Anksčiau, norėdami ypatingų procedūrų odai, keliaudavome į grožio salonus. Šiandien gausu modernių elektroninių prietaisų, leidžiančių grožiu profesionaliai pasirūpinti neiškėlus kojos iš namų. Ką apie juos reikėtų žinoti?

 

Ilgalaikiam plaukelių šalinimui – fotoepiliatoriaiYoung,Woman,Use,Ultrasonic,Skin,Scrubber,Exfoliating,Wand.,Skin,Care

 

Kiekviena svajoja apie ilgalaikį nepageidaujamų kūno plaukelių pašalinimą. Tai galima atlikti ne tik specialisto kabinete, bet ir namuose. Tam vis dažniau naudojami fotoepiliatoriai, tinkantys bet kuriai kūno vienai depiliuoti. Jų veikimo principas grįstas plaukelių paveikimu stipriais šviesos impulsais. Fotoepiliatorius nukreipia šviesos spindulius tiesiai į plauko folikulą, pavirtę šiluma jie naikina melaniną. Kuo plauko pigmentas didesnis, tuo fotoepiliacija veiksmingesnė. Toks šalinimo būdas tinkamiausias tamsių plaukelių savininkėms. Jeigu plaukeliai labai šviesūs, fotoepiliatoriui neverta leisti pinigų – efekto nebus. Taip pat nerekomenduojamas sergant odos ligomis (egzema, dermatitu), onkologinėmis ligomis, venų varikoze, turint širdies ir kraujagyslių problemų, bėdų su hormonais.

 

Svarbu žinoti, kad fotoepiliacijos poveikis pastebimas ne iš karto, prireikia nuo kelių iki keliolikos procedūrų. Mat šis metodas veikia tik augimo stadijoje esančius plaukelius. Kol poveikis išryškės, plaukeliai skutami – juos nuskusti būtina ir prieš fotoepiliaciją. Pasiekus norimą rezultatą, palaikomosios procedūros atliekamos maždaug kartą per pusmetį. Toks plaukelių naikinimo būdas tinka netoleruojančioms skausmo, nes procedūros metu jaučiamas tik nestiprus dilgčiojimas. Beje, šviesos impulsai stimuliuoja kolageno gamybą odoje, tad atliekant fotoepiliaciją oda gali tapti stangresnė, gražesnė.

 

Panacėja nuo odos senėjimo – LED kaukės

 

LED veido kaukės – pastarųjų metų naujovė, jau naudojama ne tik grožio salonuose, bet ir namuose. Jos veikia odą tam tikro spektro šviesos spinduliais, sukeldamos fotobiostimuliaciją. Tai padeda įveikti įvairiausias odos problemas, pradedant paprasčiausiu natūraliu senėjimu, stangrumo praradimu ir baigiant akne bei kitomis ligomis. Atsižvelgiant į sprendžiamą problemą, kaukė spinduliuoja skirtingą šviesą. Mėlyna naudojama aknei gydyti, odos riebumui reguliuoti, jai nuraminti. Raudona – odai atsinaujinti, spartesniam žaizdelių, randų gijimui, kolageno ir elastino sintezei skatinti. Dauguma tokių LED kaukių skleidžia ir infraraudonuosius spindulius, kurie gerina odos kraujotaką, medžiagų apykaitą, didina deguonies įsisavinimą. Tokį prietaisą patogu naudoti, nes vienu metu apima visą veidą, kartais ir kaklą. Kaukės naudojimas nekelia jokio diskomforto, nemažai žmonių sako, kad tai netgi malonu.

 

Žinoma, kaip ir visi prietaisai, LED kaukės taip pat turi kontraindikacijų. Jų negalima naudoti vartojant jautrumą šviesai didinančius vaistus, sergant akių ligomis, vilklige, migrena, epilepsija, onkologinėmis ligomis, turint odos infekcijų.

 

Be to, buitiniam naudojimui skirtos LED kaukės nėra tokios galingos, kokias naudoja specialistai, todėl didelių pokyčių tikėtis neverta. Vis dėlto mažus trūkumus ištaisyti galima. Iškart po kaukės naudojimo oda nurimsta, tampa skaistesnė, gyvybingesnė. Ilgalaikis naudojimas namuose leidžia sėkmingai gydyti spuogelius, randus, pigmentines dėmes, mažinti raukšles, didinti odos stangrumą.

 

 

Tarsi masažo salone – elektriniai veido masažuokliai

 

Masažo nauda seniai įrodyta moksliniais tyrimais, bet daugiausia naudos gaunama tuomet, kai masažą atlieka profesionalas. Deja, dėl skubaus gyvenimo tempo ne visi turi galimybę reguliariai lankytis masažo kabinete, juolab kad tai nepigus malonumas. Rinkoje siūloma alternatyva – elektriniai masažuokliai. Jų galima rasti skirtingoms kūno vietoms, bet šįkart pakalbėkime apie skirtus veidui.

