Kiekvienas: senas, jaunas, vaikas ar šeima mėgsta stalo žaidimus, tačiau koks patiks visiems yra klausimas, į kurį surasti atsakymą nėra lengva. Turėdami tiek daug pasirinkimo galimybių, tikrai rasite kažką kiekvienam. Turbūt nerastume namų be bent vieno stalo žaidimo. Tai pramoga, kurios populiarumas neturi nieko bendra su padėtimi, lytimi ar amžiumi. Stalo žaidimai yra labiausiai paplitusi pramogų forma, sujungianti net ir bendros kalbos nemokančius žmones – žaisti gali visi! Priklausomai nuo stalo žaidimo tipo, paprastai stalo žaidimo sudėtį sudaro žaidimo lenta, taisyklės ar žaidimo instrukcijos, kauliukai, žaidėjo kūgiai ar miniatiūros, kortos, žetonai ar kiti papildomi elementai, pagerinantys žaidimo išvaizdą. Štai viskas, ko gali prireikti puikiam vakarui namuose, taip pat stalo žaidimai – puiki dovana.

 

dwellings-of-eldervale-second-edition-standard

Koks stalo žaidimas tinka jums?

 

Kiekvienas žmogus yra skirtingas, dėl to ir pomėgiai skiriasi, tačiau kas vienija visus? Smalsumas yra žmogaus pažangos varomoji jėga. Šis visą žmoniją kartu laikantis instinktas akivaizdus nuo pat pradžių – tik būdami šalia savo vaikų pastebime tikrąjį pasaulio grožį ir magišką jo ciklų harmoniją. Smalsumas išlaiko jauną ir atvirą naujiems potyriams. Išsaugokime smalsumą ir akis nuotykiams kuo ilgiau. Dėl šių priežasčių stalo žaidimai yra puiki dovana bet kokio amžiaus šventės dalyviams. Jei įmanoma, pasidomėkite, ar dovanos gavėjas dar neturi jūsų įsigyto stalo žaidimo, ypač jei toks laisvalaikio praleidimo būdas labai patinka žmogui, kurį bandote nustebinti. Taip pat atkreipkite dėmesį į individualius žaidimo gavėjo bruožus ir pageidavimus – galbūt intensyvūs, kovingi stalo žaidimai jam tiesiog netinka? Dovanodami stalo žaidimus atkreipkite dėmesį ir į tai, kurie stalo žaidimai yra populiariausi. Tai gana svarbus rodiklis ne tik rinkos paklausos, bet ir galimai puikaus stalo žaidimų pasirinkimo rodiklis. Ne mažiau svarbus yra ir dovanos dizainas. Laimei, daugelis stalo žaidimų pakuočių šiandien rinkoje yra estetiškai patrauklios. Jeigu ieškote naujų stalo žaidimų, pravers mūsų internetinės parduotuvės Stalo žaidimų apžvalgos skyrius. Štai keletas puikių gairių, kurios, padės nepasiklysti ir išsirinkti geriausią stalo žaidimą.

 

Ar visi gali žaisti stalo žaidimus?

 

