieną. Daugelio gyvenimas jau neįsivaizduojamas be televizijos laidų, filmų ir serialų, kurie žiūrovus lydi kasdien. Visai kitokį televizijos veidą – laidų kūrimo užkulisius, repeticijas, pašnekovų paieškas – mato televizijos laidų kūrėjai ir vedėjai.

 

„Televizija mano gyvenime – tarsi meilužė, su kuria kiekvienas kartas sunkiai nuspėjamas. Kartais – nieko ypatingo, o kartais tiesiog raunantis stogą. Lyg ir nieko pastovaus, bet kartu niekada negali žinoti – galbūt ilgai ir laimingai“, – šmaikštauja žiūrimiausios televizijos TV3 ilgametis veidas – laidos „Gyvenimas yra gražus“ kūrėjas Edvardas Žičkus.

   

Kulinarinės laidos „Beatos virtuvė“ kūrėja Beata Nicholson prisipažįsta: „Televizija visada buvo ir bus mano meilė. Aš ja domiuosi, ir joje dirbu. Tiesą sakant, nuo pat jaunų dienų ir kai įstojau į žurnalistiką, žinojau, kad noriu dirbti televizijoje, o ne spaudoje. Man televizija įdomi visame pasaulyje – visada pasižiūriu, ką rodo kanalai šalyse, po kurias keliauju. nepaliauju stebėtis kokios išradingos ir kūrybingos yra Lietuvos televizijos. Džiaugiuosi, kad dirbu savo žiūrovą mylinčioje TV3 komandoje. Televizija man yra ir darbas, ir pomėgis..“

 

Pasaulinę televizijos dieną TV3 publicistikos laidos „Prieš srovę“ vedėja žurnalistė Audrė Kudabienė prisimena vaikystę: „Vaikystėje niekaip negalėjau suprasti, kaip tie visi dėdės ir tetos telpa į stebuklingą dėžutę, vadinamą televizorium. Pro televizoriaus aparato groteles žvalgydavausi į vidų – ten tuomet mįslingai žibėjo įvairios detalės. Ir štai… aš čia! Šiandieną jau žinau, kokia svarbi mūsų visų bendravimo priemonė yra televizija. Kaip malonu per ją daug sužinoti, o taip pat – pasiekti tiesą.“

TV3 muzikinio projekto vedėja ir dalyvė dainininkė Vilija Matačiūnaitė džiaugiasi, kad televizija netapo jai nuobodžia kasdienybe, rutina: „Džiaugiuosi galėdama pati būti televizijoje ir dažnai sulaukti vis naujų iššūkių. Tikiuosi, kad televizija bus viso mano darbinio gyvenimo ašimi ir toliau teiks man tokį didelį džiaugsmą“.

Sveikiname su Pasauline televizijos diena!