LRT televizijos eteryje prasidėjo antrasis muzikinio projekto „Aš esu muzika“ sezonas. Šiemet jame jėgas išbando ir atlikėja Rūta Žibaitytė, visiems geriau žinoma Rūtos Loop slapyvardžiu. Muzikiniai iššūkiai televizijos projektuose dainininkei nėra naujiena – ji sėkmingai dalyvavo „Muzikinėje kaukėje“, „Lietuvos balse“, „Dainuok su manimi“. Su Rūta kalbamės apie muzikinę kūrybą, pomėgius ir šį tą daugiau.

 
Rūta Loop, Eglės Hugo nuotrauka.

Rūta Loop, Eglės Hugo nuotrauka.

 

KUO įdomus projektas „Aš esu muzika“?

 

Tai projektas, kuriame atlikėjai gali išbandyti savo jėgas atlikdami įvairiausių stilių ir žanrų muziką. Būna įdomu pasinerti visai į kitokius ritmus, nei skamba tavo paties kūryboje. Be abejo, kitoks skambesys įkvepia kai kuriuos elementus pritaikyti savo dainose. Džiugu atrasti vis naujų spalvų. Jau nufilmavome kelias laidas, tai atskleisiu, kad teko ne tik dainuoti, bet ir šokti.

 

KOKIE atlikėjai jus įkvepia?

 

Mane įkvepia daug skirtingų atlikėjų, kurių muzika nepanaši į mano kuriamą. Nors mano muzikoje nėra repo, bet žaviuosi Eminemu. Jo įkvėpta kūryboje paieškau įdomesnių ritminių piešinių. Mano didžioji įkvėpėja yra Naujosios Zelandijos dainų autorė ir atlikėja Kimbra, esu net lankiusi jos muzikos kūrimo ir vokalo kursus. Mielai klausausi „Ray X“, kuris jau ne kartą koncertavo Lietuvoje. Patinka jo ramybė, subtilumas. Ėjimas į gyvus koncertus turi ypatingos magijos, įkvepia sėstis ir kurti. Kai talentingų kūrėjų koncertuose pamatau kitokių spalvų, mano kūryboje irgi atsiranda įdomesnių elementų.

 

KOKIAIS instrumentais grojate, o kuriuos dar norėtumėte įvaldyti?

 

Nežinau, ar tai instrumentas, bet, kaip išduoda mano pseudonimas Rūta Loop, groju looperiu (garso efektų pedalu, – red. past.), kuris įdainuotą frazę paverčia tarsi kitu instrumentu: vienai frazei kartojantis, ant viršaus gali įrašinėti kitus garsus ir taip sukurti turtingą, įdomų skambesį. Turiu grojimo pianinu ir gitara pradmenis, todėl norėčiau pagilinti žinias. Tikiuosi, kad netolimoje ateityje tai pavyks padaryti.

 

KIEK ir KOKIŲ instrumentų turite namuose?

 

Namuose yra minėtas looperis, pagroti gitara reikėtų vykti pas tėvelius, o studijoje turiu klavišinius, kuriais kuriu muziką pasitelkusi įvairias kompiuterines programas.

 

KAM esate dėkinga už muzikinius genus?

 

Neabejotinai viskas kyla iš šeimos. Mano tėveliai ir patys susipažino per muziką arba tiesiog apsupti muzikos. Tėtis nuo mažų dienų augino mane klausantis džiazo ir roko stilių, o iš mamos, matyt, paveldėjau tą jautrumą ir jausmingumą, pajautimą, jog muzika, tai ne tik muzika, bet istorijos, kurias emocionaliai sutalpini į dainos pavidalą.

 

KOKIĄ geriausią dovaną esate gavusi?

