Miegas turi tiesioginį ir ilgalaikį poveikį savijautai. Jis gali pagerinti tiek vidinę, tiek fizinę sveikatą, normalizuoti imuninę sveikatą, sumažinti streso lygį bei suteikia malonumą būti pasirengusiam žvaliam ir energingam rytojui. Kai neįvertinama miego svarba, tuomet lieka neįvertinta ir čiužinio reikšmė. Tad jei jaučiate artėjantį čiužinio keitimo metą, arba miegas neteikia norimo poilsio, gali būti pats laikas susipažinti su pagrindinėmis čiužinių savybėmis bei jų poveikiu miegui ir sveikatai.

 

priekavos.lt ty-carlson-I8kTKM17Ktc-unsplashAr tinkamas dvigulėms lovoms?

 

Spyruoklių pagrindo čiužiniai tiks ir dažnai besivartančiųjų miegamiesiems, kas ganėtinai yra aktualu dvigulės lovos savininkams. Anatominių zonų dėka, spaudimas skirtingoms kūno vietoms yra paskirstomas ir prisitaiko prie kūno. Todėl miegoti bus patogu ir gulint ant nugaros, šono, pilvo.

 

Jei dažnai susiduriate su problema, kad partneris dvigulėje lovoje dažnai vartosi ir tai kas kart pažadina ar trukdo pailsėti – priešingai nei mano daugelis, spyruoklinis čiužinys, o tiksliau kišeninių spyruoklių čiužinys padės to išvengti. Verčiantis ant kito šono judėjimas bus jaučiamas tik paties besivartančiojo pusėje, todėl miegantis greta nejaus jokių judesių

 

Spyruoklinių čiužinių tipai

 

Galimybė rinktis iš plataus čiužinių asortimento suteikia progą rasti geriausiai savo kūnui tinkantį čiužinį. Vienas iš didžiausio populiarumo sulaukiantis čiužinių tipas yra spyruokliniai čiužiniai. Šie skirstomi į spyruoklių bloko ir kišeninių spyruoklių čiužinius. Pirmieji yra sudaryti iš tarpusavyje supintų ir vienoje eilėje išdėstytų spyruoklių, todėl žmogui atsigulus šie čiužiniai nepraranda savo formos, yra standesni ir labiau tinka didesnį svorį turintiems žmonėms. Tačiau pastaruoju metu, daugiausiai vartotojų dėmesio sulaukia kišeniniai spyruokliniai čiužiniai, kurie išsiskiria savo elastingumu ir puikiu prisitaikymu prie žmogaus svorio ir kūno formų. Į atskiras kišenes įvilktos spyruoklės paremia kūną būtent tose vietose, kuriose patiria apkrovą, taip užtikrindamos puikias patogumą ir prisitaikymo savybes. Taigi itin svarbias savybes užtikrinantis čiužinys sudaro puikias sąlygas patirti nepriekaištingą miego kokybę.

 

Kodėl verta rinktis kišeninį spyruoklinį čiužinį?

 

Tolygiai paskirstytas svoris ir elastingumas

Dažnai dėl per minkšto arba per kieto čiužinio miegas ilgainiui darosi nepatogus ar net trikdantis. Todėl labai svarbu rasti čiužinio minkštumo-kietumo balansą, kuris kūnui sukuria norimą atramą. Pažangios čiužinių kūrimo technologijos ir darbas su sveikatos specialistais leidžia šiuolaikiniams miego pagrindams turėti puikias savybes. Vienas universaliausių čiužinių yra būtent kišeninis spyruoklinis čiužinys. Jis maksimaliai prisitaiko prie skirtingo svorio kūnų ir jų linijų, užtikrina taisyklingą stuburo atramą, leidžia raumenims atsipalaiduoti. Ilgainiui tai suteikia miego komfortą ir ramų poilsį. Dėl savo patogumo ir teigiamų sveikatai savybių, spyruokliniai čiužiniai net rekomenduojami pacientams turintiems klubo, pečių ar nugaros problemų.

 

Be to, kišeniniai spyruokliniai čiužiniai suteikia taisyklingą atramą kūnui, nepriklausomai nuo miego padėties. Nesvarbu, ar miegate ant šono, ant pilvo ar ant nugaros, kokybiškas spyruoklinis čiužinys susitvarkys su tuo. O jeigu jūs miegate ne vieni ir jūsų su partneriu svoriai skiriasi, kišeninės spyruoklės vis tiek padės kiekvienam patirti komfortišką miegą. Puikiai judesius sugeriantis čiužinys neperduoda jų per miego pagrindą greta gulinčiam ir leidžia mėgautis miegu netrikdant partneriui.

