Nuolatinis darbužių keitimas, jų išmetimas ir naujų pirkimas – pastarųjų dešimtmečių mada, kuri po truputį keičiasi. Vis dažniau susimąstome apie vartojimo žalą gamtai ir prisimename visą žmonijos istoriją gyvavusį būdą taupyti – senus daiktus prikelti naujam gyvenimui, o netikusius pasikoreguoti ir sėkmingai nešioti.

 

MES PACIOS laida 0925.00_22_37_04.Still029

„Anksčiau žmonės drabužius taisydavo iš nepritekliaus, o dabar vis dažniau susimąsto apie tvarumą“, – teigia siuvyklų tinklo „Linos artelė“ įkūrėja Lina Liutkevičienė. Moteris du dešimtmečius užsiima drabužių taisymo ir siuvimo veikla, ji pastebi, kad vis dar labai populiaru pirkti nebrangius darbužius, kurių pasiūla milžiniška, ir juos mesti po kelių mėnesių į šiukšlių dėžę, tačiau džiaugiasi, kad tendencijos keičiasi.

 

„Žmonės įprato drabužius dažnai keisti ir lengva ranka juos mesti, tačiau situacija keičiasi. Vis dažniau moterys ateina su idėjomis, kaip koreguoti pabodusius drabužius, neskuba išmesti drabužių su defektais, kuriuos tikrai nesunkiai taisome, taip, kad net nesimato taisymų. Labai džiugu, kai į siuvyklą atkeliaujama su vaikais ir jiems rodomas gražus tvarumo ir taupumo pavyzdys – neskubėk išmesti, pirma pabandyk su taisyti,“ – teigia verslininkė.

 

Skatindama žmones galvoti apie drabužių tausojimą ir vartojimo mažinimą, siuvyklų tinklų įkūrėja Lina Liutkevičienė primena, kad nuo kiekvieno iš mūsų priklauso, kiek atsakingai ir tvarkiai gebėsime gyventi ir kaip šias vertybes mokėsime perduoti savo vaikams.

 

Daugiau apie drabužių spintos revizijas, senų modelių pavertimą naujais ir Linos verslo istoriją išgrisite TV laidoje „Mes pačios“ su Nijole Pareigyte-Rukaitiene šeštadienio rytą, 9 val., per LNK.

 

Taip pat laidoje – Lazdijų rajone gyvenančios Rūtos istorija, kuri prasidėjo nuo kalakutų fermos ir išsiplėtė iki viešbučio ir restorano. Čia taip pat išgirsite, kokius privalumus rajonuose randa jauni žmonės ir kodėl jie noriai kraustosi gyventi ten iš didžiųjų miestų. Nijolė taip pat kalbins gydytoją ginekologę bei moters higienos produktų kūrėją, kurios pasidalins patarimais teisingai intymiai higienai, o psichologė papasakos, kokius kvapus rinktis namuose norint išvengti slogių rudens nuotaikų.