Mes nesame vien fizinis kūnas – kaulai, oda ir raumenys. Žmogų galima suvokti trimis lygmenimis kaip fizinį, energetinį ir dvasinį kūną. Ir subtilesni žmogaus kūnai nėra visiškai nematomi ar neapčiuopiami. Prieikite iš nugaros prie kito žmogaus, ištieskite į jį ranką, bet neprisilieskite – nenustebkite, kai šis žmogus atsisuks ir netgi paklaus: „Ką čia darai?“ Jūsų kūnai nesiliečia, bet jūs vienas kitą puikiai jaučiate. Kas gi ten sklinda iš rankų į nugarą, kad net priverčia krūptelėti kitą? Be abejo, jūsų energija. Jeigu nuolat skauda galvą arba vargina gerklės uždegimas, vertėtų gydyti ir energetinį, – pasakoja būrėjas Saulius Balsys.

 

 

Daugumai teko girdėti, kad čakros – tai kažkokie taškai mūsų kūne. Gal galite paaiškinti, kas tai yra?

 

Žmogus yra ne tik fizinis kūnas, bet ir energetinė sistema. Žmogaus kūnas išraizgytas energetiniais kanalais, kurių susikirtimo vietose yra energetiniai centrai, vadinami čakromis. Ten, kur susikerta trys pagrindiniai energijos kanalai, tarsi magistralės, yra septynios pagrindinės čakros – pagrindo, sakralinė, saulės rezginio, širdies, gerklės, trečiosios akies ir karūnos. Čakrų žmogus turi daugiau nei šios septynios pagrindinės – Rytų mokytojai žmogaus kūne jų priskaičiuoja net apie 80 000. Be to, galima paminėti dar du labai svarbius energetinius centrus – tai pėdų ir rankų čakros. Per pėdas žmogus gauna energijos iš žemės ir atiduoda į žemę perdirbti jam nereikalingą energiją. Rankų čakros leidžia nuskaityti, pajusti delnais daiktų ir gyvų organizmų informaciją, siųsti gydančią energiją arba suduoti stipriausią smūgį.

 

 

Kaip šie pagrindiniai energetiniai centrai veikia?

 

Čakros vykdo energijos mainus su aplinka. Jos priima energiją ir informaciją iš aplinkos, ir spinduliuoja ją į išorę. Žmonės, kurie mato čakras ir auras, teigia, kad čakros yra tarsi sūkuriai. Čakrų veikimą būtų galima palyginti su kvėpavimu. Pavyzdžiui, įkvėpdami gauname reikalingą deguonį, o iškvėpdami atiduodame anglies dvideginį. Su čakromis viskas šiek tiek sudėtingiau, bet principas panašus. Svarbiausia, ką reikia žinoti, – tai, kad jos ir priima energiją bei informaciją iš aplinkos ir spinduliuoja ją apie mus į aplinką. Kiekviena čakra turi savo spalvą pagal vaivorykštės spalvų spektrą. Šios spalvos nekinta ar bent neturėtų kisti. Svetimos spalvos buvimas čakroje yra sutrikimo ženklas, o spalvos padeda išsiaiškinti problemos esmę. Pagrindo čakra yra raudona, sakralinė – oranžinė, saulės rezginio – geltona, širdies – žalia, gerklės – žydra, trečiosios akies – tamsiai mėlyna (indigo), o karūnos – violetinė (kai kurių teigimu, balta). Čakras atitinkančiomis spalvomis galima suaktyvinti jų veiklą.

 

 

Regintys auras žmonės teigia, kad jos yra spalvotos. Tą liudija ir aurų nuotraukos…

 

Taip, žmogaus aura taip pat spalvota, bet ji dažniausiai būna kelių spalvų. Nuo ko tai priklauso? Tos čakros, kurios pas konkretų žmogų veikia aktyviau, spinduliuoja savo energiją ir spalvą į aplinką stipriau bei ja pripildo aurą. Taigi pastovesnės auros spalvos atspindi asmenybę, o kintančios spalvos – tuo metu išgyvenamą būseną, emocijas. Mūsų energetinė sistema, panašiai kaip ir kvėpavimas, priklauso nuo daugelio aplinkybių – ką veikiame, kokias emocijas patiriame. Auros spalvos ir netgi jos dydis bei „tankumas“ šiek tiek skirsis, jeigu ją užfiksuotume nuotraukoje kelis kartus per dieną. Tai priklausys nuo to, kuris ar kurie iš septynių pagrindinių energetinių centrų – čakrų – bus aktyviausi tuo metu.