 

Geresnė oro cirkuliacija

 

Jeigu miego metu pasidaro pernelyg karšta ir nubudus jūsų kūnas būna prakaituotas, problema gali slypėti oro cirkuliacijoje. Orui nejudant jūsų kūno temperatūra nuolat auga ir pradedate prakaituoti. Viena iš labai svarbių spyruoklinio čiužinio savybių yra sukuriama geresnė oro cirkuliacija aplink kūną. Šio tipo čiužiniuose esančios ritės leidžia orui laisvai judėti, todėl nesulaiko šilumos, neleidžia kūnui prakaituoti ir taip pat apsaugo nuo pelėsių atsiradimo.

 

Žinoma, jeigu norite kuo ilgiau išlaikyti gerą čiužinio kokybę patartina pasirūpinti ir tinkamais užvalkalais. Tinkamai parinktas užvalkalas gali ne tik prailginti čiužinio naudojimo laiką, bet ir apsaugoti jį nuo kenksmingų bakterijų, pelėsio ir net dulkių erkučių. Kitas svarbus pasirinkimas – paklodės. Tai dar viena priemonė, kurios pasirinkimas gali padėti sukurti miego komfortą, nes būtent paklodė liečia kūną viso miego metu. Antialerginėmis savybėmis ir kokybišku audiniu išsiskirianti paklodė turės stiprų teigiamą poveikį tiek lytėjimo jutimui, tiek ir sveikatai. Atidžiai atsirinkus savo kūnui geriausiai tinkančią medžiagą, ši leis jūsų kūnui kvėpuoti, nedirgins odos, puikiai sugers drėgmę ir net apsaugos jūsų čiužinio paviršių nuo nepageidaujamų bakterijų.

 

Ilgaamžiškumas

 

Spyruokliniai čiužiniai itin palankiai vertinami ir dėl savo ilgaamžiškumo. Naudojant pažangius technologinius sprendimus sukurta čiužinio konstrukcija savo formą išlaiko ne vienerius metus (priklausomai nuo naudojimo ir priežiūros spyruoklinius čiužinius reikia keisti kas 8-10 metų ar net rečiau), todėl nerimauti dėl prastėjančių gaminio savybių ir kokybės neteks. O norint čiužinio funkcionalumą prailginti dar labiau, raginama jį reguliariai, nors kartą į pusę metų, apversti, taip, kad pusė, kurioje buvo jūsų galva atsidurtų kojų vietoje.

 

Kaip neapsigauti?

 

Renkantis tarp spyruoklinių čiužinių taip pat nesunku pasimesti. Net ir to paties tipo čiužiniai gali būti skirtingo kietumo, pagaminti iš skirtingas savybes turinčių medžiagų bei gana stipriai skirtis savo kaina. Todėl, visų pirma, reikėtų apsvarstyti, koks čiužinys jums ir jūsų miego įpročiams būtų tinkamiausias.

 

1. Palyginkite svajonių čiužinį su senuoju. Jeigu nusprendėt keisti čiužinį, greičiausiai nesate patenkinti savo miego kokybe. Paanalizuokite, kas dabartiniame čiužinyje jums nepatinka ir ką norėtumėte pakeisti. Renkantis naują būtinai atkreipkite dėmesį į šias pastabas.

 

2. Nusistatykite biudžetą. Čiužinių galima rasti už pačią įvairiausią kainą. Tiesa, nuo jos priklauso tiek kokybė, tiek patogumas, tiek daugybė kitų savybių. Todėl prieš pradedant žvalgytis naujo čiužinio nusistatykite tikslius kainos rėmus, kiek šiam pirkiniui galėsite ar norėsite išleisti. Tai susiaurins pasiūlymų kiekį ir dėl to bus lengviau išsirinkti tinkamiausią produktą.

 

3. Pasitarkite su profesionalais. Nors, atrodo, čiužinį naudojame kasdien, o miegodami praleidžiame didelę paros dalį, tačiau norint geriau suvokti veiksnius, darančius įtaką miego kokybei, gali prireikti ir specialistų pagalbos. Ypač kai kalba eina apie pirkinio, ant kurio miegosite gerą dešimtmetį, paieškas. Todėl prieš priimant galutinį sprendimą pasitarkite su tais, kurie  galėtų pasidalinti su jumis apie svarbiausias čiužinių savybes, padėsiančias išsirinkti būtent jums tinkamiausią miego pagrindą.