Aktyvus gyvenimo būdas gerina širdies sveikatą, didina energijos lygį ir pakelia nuotaiką. Reguliarus sportas užkerta kelią daugeliui lėtinių ligų – nutukimui, hipertenzijai, diabetui. Ar žinojote, kad mankštindamiesi galite uždirbti daugiau pinigų?

 

Sportas generuoja pajamasEuro,Money,Bag,Character,Lifting,Heavy,Barbell,Isolated,On,White

 

Remiantis moksliniais tyrimais, norint pajusti finansinę naudą nebūtina tapti profesionaliu sportininku, turinčiu kelių milijonų vertės sutartį. Klivlando valstijos universiteto (JAV) mokslininkai savo straipsnyje, publikuotame leidinyje „Journal of Labor Research“, atskleidė tiesioginį ryšį tarp mankštos ir uždarbio dydžio. Asmenys, kurie teikia pirmenybę aktyviam gyvenimo būdui ir reguliariai sportuoja, gauna daugiau pajamų, palyginti su sėslaus laisvalaikio mėgėjais. Skirtumas gali siekti net 6–10 %. Efektas gaunamas, jei žmogus reguliariai mankštinasi 3–4 kartus per savaitę, o kiekvienas užsiėmimas trunka ne trumpiau nei 20 min.

 

Kuo daugiau prakaituosite, tuo daugiau pinigų plauks į banko sąskaitą! Remiantis tyrimu, asmenys, kurie renkasi aktyvų sportą, daugiau pasiekia profesinėje srityje. Štai žmonės, kurie užsiima mažo intensyvumo treniruotėmis, uždirba vidutiniškai 54 tūkst., o tie, kurie renkasi vidutinio ar didelio intensyvumo užsiėmimus, atitinkamai – 67 ir 86 tūkst. JAV dolerių per metus. Tačiau net vidutinio intensyvumo mankšta koreliuoja su didesnėmis pajamomis. Sportuojantys per metus uždirba apie 25 tūkst. dolerių daugiau nei tie, kurie visiškai nesimankština. Taigi, bet kokie pratimai, tarp jų, joga ar ėjimas, yra naudingi asmeniniam biudžetui. Mankšta – svarus profesinės sėkmės ir finansinės gerovės prognozės veiksnys.

 

Egzistuoja priešinga koreliacija, t. y., kuo mažiau žmogus sportuoja, tuo menkiau uždirba. Vienas mokslinis tyrimas parodė, kad moterys, sergančios nutukimu, gavo apie 18 % mažiau pajamų nei sveikos. Turintys antsvorio taip pat uždirbo 25 % mažiau, palyginti su sportuojančiais. Kad ir kokių ekonominių pranašumų suteiktų mankšta, panašu, kad aktyvumo stoka susijusi su finansiniu nepritekliumi.

 

Turtas = sportas?

 

Galima pastebėti, kad dideles pajamas gaunantys žmonės linkę sportuoti daugiau. Jie renkasi moderniai įrengtus sporto klubus su profesionalia infrastruktūra, o sporto šakos, tokios kaip tenisas, golfas, polas, laikomos prestižinėmis. Vadinasi, mažesnes pajamas gaunantys žmonės yra pažeidžiami ir dėl socialinių bei ekonominių veiksnių netenka galimybių sportuoti. Kiek iš jų užsirašė į treniruotes vien todėl, kad padidėjo alga, o kiek atsisakė sporto klubo dėl apkarpyto atlyginimo ar didėjančių šeimos išlaidų?

 

Tiesa ta, jog polinkis sportuoti – gyvenimo būdo atspindys. Psichologijos studijos rodo, kad pagrindinė priežastis, atgrasanti nuo fizinio aktyvumo, yra laiko stoka. Asmenys, einantys aukštas pareigas ir gaunantys didelius atlyginimus, gali būti labai užimti, tačiau jie turi pavaldinių, kuriems paskirsto darbo krūvį ir užduotis. Tad gali kontroliuoti savo laiką. Valandinį atlyginimą gaunantys darbuotojai retai turi tokią galimybę. Tai reiškia, kad daugiau uždirbančių darbo grafikas yra lankstesnis, o tai suteikia laisvę pasirinkti, ką veikti. Kita vertus, didelis užimtumas ir pilnas darbo kalendorius susijęs su polinkiu atidėlioti ir praleidinėti suplanuotas treniruotes.