 

Galima rasti įvairiausių masažuoklių tipų ir modelių. Vieni jų veikia vien vibracija, pažangiausi – radijo dažniu, fototerapija, elektrostimuliacija. Elektriniai veido masažuokliai gali paspartinti odos regeneraciją, šalinti pigmentines dėmes, mažinti raukšles, randelius, didinti odos stangrumą, grąžinti jai sveiką švytėjimą. Masažuokliai pravartūs ir kenčiantiems nuo inkštirų, spuogų, nes gerindami odos ląstelių mikrocirkuliaciją turi odą valantį efektą. Modeliai su besisukančiomis galvutėmis dar gali veiksmingai pašalinti viršutinį negyvų odos ląstelių sluoksnį, išvalyti poras.

 

Renkantis veido masažuoklį svarbiausia pasidomėti jo funkcijomis, veikimo principu. Kai kurie jų tinkami ne tik veidui, bet ir kitoms kūno vietoms masažuoti. Tiesa, jeigu sergate odos ligomis, turite medžiagų apykaitos, kraujotakos sutrikimų, elektriniai masažuokliai nerekomenduojami.

 

Mikroadatinė mezoterapija namuose – tai įmanoma!

 

Apie mikroadatinę mezoterapiją veikiausiai jau girdėjote – ši populiari procedūra atliekama grožio klinikose. Paprastai tariant, odoje padaroma mikrotraumų (dūrių mažytėmis adatėlėmis), skatinančių spartesnį atsinaujinimą. Kartu naudojamos specialios veikliosios medžiagos, o tikriau – jų kokteiliai. Dėl mikrotraumų jos efektyviau įsisavinamos, iškart patenka į gilesnius odos sluoksnius, todėl efektyvumas net kelias dešimtis kartų didesnis nei tokias pat medžiagas tepant ant odos. Mikroadatinė mezoterapija taikoma siekiant padidinti odos stangrumą, mažinti raukšlių radimąsi ir naikinti jau esančias, greitinti odos regeneraciją.

 

Anksčiau tokia procedūra buvo galima tik specialisto kabinete, bet naujausios kartos prietaisai jau leidžia mezoterapiją atlikti savarankiškai namuose. Kartu su specialiu aparatu naudojamos ir veikliųjų medžiagų ampulės. Jų sudėtis įvairi, nelygu individualūs poreikiai, sprendžiamos problemos. Pirmieji rezultatai pastebimi jau po kelių savaičių, bet ir po vienos procedūros oda ima labiau švytėti, atkuriama drėgmės pusiausvyra, tampa stangresnė.

 

Atlikti mezoterapiją namuose naudojant specialų prietaisą nesudėtinga. Ant švarios odos užtepamas veikliųjų medžiagų serumas, tuomet vedžiojama aparatu tarsi atliekant masažo judesius. Po procedūros odą rekomenduojama patepti raminamuoju kremu. Procedūra nėra skausminga, visgi nedidelis diskomfortas galimas. Natūralu, jog po visko oda kurį laiką būna sudirgusi, reikia duoti laiko nurimti.

 

Ši procedūra nebus pigi net namuose, nes, be specialaus aparato, teks įsigyti ir specialius veikliųjų medžiagų koncentratus. Taip pat įprastai naudojamus vienkartinius mikroadatų antgalius tenka keisti kaskart atliekant procedūrą.

 

Mikroadatinė mezoterapija tinka ne visiems: jos derėtų vengti esant odos uždegimui, atviroms žaizdelėms, turint polinkį odos alergijoms, sergant žvyneline.

 

Giluminiam odos valymui – elektrinis veido šveitiklis

 

Reguliarus odos šveitimas būtinas siekiant saugoti jos sveikatą ir grožį. Taip pašalinamos negyvos ląstelės, todėl spartėja odos regeneracija. Ji tampa lygesnė, švelnesnė, skaistesnė. Dažniausiai buitiniam naudojimui visiškai pakanka kosmetinių veido šveitiklių. Visgi, norint didesnio efekto, galima išbandyti elektrinius veido šveitiklius. Jų veikimo principas kone identiškas paprastiems rankiniams veido šveitikliams, tik dėl greitai besisukančios galvutės pasiekiamas didesnis efektyvumas, negu galėtume išgauti naudodami mechaninius prietaisus. Elektriniai odos šveitikliai padeda pašalinti sunykusias ląsteles, skatina odos atsinaujinimą, kartu atlieka masažo funkciją, todėl gerina medžiagų apykaitą. Reguliariai naudojant šį prietaisą, oda tampa švytinti, skaisti, lygesnė, minkštesnė. Gali sumažėti raukšlių, padidėti bendras veido stangrumas.

 

Vis dėlto privalu atsiminti, kad dažnas odos šveitimas gali ją sausinti. Todėl po kiekvienos tokios procedūros būtina intensyviai drėkinti. Itin sausos, jautrios odos savininkams elektriniai veido šveitikliai apskritai nerekomenduojami. Jie netinka ir turint odos pažeidimų, sergant dermatologinėmis ligomis. Net tiems, kam prietaisą naudoti galima, tai daryti reikėtų saikingai. Per dažnas šveitimas ne tik sausina, bet ir dirgina odą, net gali sukelti uždegimą. Šveisti ne dažniau kaip 1–2 kartus per savaitę. Perkant elektrinį veido šveitiklį patartina atkreipti dėmesį, kokie antgaliai įeina į sudėtį, mat vieni skirti intensyviam, kiti švelniam šveitimui, taip pat pritaikyti skirtingoms veido vietoms.

 

Autorius Jūratė Survilė