Kad šuns uoslė kur kas jautresnė nei žmogaus, žino visi. Tačiau tikrai ne visi žino, kad ji išsiskiria unikaliomis savybėmis. Naujausi moksliniai tyrimai skelbia, kad šuo gali užuosti pasikeitusį plaučių vėžiu sergančio žmogaus kvėpavimą. Gali būti, kad netolimoje ateityje gydytojai į pagalbą pasitelks šunis, kad kuo ankstyvesnėje stadijoje būtų nustatyta ši pavojinga liga.

 

Viename moksliniame žurnale publikuoti austrų mokslininkų preliminaraus tyrimo rezultatai pribloškiantys. Rašoma, kad šunys geba užuosti vėžį anksčiau ir tiksliau negu dauguma moderniausios medicininės įrangos. Tyrime dalyvavę šunys sėkmingai atpažino net 70 procentų vėžinių susirgimų.

 

Austrų mokslininkai tyrimą nusprendė atlikti, nes norėjo įrodyti hipotezę, kad gyvūnai gali diagnozuoti ligą tiesiog būdami šalia žmogaus. Rezultatai patvirtino 2011 metų tyrimą, kurio metu buvo nustatyta, kad šunys gali diagnozuoti žarnyno vėžį, kurį labai sudėtinga pastebėti net pačia naujausia medicinine įranga.

 

Toliau austrų mokslininkai tikisi išsiaiškinti, kaip veikia šunų uoslė, kuri gali užuosti ligą, kokios sudėtinės dalys sudaro ligos kvapą ir t.t. Sėkmingi tyrimai padėtų ateityje sukurti tobulesnę įrangą, skirtą diagnozuoti vėžiui.