Į sąvartynus patenka tikrai ne visos šiukšlės. Į nutekamuosius vandenis, upes taip pat patenka tik dalis jų. Kitos šiukšlės suformuoja salą, tarytum iš siaubo filmų, iš kurių labiausiai žinoma – šiukšlių sala Ramiajame vandenyne.

 

Turbūt jokia kita vieta Žemėje nėra tokia slegianti, bet ir įkvepianti susimąstyti apie ekologiją ir vartojimo mažinimą. Tik nedidelę šiukšlių dalį sudaro atliekos iš jūrų transporto ir naftos platformų. Dauguma šiukšlių į vandenyną pateko dėl neatsakingų žemyno gyventojų.

 

Šiukšlių sala nėra vientisas objektas. Taip vadinama visa sritis, kurioje apstu šiukšlių, plaukiojančių virš ir po vandeniu. Maždaug 5000 kvadratinių kilometrų ploto sala (nors tikslaus jos ploto neįmanoma nustatyti), sudaryta iš įvairiausių neyrančių atliekų, kuriose įsipainioję ar jomis apsinuodiję žūsta vandens gyvūnai ir žuvys.

 

Šiukšlių sala Ramiajame vandenyne didžiausią grėsmę kelia šiuose vandenyse plūduriuojančiam planktonui ir migruojantiems jūros gyvūnams. Toksiškos medžiagos pamažu teršia visą vandenyną ir atmosferą. Didžiąją šiukšlių dalį sudaro plastikas, kuris išskiria labai nuodingas medžiagas. Mokslininkai mažus plastiko gabalėlius vandenyne kartais vaizdingai vadina undinių ašaromis.