Kiek iš tikrųjų žinote apie aviaciją? Akivaizdu, kad tai labai plati tema, o kai kurie dalykai yra svarbesni už kitus, ypač jei mokotės skraidyti. Šiame straipsnyje apžvelgsime keletą įdomių ir mažai žinomų faktų apie aviacijos pasaulį. Kai kurie iš jų naudingi, kiti – tiesiog smagūs!

 

aviacija

Pilotai valgo kitokį maistą

 

Skirtingose oro linijose galioja skirtingos maitinimo taisyklės. Tačiau yra viena taisyklė, kuri būdinga daugumai komercinių oro linijų. Pagal šią taisyklę pilotai maitinami tokiais pačiais patiekalais, kokie siūlomi pirmos ir verslo klasės keleiviams. Antrieji pilotai ragina valgyti skirtingus patiekalus, kad sumažėtų rizika visiems pilotams apsinuodyti maistu.

 

Kodėl lėktuvuose populiariausios pomidorų sultys?

 

Dėl orlaivyje tvyrančios atmosferos žmogaus gebėjimas atpažinti skonį sumažėja maždaug 30 % – skonio receptoriai nutirpsta, todėl norisi aštresnių skonių, pavyzdžiui, pomidorų sulčių.

 

„Boeing 747” turi šešis milijonus dalių

 

„Boeing 747” yra žinomiausias pasaulyje plataus korpuso komercinis laineris ir krovininio transporto lėktuvas. Šis reaktyvinis lėktuvas pripažintas pirmuoju kada nors pagamintu didžiulio korpuso orlaiviu. Didžiulį reaktyvinį lėktuvą sudaro šeši milijonai dalių. Šio garsaus lėktuvo konstrukcija ir inžinerija yra sunkiai palyginamas pasiekimas, todėl garsusis lėktuvas yra ilgaamžis.

 

80 % Žemės gyventojų bijo skristi

 

Aukščio baimė vadinama akrofobija. Aerofobija – tai skraidymo baimė. Akrofobija sukelia žmogui baimę būti toli nuo žemės. Akrofobiją turintys žmonės gali bijoti ne tik skristi, bet ir būti aukštame pastato aukšte ar net lipti kopėčiomis.

 

Judriausias pasaulyje komercinis oro uostas

 

Judriausias pasaulyje komercinis oro uostas yra Hartsfyldo-Džaksono Atlantos tarptautinis oro uostas. Pagal keleivių srautą šis oro uostas buvo judriausias nuo 1998 m. Užimtumo rodikliui nustatyti naudojama metrika, pagrįsta kylančiais ir besileidžiančiais skryžiais. Kasdien oro uoste vidutiniškai apsilanko daugiau kaip 260 tūkst. keleivių.

 

Labiausiai įtemptas maršrutas

 

Labiausiai įtemptu maršrutu pasaulyje laikomas maršrutas „Seulas – Čedžu”. Per metus šiuo maršrutu lėktuvai skraido net 80 tūkst. kartų.

 

Tik 5 % pasaulio gyventojų yra skridę lėktuvu

 

Šis statistinis faktas atrodo šokiruojantis. Nors aviacijos sektorius sparčiai auga ir beveik kiekvienas mūsų pažįstamas žmogus yra skridęs lėktuvu, statistikos duomenimis, tik 5 % pasaulio gyventojų yra kada nors skridę lėktuvu. Šis skaičius iškreiptas, nes daugelis žmonių, ypač iš neišsivysčiusių regionų, niekada neturėjo galimybės skristi. Tuo pačiu metu nedidelė mažuma pasaulio gyventojų skraido reguliariai.

 

Dažniausiai lėktuvu skraidantis keleivis

 

Tomas Stukeris per vienerius metus įveikė šiek tiek daugiau nei 1 609 344 kilometrų per metus, visas jas skrisdamas pirmąja klase. Iš viso jis įveikė daugiau kaip 16 mln. km. 68-erių metų amerikietis yra sakęs, kad daugelį kilometrų įveikė dirbdamas nepriklausomu konsultantu ir pardavimų mokytoju automobilių prekybos atstovybėse visame pasaulyje.

 

Skrydžių metu žmonės emocingesni

 

Tikimybė, kad žiūrėdamas filmą, žmogus apsiverks, yra didesnė, žiūrint filmą lėktuvo salone. 15 % daugiau žmonių verkia lėktuve nei ant žemės!