Sakoma, kad tradiciniai Valentino dienos valgiai, vynas ir šokoladiniai desertai, yra stiprūs afrodiziakai. Tačiau tokių produktų yra kur kas daugiau.

 

Kava dažnai laikoma stipriu afrodiziaku, nes kavoje esantis kofeinas stimuliuoja ir todėl gali pakelti libido. Romantišką Valentino dienos vakarą geriau pabaigti kavos puodeliu, o ne vyno taure.

 

Šparagai dėl afrodiziakiškų savybių liaupsinami nuo XVI amžiaus. Tada buvo manoma, kad magiškų galių turi maisto produktai, kurie primena tam tikrą kūno dalį, turi kažkokių seksualinių asociacijų. Dabar yra žinoma, kad šparagai yra išties labai naudingi, nes juose gausu fosforo, kalio, kalcio ir vitamino E. Įsimylėjėliams šparagai suteikia papildomos energijos, gerina šlapimo takų ir inkstų veiklą ir hormonų gamybą.

 

Šokoladas yra afrodiziakas pirmiausiai dėl jo nepakartojamo skonio, jausmo, kad jis tirpsta ant liežuvio. Šokoladas šiek tiek skystina kraują, todėl gerina kraujotaką.

 

Braškės atrodo yra pati romantiškiausia uoga. Begalė mažų sėklyčių ant uogos odelės simbolizuoja vaisingumą. Braškėse yra daugiau vitamino C nei kitose uogose. Be to, jose yra kalio, folio rūgšties, geležies ir skaidulų, kurios suteikia energijos ir žadina seksualinį apetitą.

 

Austrėse yra retų amino rūgščių, kurios skatina vadinamųjų meilės hormonų išsiskyrimą. Pasakojama, kad austres labai mėgo garsusis Kazanova, suviliojęs 122 moteris. Galbūt verta būtų juo pasitikėti ir išbandyti tai praktiškai?

 

Mitais apie galias apipintas ir kvapnus, auksinis, tirštas medus. Jame gausu B grupės vitaminų ir amino rūgščių, kurios suteikia reikalingos energijos ir didina ištvermę.

 

Avokado vaisiaus puselė primena moteriškas genitalijas, o iš actekų kalbos išvertus vaisiaus pavadinimas reiškia sėklides. Buvo manoma, kad avokadas yra toks galingas afrodiziakas, kad skaisčioms mergelėms neleisdavo iš namų iškišti nė mažojo kojų pirštelio, kai būdavo renkamas avokadų derlius. Avokaduose yra daug folio rūgšties, vitamino B6 ir E bei kalio. Jis stiprina imunitetą, suteikia energijos ir didina ištvermę.

 

Ar žinojote, kad „Kellog‘s“ kukurūzų dribsnių įkūrėjas dr. Džonas H. Kelogsas nimfomanams patarė susilaikyti nuo čili pipirų? Tokią reputaciją čili ir kiti aštrūs prieskoniai pelnė, nes juose yra kapsaicino, kuris praplečia kraujagysles, gerina kraujotaką, atpalaiduoja ir skatina meilės hormonų išsiskyrimą.