 

Dar nesu gavusi, bet paskutiniu metu, prasitarus, kad noriu pirkti gitarą, pora draugų pasiūlė pasiimti instrumentus iš jų, nes nebegroja. Gal netrukus tai padarysiu? Jei ne gitarą, dar norėčiau įsigyti Mėnulio būgnus. Šis instrumentas skleidžia nuostabų nežemišką garsą, magišką ramybę, itin pozityvią energiją. Tiesa, turiu nuojautą, kad ir Mėnulio būgnus kažkas gali padovanoti (šypsosi).

 

KOKĮ aksesuarą nuolat nešiojate?

 

Turiu net keletą aksesuarų, kuriuos netyčia pamiršusi ir išėjusi iš namų jaučiuosi neramiai. Tai trys žiedai. Du jų sukurti lietuvių juvelyrikos galerijos „Terra Recognita“. Ant vieno išgraviruota „Geriausias laikas yra dabar“. Nesirinkau pagal užrašą, tiesiog matavausi, kuris labiausiai tinka, o žodžius pamačiau tik paskui. Kaip sakė juvelyras, būtent taip ir reikia rinktis – svarbiausia, kad būtų patogus, savas. Visgi ta frazė man labai patinka, nes kai tik pradedu kurti laikmečio planus, pamirštu dabartį. Dabar stengiuosi sau priminti, kad dabartis svarbesnė: kaip jaučiuosi dabar, su kuo leidžiu laiką, ką patiriu. Trečias žiedelis iš „Mellow Jewellery“. Taip pat lietuvių kūrėjų. Apskritai mane žavi lietuvių meistrų juvelyrika, drabužių dizainas.

 

KĄ visada turite rankinėje?

 

Visi įprasti, bet tikrai reikalingi daiktai telpa gana nedidelėje tašytėje. Be telefono, piniginės ir raktų, visada turiu vaistų nuo gerklės skausmo, jei netyčia prireiktų. Taip pat nepamirštu lūpų vazelino.

 

KAM niekada negaila pinigų?

 

Man visada gaila pinigų (juokiasi). Esu taupi, kartais net pagalvoju, kad reikėtų išmokti leisti pinigus. Labiausiai negaila dainoms ir vaizdo klipams. Visada jaučiu, kad man tai prasmingos, teisingos išlaidos. Dar negaila pinigų potyriams – kelionėms, koncertams, renginiams. Norėčiau, kad būtų negaila ir masažui, nes tai didelis malonumas, bet kol kas einu tik gavusi dovanų kuponų (šypsosi).

 

Kadaise nemažai pinigų išleisdavau rūbams, bet supratau, kad tai suteikia tik trumpalaikį laimės jausmą, tikroji laimė yra potyriuose ir atsidavime muzikai.

 

KOKIĄ šalį svajojate aplankyti?

 

Gegužę kemperiu keliausime į Portugaliją. Labai ilgai su draugu svajojome išbandyti tokį keliavimo būdą, vis su smalsumu žiūrėdavome vaizdo įrašus, kaip kiti žmonės įsirengia kemperius ir keliauja po pasaulį. Svarstėme, ar tikrai tokios kelionės yra idiliškos, ar taip tik atrodo gražiai sumontuotuose vaizdo įrašuose. Pabandėme ir patiko. Nuostabu nakvoti prie pat vandenyno ir prabudus iškart grožėtis gamta. Labai laukiu, kol kemperiu naršysime po Portugaliją.

 

KĄ vežatės lauktuvių iš kelionių?

 

Su draugais ir giminaičiais esame sudarę paktą nevežti jokių lauktuvių, nebent kažką skanaus, kuo norisi pavaišinti ar patiems ragaujant prisiminti kelionės įspūdžius. Lauktuvių paieškos sukelia nereikalingą stresą, geriau tą laiką išnaudoti vietovei pažinti.

 

KOKIAS užsienio kalbas mokate / norite išmokti?