 

Vis dėlto yra keletas neginčytinų faktų. Turintys daugiau pinigų gali leisti sau prabangą – žymių firmų sporto aprangą, inventorių, asmeninius trenerius, efektyvius maisto papildus… Jie dažniausiai turi geresnę prieigą prie žinių, išsilavinimo, taigi, geriau suvokia mankštos naudą sveikatai. Priešingai, asmenys, kurie pradeda gyvenimą su ribotais ištekliais ir skurdžioje socialinėje aplinkoje, gali susidurti su papildomomis kliūtimis. Vėliau sėslumas ir žinių apie sveiką gyvenseną trūkumas išsirutulioja į medicinines priežastis vengti pajudėti, pavyzdžiui, susirgus lėtinėmis širdies ligomis, nutukimu.

 

Nustatyta, kad motyvacija sportuoti priklauso nuo lyties. Nors tradiciškai manoma, jog vyrai yra fiziškai aktyvesni, atsižvelgiant į tai, jog uždirba daugiau, būna labiau užimti. Stiprioji lytis linkusi meluoti, jog sportuoja, kad nesugadintų teigiamo įvaizdžio. Moterys, nors ir uždirba mažiau, tačiau daugiau rūpinasi buities ruoša ir vaikais. Net jei nelanko sporto klubo, per dieną jos gali nueiti daugiau kaip 10 tūkst. žingsnių be papildomų pastangų.

 

Sportuojant lydi sėkmė

 

Aktyvaus gyvenimo būdo mėgėjai sako, kad sportas suteikia daugiau energijos, padeda susikaupti darbui, pakelia nuotaiką, net didina motyvaciją. Medikai antrina, kad fizinis aktyvumas apsaugo nuo daugelio lėtinių ligų, mažina ankstyvos mirties riziką ir didina ilgaamžiškumą, padeda išlikti nepriklausomiems senatvėje.

 

Asmenys, kurie laisvalaikiu sportuoja, apdovanoti disciplinuotumu, ryžtu, atkaklumu, kantrybe. Jei galime pademonstruoti charakterį sporto salėje, tikėtina, sužibėsime ir darbo srityje. Žinoma, jei darbdaviai vertina šias savybes. Įrodyta, kad sportuojant stiprinamas ne tik kūnas, bet ir psichologinis atsparumas stresui, proto aštrumas, atmintis, net skausmo slenkstis. Tai gali tiesiogiai paveikti darbo rezultatus, taigi, ir atlyginimą. Gali būti, jog mankštinantis atsiveria didesnės perspektyvos tobulėti profesinėje srityje ir atitinkamai kelti kvalifikaciją.

 

Daug veiksnių lemia finansinį statusą, tačiau negalime jų kontroliuoti. Pavyzdžiui, nesprendžiame, kokioje šeimoje gimti, kokia valstybės politika, nedarome įtakos pasaulinėms ekonominėms krizėms. Tačiau fizinis aktyvumas nepatenka į šį sąrašą. Sportas – tai visiems prieinama veikla. Juk eiti ir bėgioti parke gali beveik kiekvienas. Žinoma, kelyje pasitaiko individualių kliūčių, kurias reikia aplenkti norint išlošti papildomo laiko. Kiekvienas skirtingai dėlioja savo prioritetus, pareigas ir įsipareigojimus, o pastangos vertos pagarbos. Tačiau galime sustyguoti dienotvarkę taip, kad rastume laiko minėtoms 20 minučių. Tiek užtektų, kad stiprintume kūną, gerintume sveikatą ir koptume karjeros laiptais.

 

Ar galime padidinti savo pajamas? Ekspertai sako, kad investicijos į sporto klubo abonentinį lankytojo bilietą duos dividendų tik tuo atveju, jei sąžiningai jį lankysime. Turime mankštintis taip stipriai, lyg nuo to priklausytų mūsų atlyginimas. Atsižvelgiant į tai, kad sportas padeda išsaugoti sveikatą ir ilgiau išlikti darbingiems, yra įrodymų, jog didėja ne tik dabartinės, bet ir viso gyvenimo pajamos.

 

Autorius Jurgita Ramanauskienė