Vargina nepaklusnūs plaukai? Keista, tačiau kuo dažniau darotės šukuosenas, tuo sunkiau tampa prižiūrėti plaukus. Geriau paslėpkite plaukų džiovintuvą ir pasistenkite atrasti natūralų plaukų grožį.

   

Pailsėti nuo plaukų džiovintuvo

 

Gražią šukuoseną sunku įsivaizduoti kur nors pakrantėje – vėjas ir bangų purslai plaukus sutvarko savaip. Be to, kruopščiai sušukuoti plaukai kurorte atrodo keistokai.

 

Saulės spinduliai – didelis stresas organizmui. Todėl praėjus kelioms dienoms po atostogų plaukai dažnai pradeda slinkti. Tad tikrai neverta jų kankinti džiovintuvu ir gausybe kosmetikos priemonių. Nešukuokite plaukų pernelyg dažnai. Po savaitės kitos pastebėsite, kad jūsų plaukai pagražėjo.

   

Dažyti plaukai

 

Labai svarbu išsaugoti plaukų spalvą. Naudokite specialias priemones, kurios plaukus padengia plona plėvele ir saugo nuo ultravioletinių spindulių. Paplūdimyje pasistenkite pridengti galvą skrybėlaite arba skarele. Iš karto po maudynių jūroje ar baseine plaukus būtinai išskalaukite gėlu vandeniu.

   

Garbanos

 

Dažnai poilsiaujant garbanoti plaukai tampa nepaklusnūs, dar labiau garbanojasi. Kad plaukai atrodytų kuo tvarkingiau, kasdien naudokite kondicionierių. Plaukus palepinkite kaukėmis, geriausia natūraliomis. Sutrinkite avokadą, sumaišykite jį su dviem šaukštais jogurto. Masę tepkite ant plaukų ir laikykite 10 min. Plaukai taps paklusnesni, blizgės. Nenešiokite sintetinių skrybėlaičių ir skarelių.

   

Natūrali šukuosena

 

Vėjo ištaršytos, laisvai krintančios sruogos, švelnūs ir purūs plaukai – tokia turi būti poilsiautojos šukuosena. Lengvas netvarkingumas suteikia žavesio. Skrybėlaitės prispaustiems, nepaklusniems plaukams galima suteikti norimą formą ir neišeinant iš paplūdimio. Nulenkite galvą į priekį ir nusausinkite plaukus rankšluosčiu. Tada ant plaukų šaknų uždėkite šiek tiek putų, atloškite galvą atgal ir pataršykite plaukus nuo šaknų iki galiukų. Jeigu planuojate vakarienę žvakių šviesoje, sukurkite romantišką įvaizdį – drėgnus plaukus patepkite želė ir išskirstykite sruogomis.

   

Kelionės išvakarėse

 

Prieš vykdamos atostogauti plaukus pakirpkite. Tai padės išlaikyti plaukų formą nenaudojant džiovintuvo ir šukuosenos formavimo priemonių. Galite paeksperimentuoti ir nusikirpti trumpai, mat saulė skatina augti plaukus.

 

Nedažykite plaukų, ypač tamsių ir raudonų atspalvių dažais. Saulė niekais pavers jūsų darbą. Jeigu norite pakeisti plaukų spalvą arba grįžti prie natūralios spalvos, išnaudokite atostogas tam, kad plaukai ataugtų nuo šaknų.

   

Dar keletas patarimų

 
  • Saugokite plaukus nuo saulės, jūros vandens ir chloro. Į kelionę pasiimkite priemones, kurių sudėtyje yra ultravioletinių spindulių filtrų, vitaminų ir drėkinamųjų medžiagų.
  • Išsimaudę jūroje arba baseine išskalaukite plaukus gėlu vandeniu. Jeigu arti nėra dušo, tiks ir vanduo iš butelio.
  • Naudokite minkštinamuosius ir maitinamuosius šampūnus, kondicionierius, kaukes, nes saulė ir dažnas plovimas plaukus itin sausina.
  • Sausus plaukus šukuokite šepečiu – taip išbyrės smėlis, pagerės galvos kraujotaka.
  • Nedžiovinkite plaukų džiovintuvu – nusausinkite juos rankšluosčiu, nulenkite galvą žemyn ir pamasažuokite odą.
  • Užtepkite apsauginio kremo nuo saulės ant veido odos prie plaukų ir ties sklastymu. Šiose vietose oda labai jautri ir gali greitai nudegti.
  • Norėdamos, kad plaukai nesielektrintų ir būtų paklusnesni, šilkiniu šalikėliu perbraukite per galvą nuo viršaus į apačią.
  • Jeigu darotės šukuoseną, geriau naudokite vieną priemonę – plaukai atrodys natūraliau.
  • Į savo valgiaraštį įtraukite produktus, turinčius daug kalcio, geležies ir vitaminų.
  • Netgi ūkanotu oru prie jūros plaukus saugokite nuo ultravioletinių spindulių poveikio.