Tie metai amerikiečiui Frenkui Džounsui buvo lemtingi – po sunkios ligos mirė sūnus ir žmona Seidė. 69-erių metų moteris visada šalia savęs turėdavo mobilųjį telefoną, todėl nuspręsta ją palaidoti su mėgstamu technologiniu žaisliuku. Nespėjo nė gėlės ant moters kapo nuvysti, kai Frenkas pradėjo gauti žinutes ir praleistus skambučius iš anapusinio pasaulio. Žinučių turinys buvo toks, kad vyrui nė nekilo abejonių, kad rašo žmona. Dar keisčiau, kad šeima prieš mirtį gyveno name, kuriame vaidenosi. Jie net kartą buvo kvietęsi egzorcistą, kad išvarytų piktąsias dvasias…

 

Tai ne vienintelis atvejis, kai mirusieji su artimaisiais bando susisiekti naudodamiesi naujausiomis technologijomis. Paprastai tokie įvykiai nutinka per 24 valandas po laidotuvių, tačiau yra buvę, kad mirusieji bandė susiekti su gyvaisiais net po poros metų. Pasakojama, kad telefono ryšys dažnai trūkinėdavo, o kalbančiojo balsas būdavo silpnas. Paprastai miręs asmuo perduoda tik trumpą žinutę, į jokius klausimus neatsakinėja, skambutis greitai nutrūksta.

 

Sakoma, kad mirusieji skambina iš kapo, nes turi kažką svarbaus pasakyti tam, kuris atsiliepia telefonu. Kartais mirusieji gyviesiems suteikia vertingos informacijos, kaip elgtis, kai jie išėjo iš šio pasaulio. Kiti įspėja apie gresiančius pavojus arba tiesiog nori atsisveikinti. Galbūt asmuo, kuris skambina iš kapo mirė labai netikėtai, net nespėjo ištarti paskutiniojo „Sudie“… Kartais mirusieji skambina tiems, kurie apie jų mirtį nieko neįtaria. Tik gerokai vėliau jie sužino, kad kalbėjosi su žmogumi, kurio jau nebėra tarp gyvųjų.

 

Keistas sutapimas, kad visi šio paranormalaus įvykio liudininkai teigia, kad telefono numerį, iš kurio skambina mirusysis, sudaro vien tik nuliai. Nepaisant to, daugelis žmonių šių skambučių nesureikšmina. Mano, kad tai keistas sutapimas, haliucinacijos ar savotiška begalinio troškimo vėl pasikalbėti su tuo žmogumi išraiška. Dar kiti mano, kad apsimetusos mirusiais artimaisiais skambina piktosios dvasios, siekiančios sukelti dar daugiau skausmo gedinčiajam.

 

1969 metų skambutis vietiniam Naujojo Džersio roko muzikantui nuo prieš dvi dienas mirusios močiutės laikomas vienu iš pirmųjų tokių įvykių, kai užfiksuojamas skambutis iš anapusinio pasaulio. Kito skambučio nuo neseniai mirusios pusseserės sulaukė viena britė 1977 metais.

 

Amerikiečių išradėjas Tomas Edisonas (1847 – 1931) norėjo sukurti telefoną, kuriuo būtų galima užmegzti ryšį su anapusiniu pasauliu. Tačiau visos pastangos buvo bevaisės.