Telekinezė – tai paranormalus gebėjimas vien mintimis, be jokio kito galimo fizinio įsikišimo,  judinti objektus, keisti medžiagų būseną, valdyti laiką, erdvę ar energiją. Daugelis žmonių klysta manydami, kad telekinezė reiškia tik objektų judinimą mintimis, tačiau iš tikrųjų tai kur kas daugiau.

 

Pirmą kartą telekinezės terminas paminėtas1890 metais. Tada būdavo manoma, kad įvairius objektus judina vaiduokliai, dvasios, demonai ir kitos antgamtinės jėgos. XX amžiaus pradžioje telekinezę praktikavo mediumai apgavikai, todėl ilgą laiką ji turėjo nekokią reputaciją.

 

Maždaug apie 1914 metus žmonės, norintys išmokti praktikuoti telekinezę, sugalvojo naują terminą – psichokinezė, kad atsiribotų nuo neigiamų sąsajų su šarlatanų veikla. Atsirado manančiųjų, kad telekinezės terminas iš viso nebeturėtų būti vartojamas. Psichokineze turėjo būti apibūdinami įvairūs paranormalūs gebėjimai, tarp kurių tokie, kaip objektų judinimas, metalų suminkštinimas, levitacija, atsitiktinių skaičių generatoriaus valdymas. Telekinezė galėtų reikšti nebent vien tiktai objektų judinimą mintimis.

 

Fizinę energiją sukuria elektromagnetiniai impulsai. Kiniečių rašmuo, „qi“ ženklas, reiškia „universalią gyvenimo energiją“. Telekinezėje „qi“ susijungia su fizine energija. Nepakanka tik norėti ir tikėti, kad galėtumėte taikyti telekinezę, reikia labai daug praktikuotis. Pavyzdžiui, minties galia bandote sulenkti šaukštą, bet nepavyksta. Kai po valandos pažvelgiate į šaukštą, pamatote, kad jo forma – jau pakitus.