Sodo ir daržo žarnos, pirštinės ir kastuvai kelia grėsmę sveikatai? Ištyrus juose rasta pavojingų chemikalų: švino, ftalatų, bisfenolio A ir BPA. Į tai turėtų atkreipti žmonės, daug laiko praleidžiantys gamtoje, nes ilgainiui chemikalai gali lemti apsigimimus ir hormonų pokyčius.

 

Manote, kad pakanka vengti pesticidų ir sintetinių trąšų? Tačiau per kenksmingus  sodo įrankius į dirvožemį gali patekti kenksmingi junginiai. Sveikesnis pasirinkimas – poliuretano ar natūralios gumos sodo ir daržo žarnos, darbo įrankiai ir pirštinės be PVC.

 

Kiti patarimai, kad darbai sode ir darže būtų saugesni:

  • Prieš įsigydami sodo įrankius skaitykite etiketes. Atkreipkite dėmesį, kad sodo žarnos būtų be švino arba, kad iš jų būtų galima gerti.
  • Visada prieš naudojimą, leiskite nubėgti šiek tiek vandens. Žarnoje užsilikęs vanduo turi daugiausiai kenksmingų medžiagų.
  • Sodo įrankių nelaikykite saulėje. Saulės šiluma paskatins pavojingų medžiagų išsiskyrimą, kurios bus pašalintos su vandeniu. Nenaudojamas sodo žarnas ir kitus įrankius laikykite pavėsyje.
  • Negerkite vandens iš žarnos, nebent esate visiškai tikri, kad tai saugu. Net nedidelis švino kiekis gali sukelti rimtų sveikatos negalavimų.