Išmaniųjų technologijų amžiuje romantikams vietos, regis, neliko. Romantiška vakarienė, pasivaikščiojimai šviečiant mėnesienai ar savaitgalis miško trobelėje dažniau graži vizija nei tikrovė. Ir vis dėlto, nepaisant skeptikų, romantikos trokšta tiek šiuolaikinės moterys, tiek vyrai.

 

Kam visa tai?Pink,Roses,And,Heart-shaped,Candles

 

Įprastai romantika siejama su įsimylėjėliais, vienas kitam rengiančiais netikėčiausias staigmenas. Romantiški pasimatymai iki šių dienų – ne tik grožinės literatūros objektas. Gėlės vis dar laikomos romantiška vyro staigmena moteriai, pavasaris – romantiškiausiu metų laiku, o nemažai moterų (kaip teigia nors ir linksma, bet oficiali statistika), nepaisant itin materialaus šiuolaikinio gyvenimo, labiau trokšta išgirsti „myliu tave“, nei gauti dovanų. Dažnai damai norėtųsi, kad vyras įvertintų ne tik pastangas atrodyti patraukliai, bet ir įsigilintų į asmenybę. Pačiu neromantiškiausiu vyro bruožu moterys įvardija poreikį kone per pirmą pasimatymą išsiaiškinti tikrąją prigimtį. Sudėtinga priimti moterį tokią, kokia nori atrodyti, o paslaptingumo netapatinti su klastingumu. Tikėtis ne tik romantiško ryšio, bet ir mažiausių romantiškų staigmenų iš tokio asmens neverta. Užtat romantiku drąsiai galima vadinti vyrą, kuris pastebi ir jaučia pasitenkinimą, kai iš keblių situacijų moteris stengiasi išsisukti moteriškai, kliaudamasi žavesiu. Ir pradeda atrasti ją nuo pat tos akimirkos, kai kažkas joje patraukia dėmesį. Kodėl daugelis taip trokšta romantiškų staigmenų? Kurdami jas žmonės tampa kūrybingi, o kūryba visuomet keičia asmenybę. Ir dažniausiai į gera.

 

 

Kasdienybės romantika

 

Viena žinoma Lietuvos moteris prasitarė, kad kasryt į biurą išeinančiam vyrui įdeda sumuštinį, suvyniotą į popierių, ant kurio didelėmis raidėmis užrašyta „myliu“. Akivaizdu, kad dažnai netgi paprasti, bet neįprasti poelgiai gali padaryti didelį įspūdį. Spontaniška savaitgalio išvyka, vakarienė degant žvakėms, vienam vakarui SPA centru tapę namai ar išvyka su partneriu žvejoti, nors niekada anksčiau tam nesiryžta. Kartais reikia visiškai nedaug, kad nudžiugintume ką nors taip, jog žmogus pasijustų lyg apdovanotas. Dažniausiai romantiškos asmenybės itin dėmesingos detalėms ir mažmožiams, panašiai kaip meno pasaulio žmonės ar virtuvių šefai. Tai itin praskaidrina kasdienybę. Tikėtina, ne viena apsidžiaugtų, jei savaitgaliui partneris išvežtų kuo toliau nuo namų. Kas galėtų būti geriau už vakarą dviese namelyje šalia jūros ar trobelėje girios vidury. Juk meilės nevalia išmesti už borto, jei partneriai susituokia ir drauge gyvena dešimt ar daugiau metų. Nemažai ištekėjusių moterų greitai pamiršta įdomybes ir netikėtumus. Tad verta įžiebti romantiką ir pagyvinti santykius. Humoras geriau nei bet kas sukuria tarp dviejų žmonių jaukią atmosferą. Šmaikštūs juokeliai po įtemptos dienos, netikėtas apkabinimas ar bučinys į miegančio partnerio petį visada sukuria romantišką nuotaiką. Be to, padeda lengviau atlaikyti ir ištverti užgriuvusius sunkumus.

   

Ne tik porų džiaugsmas

 

Romantikos galima ieškoti daugelyje miestų: Venecijoje, Romoje, Niujorke, nors romantiškiausiu vadinamas Paryžius. Sakoma, kad tai laimingų žmonių ir geros energijos miestas, kuriame lankosi įdomiausios pasaulio asmenybės. Romantikai visuomet trokšta pozityvių potyrių sau ir kitiems, nes juos geba įkvėpti aplinkinių laimė ir geros patirtys. Austrų rašytoja Sussana Kubelka, populiarių romanų „Šiandien madam pareis vėliau“, „Gyvenimas prasideda po keturiasdešimties“ autorė tikina: „Gyvenimas – nuostabus, jei ne, paverskite jį tokiu. Tad imkite gyvenimo siūlomą džiaugsmą.“ Regis, romantizmo dvasia, išpopuliarėjusi aštuntajame dešimtmetyje, vėl įgauna pagreitį. Nemažėja ir romantinės literatūros bei romanų mėgėjų. Moterys netgi įvardija romantinių romanų herojes, kuriomis norėtų būti: tikra užsispyrėlė, lemtinga moteris, paslaptinga pagunda, nuotykių ieškotoja. Romantišku herojumi, jų nuomone, galėtų būti laivo audringoje jūroje kapitonas, sendaikčių parduotuvėlės savininkas, sraigtasparnio, skraidinančio turistus į džiungles, pilotas, dvaro savininkas. Romantiškiausiais vyro bruožais trečdalis moterų įvardijo ištikimybę ir vyrišką švelnumą. Regis, pakanka tik trupučio pastangų ir daugiau dėmesio šalia esantiems, kad romantikos pojūtis sušildytų tiek kūną, tiek sielą.

   

Linksmi faktai apie įsimylėjėlius

 

Romantiški pasimatymai beveik visada – didžiulė energijos iškrova. Kuo netikėtesnė situacija, tuo daugiau išeikvojama energijos, siekiant susivokti ir rasti tinkamiausią išeitį.

 
 • Maudynės duše prieš susitikimą – 40 kcal
 • Kruopštus skutimasis – 12 kcal
 • Atėjusi į pasimatymą dama avi aukštakulnius ir tampa aukštesnė už partnerį – 10 kcal
 • Aukštesnė visa galva – 15 kcal
 • Pranašesnė ne tik fiziniu aspektu, bet ir intelektu – 50 kcal
 • Vakarieniaujant netikėtai apvirto taurė vyno – 25 kcal
 • Poezijos ištraukų citavimas originalo kalba – 50 kcal
 • Rytietiškų patiekalų valgymas su lazdelėmis – 22 kcal
 • Minutei nuėjus nuo staliuko ir grįžtant staiga pastebima, kad iš kelnių koketiškai kyšo marškinių kamputis ar per visą koją nubėgo siūlė – 30 kcal
 • Pradėjus pasakoti anekdotą, pamirštama jo esmė – 10 kcal
 • Pačiu svarbiausiu momentu pasigirdo telefono skambutis – 40 kcal
 • Partneris ar partnerė patinka gerokai daugiau, nei tikėtasi – visas sudegintas kalorijas dauginti iš trijų.
 

SPECIALISTĖS KOMENTARAS

 

Amerikiečių psichologė Judith Sills

 

Viltys, kad dar sutiksite svajonių vyrą, kuris bus ne tik stiprus, ambicingas, ištvermingas, bet ir švelnus, jautrus, grįstos iliuzija. Ar kada nors susimąstėte, jog tikrovė – pati didžiausia romantika? Taip, taip. Romantika, kuri sako: „Matau jį tokį, koks yra, ir vis tiek myliu.“