 

Subalansuota energetinė sistema būna tada, kai visos čakros veikia harmoningai. Tačiau to pasiekti, ypač tokiu sparčiu ir įtemptu tempu gyvenančioje mūsų visuomenėje, yra sunku. Prie pastovios energetinės sistemos pusiausvyros ir harmonijos arčiau yra giliai religingi, dvasingi, tokiomis energetinėmis praktikomis kaip joga ir meditacija užsiimantys žmonės. Manoma, kad Jėzus Kristus, kiti didieji pranašai turėjo subalansuotą energetinę sistemą ir skaidrią baltą aurą. Ją dažniausiai turi šventieji ir kūdikiai. Kodėl balta? Septynių pagrindinių čakrų spalvos atitinka visą vaivorykštės spektrą, į kurį lūžta saulės spalva. Tad kai visos čakros veikia vienodu intensyvumu ir visų spalvų išspinduliuoja vienodai, aura tampa balta.

 

Dauguma iliustracijų aurą vaizduoja kiaušinio formos, apimančią visą žmogaus kūną. Iš tiesų regintys auras asmenys teigia, kad aura virš žmogaus galvos turi tarsi kanalą, besitiesiantį į viršų. Toks pats kanalas tarsi bambagyslė jungia mus ir su žeme. Taip gauname gyvybinės energijos iš žemės ir visatos arba Dievo. Vienų žmonių kanalas į viršų būna siauras, kitų – platus. Tai priklauso nuo to, kiek energijos gaunama iš viršaus. Be to, vienų jis būna pasisukęs į dešinę, kitų – į kairę. Taigi aura nėra visiškai taisyklingos formos, kaip manoma. Energetiniai pažeidimai taip pat deformuoja auros ovalą.

   

Ar galima be ypatingų sugebėjimų kaip nors įmatyti kito aurą?

 

Fiziniu regėjimu be ypatingų treniruočių jos pamatyti, deja, neįmanoma. Tačiau čakrų spinduliavimą ir auros kontūrus galime pajusti visi – nereikia būti ekstrasensais. Tai daroma per delnų čakras ir išmokti to nėra sudėtinga. Taip pat kito asmens energetinį lauką ir skleidžiamą informaciją kiekvienas jaučiame savo energetiniu lauku. Paprasčiausias pavyzdys – pirmą kartą sutikę žmogų intuityviai pajuntame, ar jis skleidžia malonią ar atstumiančią energiją. O gal jis yra energetinis vampyras, kuriam nuolat trūksta energijos, todėl jis jos semiasi iš kitų? Pabendravę su tokiu žmogumi jaučiamės išsekę, nuo jo norisi bėgti. Kas kita su skleidžiančiais teigiamą energiją žmonėmis – jie dažniausiai komunikabilūs, geros nuotaikos, šalia jų tiesiog gera būti.

   

Minėjote, kad turėti tobulai subalansuotą energetinę sistemą praktiškai neįmanoma. Ką gali padaryti žmogus, bent jau bandydamas kiek įmanoma ją harmonizuoti?

 

Teisybė, tobulos čakrų pusiausvyros pasiekti ir išlaikyti neįmanoma, didesni ar mažesni nukrypimai visada būna ir tai normalu. Tačiau kartais tie nukrypimai būna per dideli, ir tarsi „įstringa“ disbalanso būsenoje. Tokie nukrypimai nuo pusiausvyros pasireiškia fiziniais arba psichologiniais sutrikimais. Kiekvienas jų susijęs su tam tikra čakra. Taigi žinant, koks sutrikimas kokią čakrą liudija esant išbalansuotą, galima lengviau sau padėti.

 

Paprasčiausia priemonė – pasitelkti reikiamos čakros spalvą. Tarkime, turint problemų su pagrindo čakra, kuri yra raudona, jas spręsti tinka su ta pačia raudona spalva. Kaip tai daryti? Galima perdažyti kambario sienas, interjerą papildyti raudonais daiktais, bet paprasčiau tiesiog apsirengti raudonos spalvos drabužiais arba daugiau valgyti tokios spalvos maisto. Dar didesnį poveikį čakrų energijai turi pusbrangiai akmenys. Juos geriausia nešiotis su savimi, arčiau kūno, pavyzdžiui, kaip pakabutį, arba netgi prisiklijuoti pleistru prie odos. Galima atsigulti ir dėti akmenis ant tos kūno vietos, kur yra norimos suaktyvinti čakros arba juntamas negalavimas. Mintimis reikėtų tarsi kvėpuoti per tą vietą, kuri liečiasi su akmeniu, įkvėpti akmens energiją į save ir iškvėpti nereikalingą energiją į akmenį arba per pėdų čakras į žemę. Gydymui naudojamus akmenis būtina energetiškai apvalyti, pakrauti. Akmenis reikia valyti tekančio vandens srove, mėnulio ar saulės šviesa, ugnimi, smilkalų dūmais. Taip pat būtina išvalyti ir ką tik įsigytus akmenis.

