Pirmadienį startavusi nauja piliečiams ir organizacijoms skirta platforma „Atviras Seimas“ kviečia gyventojus visapusiškai įsitraukti į teisėkūros procesą.

Vilnius,,Lithuania,-,August,20,,2021:,Lithuanian,Parliament,(lietuvos,Respublikos

 

Platformoje „Atviras Seimas“ piliečiai gali teikti savo pasiūlymus dėl svarstomų projektų, remti kitų pateiktus pasiūlymus, dalyvauti diskusijose. Vėliau pasiūlymus pateikę gyventojai bus pakviesti dalyvauti Seimo komitetų klausymuose, kur jie galės pristatyti savo idėjas, jas argumentuoti, dalyvauti diskusijoje su Seimo komiteto nariais. Platformoje šiems piliečiams bus siekiama užtikrinti grįžtamąjį ryšį, informuojant juos apie Seimo komiteto priimtus sprendimus dėl pateiktų pasiūlymų.

 

Kaip informuoja Seimo kanceliarijos Informacijos ir komunikacijos departamento Spaudos biuras, šiuo metu platformoje „Atviras Seimas“ visi Lietuvos piliečiai turi galimybę aktyviau įsitraukti į dviejų teisės aktų projektų svarstymą: dėl Valstybės ateities vizijos „Lietuva 2050“ ir skaitmeninių mokymosi priemonių ugdymo procese.

 

Valstybės pažangos strategija „Lietuvos ateities vizija „Lietuva 2050“ – tai ilgesnės nei 20 metų perspektyvos strateginis dokumentas, kuriame ateities įžvalgų metodu apibūdinama siektina Lietuvos ateitis. Joje atsižvelgiama į šiuo metu egzistuojančias ir ateityje numatomas svarbiausias tendencijas, iššūkius ir tarptautinius įsipareigojimus ir jiems įveikti reikalingus pokyčius. Vizija aprėpia visus pagrindinius valstybės būties aspektus: demokratinės visuomenės sąrangos ir valdysenos, asmens, bendruomenės, ekonomikos, tarptautinio vaidmens ir gyvenamosios aplinkos ir visiems šiems aspektams numato vystymosi kryptisVisus, kuriems rūpi šalies ateitis ir mūsų pačių ar mūsų vaikų gyvenimo kokybė, Seimo Ateities komitetas kviečia teikti pasiūlymus šiam dokumentui iki lapkričio 20 dienos.

 

Svarstomais Švietimo įstatymo pakeitimais siekiama atskirti ir apibrėžti skaitmeninių mokymo priemonių ir mokymo programinės įrangos sąvokas. Tai leistų įgyvendinamuosiuose teisės aktuose išgryninti skaitmeninio ugdymo priemonių įsigijimo, naudojimo ir kt. sąlygas. Skaitmeninės mokymo priemonės apima įvairaus interaktyvumo lygio priemones, kurios nuo įprastų vadovėlių ir knygų gali skirtis tik prieinamumu ir poreikiu naudoti kompiuterio ar kitokio prietaiso ekraną. Jos neišnaudoja visų skaitmeninio ugdymo galimybių, kurias gali teikti tik interaktyvi mokymo programinė įranga. Tikėtina, kad priėmus šias pataisas mokyklos lėšas, skirtas skaitmeninio ugdymo plėtrai, ims naudoti efektyviau. Dėl Švietimo įstatymo pakeitimų piliečiai teikti savo pasiūlymus turi galimybę iki spalio 30 d.

 

Kaip praneša Informacijos ir komunikacijos departamento Spaudos biuras, projekto įgyvendinimą GOVTECH (inovatyvių viešojo sektoriaus technologijų) bandomiesiems sprendimams įsigyti finansuoja Inovacijų agentūra. Seimo kanceliarija įsigijo kompanijos „Open Source Politics“ paslaugas „Decidim“ platformoje. Tai organizacijų ir institucijų naudojama platforma, įgalinanti vykdyti tokius procesus, kaip dalyvaujamieji biudžetai, peticijos, pasiūlymų surinkimas, viešosios konsultacijos, piliečių asamblėjos ir pan. Bandomojo projekto metu bus testuojamas platformos funkcionalumas, patogumas ją naudoti ir administruoti, renkami gyventojų vertinimai.

 

Platforma pasiekiama adresu atvirasseimas.lrs.lt.