Dažnai vakarėliuose žmonės sako, jog nemoka žaisti stalo žaidimų, tačiau nereikia mokėti, užtenka tik išbandyti ir nuspręsti, ar žaidimas patiko. Labai svarbus stalo žaidimo pasirinkimo kriterijus yra žaidėjo amžius. Yra priežastis nurodyti žaidimo amžiaus gaires. Skirtingo amžiaus vaikai turi tai amžiaus grupei būdingų gabumų, todėl žaisti žaidimą, kuris patenka į senesnę nei dabartinė jų amžiaus grupę, yra ne tik sunku, bet ir pavojinga. Atkreipkite dėmesį, ar jūsų pasirinktame stalo žaidime nėra per daug mažyčių detalių, kuriomis būtų galima užspringti. Kai kuriais atvejais stalo žaidimai negali būti žaidžiami, jei norint juos žaisti reikia skaitymo įgūdžių, o tai gali būti kliūtis jaunesniems žaidėjams. Viršutinė amžiaus riba taip pat reiškia tam tikrus žaidimo turinio apribojimus ir gali būti netinkama jaunesniems nei nurodyta stalo žaidimo dalyviams. Svarbu vadovautis gamintojo nurodytomis amžiaus ribomis, antraip bus pastebimi reikšmingi dalyvių skirtumai, kurie gali sutrikdyti malonią žaidimo patirtį.  Kai kuriais atvejais ant stalo žaidimo dėžutės nurodytas maksimalus dalyvių skaičius gali turėti didelės įtakos to žaidimo pasirinkimui. Žinoma, tai nėra labai svarbu, jei esate įpratę rinktis tokio tipo pramogas su dviem ar nedidele draugų kompanija, nes dauguma stalo žaidimų yra skirti 2–4 žaidėjams. Tačiau pirkėjai, besidomintys stalo žaidimais daugiau žmonių, gaus siauresnę paieškos apibrėžimą. Šeimoms, kuriose organizuojami didesni stalo žaidimų turnyrai, kuriuose dalyvauja tolimesni giminaičiai, tikrai reikia labiau įtraukiančių žaidimų. Jei esate labiau sėslus bendraminčių sambūris, nenorite atimti iš savo draugų galimybės ir galimybės pademonstruoti ypatingus strateginius sugebėjimus. Žaidėjų skaičius yra svarbus aspektas renkantis naują stalo žaidimą, kuris gali tapti jūsų kertiniu akmeniu.

Kiek laiko gali trukti stalo žaidimas?

 

Tikram stalo žaidimų meistro susitikimui ieškokite žaidimo, kuris atitinka jūsų lūkesčius – „kietojo“ žaidimo, atitinkančio jūsų ir jūsų priešininkų įgūdžius. Nenuostabu, kad stalo žaidimai stimuliuoja įvairias smegenų sritis, todėl jei tik pradedate hobį, deja, ilgai žaidžiant stalo žaidimus greitai pavargsite ir neturėsite kantrybės susikaupti. Tačiau įgudę žaidėjai sutinka, kad smagiausi stalo žaidimai taip įtraukia, kad net nepastebi, kur bėga laikas. Jei nežinote, apie kokį entuziazmo lygį kalbame, primename, kad 2021 metų gruodį buvo sužaista ilgiausia šachmatų partija, kuri truko 7 valandas ir 45 minutes. Juk ne kiekvienas naujokas sugeba tokią ištvermę? Ne vienas toks šachmatų meistras tapo profesionalu ir pomėgį pavertė pagrindiniu savo pragyvenimo šaltiniu. Net jei naujas stalo žaidimas skirtas jaunesnei auditorijai, ypatingas dėmesys turėtų būti skiriamas stalo žaidimo trukmei. Stalo žaidimai vidutiniškai trunka apie 60 minučių. Tačiau iš vaikų nereikėtų tikėtis tokio pat kantrybės kaip iš suaugusiųjų, todėl pasirūpinkite, kad ši veikla nebūtų per ilga ar reikalaujanti daug pastangų. Galite žingsnis po žingsnio supažindinti vaikus su stalo žaidimais, pradedant nuo paprastų galvosūkių, atminties kortelių ir lengvai pereinant prie paprastų žodžių galvosūkių. Ilgainiui vaikai taps kantresniais ir lygiaverčiais priešininkais jūsų stalo žaidimų vakarams.

Kokį žaidimą pasirinkti, jei norisi smagiai praleisti laiką?

