Lūpų oda yra labai gležna ir plona, be to, joje nėra riebalinių liaukų, kurių dėka veido ir kūno oda yra drėkinama. Įsitikinkite, kad jūsų lūpos visada išliks švelnios ir minkštos. Štai keletas gudrybių, kurios gali padėti to pasiekti.

 

lupos

Masažas 

 

Kartą ar du per savaitę verta masažuoti lūpas minkštu dantų šepetėliu. Ši procedūra padidins kraujotaką į lūpas, padarys jas ryškesnes ir padės išvengti lūpų odos lupimosi. Kaip tai padaryti? Viskas, ką reikia padaryti, tai įmerkti dantų šepetėlį su minkštai šereliais į stiklinę mineralinio vandens, palaikyti minutę ir lengvai sukamaisiais judesiais masažuoti iš pradžių viršutinę lūpą, o po to apatinę lūpą 3 – 5 min. Dėmesio! Jei lūpos labai suskeldėjusios, masažą rekomenduojama atlikti tik tada, kai opelės ir kitos žaizdelės visiškai sugis.

 

Patikima apsauga

 

Norint apsaugoti gležną lūpų odą nuo oro sąlygų, prieš išeinant į lauką visiškai pakanka naudoti higieninius lūpų dažus ar lūpų balzamą. Specialistai rekomenduoja rinktis kokybiškus produktus iš natūralių produktų, pavyzdžiui, bičių vaško. Dar viena priežastis, kodėl gali išsausėti lūpų oda – dantų pasta su dideliu fluoro kiekiu. Tokiu atveju vertėtų pabandyti pakeisti dantų pastą ne tokia „agresyvia”.

 

Priežiūra namuose

 

Lūpų oda labai skiriasi nuo likusios veido ir kūno odos. Ji labai plona, kraujagyslės arti paviršiaus, o riebalinių liaukų nėra, todėl susidaro papildomos sąlygos išdžiūti, luptis ir trūkinėti. Namuose nesunkiai paruošiamos kaukės padės išvengti šios problemos.

 

Varškės ir medaus kaukė

 

Šaukštelį riebios varškės sumaišyti su medumi, kol susidarys vientisa, klampi konsistencija, įlašinti porą lašų šviežios grietinėlės. Šiuo mišiniu tepti lūpas, palaukti 10 – 15 min. ir nuplauti su šiltu vandeniu ir patepkite lūpas lūpų balzamu arba alyvuogių aliejumi.

 

Žolelių nuoviro kompresas

 

Kai tik pastebėsite, kad lūpos pradėjo luptis, nedelsdami nustokite naudoti dekoratyvinę kosmetiką (ypač itin atsparius lūpų dažus). Paruoškite linų sėmenų nuovirą: jis naudingas ne tik virškinamajam traktui, bet ir odai, nes turi daug vitamino E. 2 šaukštus sėmenų užpilti dviem stiklinėmis vandens ir 5 min. virti. Į nuovirą galima įpilti ramunėlių žiedų antpilo. Prieš miegą (10 – 15 min.) su šia priemone daryti lūpų kompresus, tada patepti maitinamuoju gydomuoju kremu. Jau antrą dieną lūpos bus pastebimai švelnesnės ir minkštesnės!

 

Kas yra cheilitas?

 

Įtrūkimai, raudonas apvadas aplink lūpas, perštėjimas – visa tai yra ligos, vadinamos cheilitu, simptomai. Šio nemalonaus reiškinio priežasčių yra daug, tačiau dažniausiai iš jų – nepalankūs meteorologiniai veiksniai (paprastas cheilitas) ir sąlytis su alergenais (alerginis cheilitas). Pirmuoju atveju būtina atkreipti į gležnos lūpų odos apsaugą nuo vėjo ir šalčio, antruoju – išsiaiškinti, kas sukėlė alergiją. Neretai alergeno vaidmenį atlieka nekokybiška ar netinkama kosmetika – lūpų dažai ar lūpų pieštukas.

 

Lūpų kampučiai gali pradėti trūkinėti dėl streptokokinės infekcijos arba dėl vitaminų trūkumo organizme, o dažnai dėl šių dviejų veiksnių derinio. Trūkstant A ir B grupės vitaminų, oda tampa sausa ir lengvai skilinėja. Jei kampučiai trūkinėja dažniau nei kartą per metus ir nepraeina ilgai, būtinai kreipkitės į gydytoją – galbūt priežastis rimtesnė (virškinamojo trakto problemos, susilpnėjęs imunitetas, nuolatinė infekcija ar uždegiminis procesas kūne).

 

Kaip atsikratyti lūpų uždegimo?

 

Jei cheilito (ūminis arba lėtinis lūpų uždegimas, pasireiškiantis lūpų perštėjimu ir įtrūkimais) priežastimi tapo nepalankios oro sąlygos (nuo šalčio lupasi ir trūkinėja lūpos), galima pabandyti taisyti situaciją liaudiškomis priemonėmis. Įsigykite vaistinėje vitamino A ir E preparatą ir kelis kartus per dieną juo tepti lūpas. Taip pat galima naudoti arbatmedžių aliejų, linų sėmenų ir alyvuogių aliejų. Farmacinius preparatus reikia naudoti taip, kaip nurodė vaistininkas arba gydytojas, nes netinkamai gydant problemą, ji gali tapti lėtine. Sergant alerginiu cheilitu, pabandykite išsiaiškinti, ar reakcija yra į lūpų dažus, veido kremą, dantų pastą ar (mažiau tikėtina) į maistą. Pašalinkite alergeną ir cheilitas išnyks.