 

Pagrindo čakra – raudonos spalvos, atsako už stabilumą, saugumą, išgyvenimo instinktus. Šios čakros disbalansas gali pasireikšti nesaugumo jausmu, godumu, materialiniais sunkumais, agresija. Taigi, jeigu koks nors žmogus labai piktas, greičiausiai jis turi problemų su pagrindo čakra. Tinkami akmenys – granatas, rubinas, kiti raudoni akmenys.

 

Sakralinė čakra – oranžinė, atsakinga už pasitikėjimą savimi, entuziazmą, kūrybingumą, lytinę sistemą. Žmonės su silpna sakraline čakra dažnai turi bendravimo problemų, nesuranda antrosios pusės. Gali turėti seksualinių, vaisingumo problemų. Šią čakrą išbalansuoja žalingi įpročiai, laisvas gyvenimo būdas. Akmenys – karneolis, gintaras.

 

Saulės rezginio čakra – geltona. Ji – valios centras. Disbalansas joje gali pasireikšti agresija, nevisavertiškumo pojūčiu, nepasitikėjimu savimi. Apie čakros sutrikimą byloja virškinimo problemos, skrandžio opa, miego sutrikimai. Dažnai žmonės, kurių saulės rezginio čakra silpna, nesugeba įgyvendinti savo tikslų, paklūsta aplinkinių įtakai. Kiti jaučiasi išnaudojami, nesugeba savęs apginti. Akmenys – citrinas, tigro akis, auksinis labradoritas.

 

Širdies čakra – žalia, atsakinga už širdį, kraujotakos sistemą, kvėpavimą ir odą. Susijusi su meile, užuojauta, harmonija. Jos disbalansas pasireiškia vienatvės, gėdos, liūdesio, pavydo jausmais. Simptomai – astma, alergija, širdies, kvėpavimo, kraujotakos sutrikimai. Žalios ir rožinės spalvos akmenys – rožinis kvarcas, avantiūrinas, žalias kalcitas, žalias fluoritas.

 

Gerklės čakra – žydra, atsakinga už komunikabilumą, saviraišką, plaučius, gerklę, balso stygas. Šio energetinio centro sutrikimai sukelia problemas išreiškiant save, sunku formuluoti, dėstyti mintis, gali pasireikšti mikčiojimu, polinkiu meluoti. Simptomai – gerklės skausmas, kvėpavimo takų sutrikimai. Akmenys – turkis, lazuritas, žydras agatas.

 

Trečiosios akies čakra – tamsiai mėlyna, atsakinga už loginį mąstymą, intuiciją. Simptomai – galvos skausmas, polinkis bėgti nuo realybės piktnaudžiaujant žalingais įpročiais. Taigi gydyti alkoholizmą reikėtų per šią čakrą. Akmenys – ametistas, taip pat safyras, sodalitas, lazuritas.

 

Karūnos čakra – violetinė arba balta, ji yra žmogaus ryšys su Dievu, su aukštesniuoju „aš“. Per šią čakrą gauname gyvybinę energiją iš visatos. Jos disbalansas gali pasireikšti depresija, beprasmiškumo jausmu, psichikos sutrikimais, pavyzdžiui, paranoja, šizofrenija. Akmenys – ametistas, kalnų krištolas, harkimerio deimantas.

   

O jeigu žmogus pats nebegali atstatyti savo energetinės sistemos pusiausvyros? Ar reikėtų ieškoti pagalbos iš šalies?

 

Taip, tuomet reikėtų ieškoti arba išsamesnės informacijos, kaip padėti sau, arba specialisto, kuris suteiktų kvalifikuotą pagalbą. Vienas būdų, kaip padedu aš, – atlieku nuotolinį energetinės sistemos subalansavimą, naudodamasis švytuokle, skirta diagnozavimui, ir kalnų krištolo kristalo savybėmis. Pastarasis stiprus skaidrios energijos šaltinis, suteikiantis kūnui tai, ko jam tuo metu reikia. Tai vienas geriausių neigiamos energijos „valytojų“, išvalantis energetinius centrus, padedantis žmogui pasijusti energingesniam ir harmoningesniam. Jeigu yra poreikis, rekomenduoju žmonėms jiems geriausiai padėti galinčius akmenis-talismanus.

 

www.taroskopai.lt