 

Smagiai praleisti laiką drauge nori visi, tačiau kokia pramoga leis atsipalaiduoti ir pamiršti širdį slegiančius rūpesčius? Stalo žaidimai skirstomi į skirtingas kategorijas, kurios gali padėti filtruoti jus dominančius žaidimų tipus ir greičiau rasti tinkamiausius produktus. Paprastai skiriami dviejų tipų stalo žaidimai: tikslo ir prigimties. Pirmoji kategorija apibrėžia tikslinę grupę jais naudoti, čia svarbūs tampa anksčiau aptarti atrankos kriterijai – amžius, žaidėjų skaičius ir žaidimo trukmė. Pagal tai galite pasirinkti jus dominančio produkto naudojimą: stalo žaidimai šeimai, suaugusiųjų stalo žaidimai, stalo žaidimai vaikams, poros stalo žaidimai, paauglių stalo žaidimai, vakarėlių stalo žaidimai ar kelionių stalo žaidimai. Kita platesnė elementų filtravimo kategorija yra žaidimo pobūdis. Tai daugiau asmeninis pasirinkimas, kurį įtakoja pirkėjo asmeninės savybės, mėgstamas laisvalaikio praleidimas, pomėgiai ir vizualinis suvokimas. Žemiau aptarsime keletą skirtingų stalo žaidimų tipų. Stalo žaidimai gali būti labai emocinga dovana, suburianti nieko bendro neturinčius žmones. Žaidžiant stalo žaidimus užaugo ištisos kartos, todėl jei seneliai kovoja su naujais „TikTok“ posūkiais, o „Instagram“ algoritmai yra taip pat lengvai suprantami, kaip ir senosios skandinavų runos, klasikiniai stalo žaidimai yra tie, kuriuos supras visi. Padovanokite savo vaikinui išskirtinį graviruotų šachmatų komplektų ar rankų darbo domino rinkinį ir pakvieskite jį žaisti – juk nuo to mes visi ir pradėjome. Naujo žaidimo paieškas visada verta pradėti nuo klasikinių strateginių stalo žaidimų, nesvarbu, ar tai šaškės, šachmatai, nardai ar domino. Na, o jei dar neturite klasika tapusio stalo žaidimo kopijos, nesuklysite įsigiję vieną seniausių stalo žaidimų – „Snake“ arba „Mahjong“ variantą. Jei neišbandėte nė vieno iš šių, tai patikimas būdas įgyti naujos patirties, nes tokio tipo žaidimai išlaikė laiko išbandymą, todėl nepaliks abejingų.

Strateginis stalo žaidimas yra žaidimas, kurio naudą įrodė mokslininkai

 

Šis laisvalaikio pasirinkimas ugdo pažinimo įgūdžius, didina savikontrolę, o tyrimai rodo, kad pagerėjo atmintis signalams ir aukštesnis intelekto koeficientas. Tai bene populiariausias stalo žaidimas, suburiantis įvairaus amžiaus žaidėjus bendrai veiklai. Šių stalo žaidimų populiarumas neturėtų stebinti – juk kiekvienas nori patirti nedidelę konkurenciją ir jaudulį, kylantį galvojant, kad turi raktus į pergalę. Sėkmė, strategija ir sąmojis – visa tai persipynė kauliukų šokyje. Tereikia akimirkos, kol paaiškės nugalėtojas. Kūnas jaučia malonią euforiją po endorfinų pliūpsnio, kuris tarsi šnabžda – gal dar vienas raundas? Stalo žaidimai – tai įvairiapusė pramoga, suburianti įvairaus amžiaus šeimos narius bendrai veiklai, todėl šeimos stalo žaidimai yra vieni populiariausių visų laikų stalo žaidimų. Toks renginys gali tapti puikia laisvalaikio tradicija jūsų šeimoje, ne tik padedančia sustiprinti ryšį, bet ir sukurti šiltus vaikystės prisiminimus, kurie gali dar labiau paskatinti šią šeimos tradiciją. Nelaužomos šeimos tradicijos gali būti viena iš tų veiklų, kurios suteikia kokybišką laiką ir užtikrina darnius būsimų tėvų ir vaikų santykius. Visos šios vertybės gali atsispindėti šeimos stalo žaidimų vakare.