 

Laisvai kalbu angliškai, turiu gerus ispanų kalbos pradmenis: lankiau papildomai ir nuo vaikystės buvau neblogai pramokusi iš meksikietiškų serialų (šypsosi). Norėčiau užtvirtinti žinias, bet dar noriu ir gitara išmokti groti, ir pianinu skambinti, ir šokius palankyti, ir sporto neapleisti… Kartais baisu, kad prie ispanų kalbos taip ir negrįšiu. Bet stengiuosi bent kalbų mokymosi platformoje „Duolingo“ padirbėti. Atrodo, tikrai nedaug trūksta, kad gerai išmokčiau, tik reikia ryžtis ir skirti laiko.

 

KOKIŲ kasdienių ritualų nepraleidžiate?

 

Kavukas ryte, kurį visada padaro mano draugas. Gražiai pradedame dieną kartu gerdami kavą ir žiūrėdami bei aptardami lietuviškos muzikos premjeras. Sportas taip pat svarbi mano kasdienybės dalis, norėčiau, kad šis ritualas niekada nedingtų.

 

KOKIŲ buities darbų negalite pakęsti, o kuriuos mielai atliekate?

 

Dar nuo vaikystės, kai dažnai tekdavo užduotis sutvarkyti vonios kambarį, negaliu pakęsti vonios valymo. Tai erzinantis darbas. Tačiau labai patinka, kai viskas yra savo vietose, gražiai išrikiuota. Turiu obsesinį kompulsinį sutrikimą, todėl esu labiau tvarkos, o ne švaros žmogus, nors būtų naudingiau, jei labiau rūpėtų švara. Namuose viskas dailiai išrikiuota, lėkštės sudėliotos nuo mažiausios iki didžiausios.

 

KAS labiau esate – kačių ar šunų mylėtoja?

 

Labiau myliu šunis. Kol kas neturiu augintinio, bet įsivaizduoju, kad kažkada turėsime šuniuką. Labai norėčiau.

 

KOKS gyvūnas būtumėte pagal charakterį?

 

Galvoju, kad galėčiau būti paukštis, tik nežinau, koks konkrečiai.

 

KOKIU prietaru tikite?

 

Kartais norisi atsikratyti prietaringumo, bet jis vis išlenda iš pasąmonės. Nusipjaunu tris kartus per petį pagalvojus kažką bloga. Kai juoda katė eina per kelią, susiimu už drabužio sagos ir tada galiu saugiai praeiti. Suprantu, kad tokios nesąmonės neveikia, bet negaliu atsikratyti. Dar vienas dalykas, kuris vis prajuokina mano draugus, yra išmoktas dar vaikystėje. Kai laikrodis telefono ekrane parodo magiškus skaičius – 00:00, 11:11 ir kt., pabučiuoju ekraną. Reiškia, kad viskas bus gerai (šypsosi).

 

KOKIŲ baimių turite?

 

Gana standartiškai – bijau aukščio. Tačiau anksčiau didžiausia mano baimė buvo šunys. Gal atrodo keistai, nes pati noriu turėti šuniuką, bet anksčiau jų labai bijojau. Bėgant metams, pažindinantis su draugų šunimis, ėmiau jausti jiems vis daugiau meilės. Norėčiau dar labiau susidraugauti su šunimis, kad baimės visai neliktų, tik meilė.

 

APIE KĄ svajojate? O gal labiau mėgstate planuoti?

 

Gyvenimas įpūtė racionalumo ir dabar galiu svajoti bei planuoti kartu – vienas kitam netrukdo. Visgi kartais pasvajoju skaitydama knygą, kavinėje pro langą stebėdama praeivius, vaikščiodama, sportuodama. Tokia savotiška svajonių terapija, kuri man itin maloni. O kartais ateina metas, kai turiu tikrai žinoti, ko noriu ir susidėlioti strategiją, kaip efektyviai to tikslo siekti. Sakyčiau, esu planuojanti svajotoja arba svajojanti planuotoja (šypteli).

 

Autorius Laima Samulė