 

Kortų žaidimas yra žaidimų įrankis, kurį turėtų turėti kiekvieni namai

 

Net jei nesate didelis tokios pasyvios veiklos mėgėjas, pravartu namų kolekcijoje turėti dar vieną stalo žaidimą, kuris gali praversti netikėtose situacijose, pavyzdžiui, netikėtai nutrūkus elektrai. Šiuo atžvilgiu pokerio žaidimas yra gana universalus ir eklektiškas pasirinkimas. Kortų žaidimai neužima daug vietos, todėl jie yra patogūs, kai reikia greitos ir paprastos veiklos, kuri praskaidrina ilgą kelionę. Tokie žaidimai yra labai populiari pramoga iškylose ar pasimatymuose, o be to – jų taisyklės dažniausiai nesudėtingos ir visiems lengvos, o tai nepaliks abejingų – išbandykite patys! Blefas dažnai vertinamas kaip ydingas elgesys, būdas manipuliuoti kitais. Tačiau dažnai pamirštama, kad tai yra nepaprastai svarbus strateginio mąstymo elementas, taip pat žmonių socialinių santykių dalis – be šio gebėjimo negalėtume sudaryti sėkmingų verslo sandorių, efektyviai parduoti ar išlaikyti.  Taigi, sukčiavimas yra daugiau ar mažiau mūsų kasdienio gyvenimo dalis. Blefuojantys stalo žaidimai priverčia meluoti, norint pasiekti savo tikslą – nugalėtojo titulą. Žinoma, ne visi moka blefuoti. Norint sėkmingai blefuoti, reikia planuoti kelis žingsnius į priekį, numatyti, ką galvoja priešininkas, ir pasitikėti savimi. Be pastarojo visas sunkus darbas yra bergždžias – prieš bandydami įtikinti kitus, turite patikėti savo melu. Mesk sau iššūkį ir išmėgink blefo stalo žaidimą! Pasirodęs 2008 metais stalo žaidimas „Pandemic“ pasaulio pripazinimo sulaukė visai ne neseniai. Turbūt niekam nėra paslaptis, kad  pasaulinės epidemijos tematika vis dar aktuali ir taip greitai nebus pamiršta dar ilgai. “Pandemic” yra strateginis ganėtinai sudėtingas bendradarbiavimo žaidimas, kurio misija – kartu su kitais žaidėjais sprendžiant užduotis sumažinti visą pasaulį apimančius keturis mirtinų ligų epicentrus. Vienas klaidingas ėjimas gali įtakoti viso žaidimo baigtį, padėti žmonijai galite tik bendromis jėgomis, kitaip visi bus pralaimėtojai. Padėkite žmonijai apsisaugoti nuo klastingų ligų – atlikite bandymus, išraskite vakciną, sustabdykite ligų epicentrų plitimą bei įveikite virusą, kol jis dar neišpilto. Azartas – garantuotas! Ieškote gero galvosūkio? Tada pasirinkite Black Story. Suorganizuokite vakarėlį su draugais ir tapkite tikru detektyvu bent vienai nakčiai ir išaiškinkite slapčiausius nusikaltimus. „Noir Tales“ yra šiurpi mįslė paaugliams ir suaugusiems. Vienas žaidėjas tampa nusikaltimo istorijos žinovu, o kiti žaidėjai bando išsiaiškinti nusikaltimo aplinkybes, užduodami įvairius klausimus. Tai gana universalus kortų žaidimas, kuris papildytų kiekvieną namų stalo žaidimų lentyną. Daugelis jį renkasi dėl plataus žaidėjų asortimento ir begalinių galimybių, be to, labai patogu keliaujant, vakarėliuose ar piknikuose su draugais. Šio žanro gerbėjai gali pasidžiaugti, kad „Black Stories“ turi visą detektyvinių kortų žaidimų liniją. Kviečiame tai išbandyti!