Safyras visuomet buvo laikomas vienu patraukliausių brangakmenių. Legendomis apipintas akmuo labiausiai rekomenduojamas tiems, kurie gimė rugsėjo mėnesį. Šis gražus mėlynas akmenukas nuo senų laikų buvo naudojamas įvairių rūšių papuošaluose ir simbolizuoja išmintį, jėgą ir tikėjimą. Šis akmuo taip pat yra glaudžiai susijęs su Mergelės Zodiako ženklu.

 

safyrai

Safyro reikšmė ir simbolika

 

Manoma, kad šis mėlynas akmuo, atitinkantis rugsėjo mėnesio Zodiako ženklą, apsaugo jo nešiotoją nuo pavydo ir piktų ketinimų bei pritraukia dangaus palaiminimus. Nuostabių mėlynų atspalvių safyras yra dangiškasis simbolis ir sielos tyrumo ženklas. Šis brangakmenis simbolizuoja tiesą, ištikimybę ir nuoširdumą. Viduramžiais kunigai jį naudojo kaip talismaną nuo netyrų minčių ir pagundų.

 

Manoma, kad safyras stiprina intuiciją ir aiškiaregystę bei skatina gerą sveikatą. Safyras karališkose puošmenose simbolizavo teisingą ir išmintingą vyriausybę. Tikima, kad šis akmuo suteikia ramybės jausmą ir ugdo jo nešiotojo teigiamas savybes.

 

Spalvos, kuriomis jis žaižaruoja 

 

Jei korundas yra raudonas, jis laikomas rubinu, o bet kurios kitos spalvos korundas yra klasifikuojamas kaip safyras. Vertingiausia ir populiariausia safyro spalva yra tamsiai mėlyna, nors randama įvairių atspalvių safyrų – nuo šviesiai mėlynos iki mėlynai violetinės. Kitos gamtoje aptinkamos yra geltona, violetinė, rožinė ir žalia. Oranžinis – rožinis atspalvis yra vienas iš rečiausių, dėl subtilaus rožinio atspalvio, kaip lotoso gėlės, vadinamas „padparadscha”.

 

Gydomosios ir magiškosios akmens savybės

 

Raminamosios safyro savybės buvo naudojamos karščiavimui mažinti, kraujavimui iš nosies sustabdyti, reumatui, opoms gydyti ir uždegimui mažinti. Tikima, kad šio akmens nešiojimas praskaidrina protą ir mintis, padeda pagerinti dėmesio koncentraciją ir net slopina nervų sutrikimus. Šis brangakmenis subalansuoja endokrininę sistemą. Safyras dažnai naudojamas kaip gynybinė priemonė nuo blogų minčių ir neigiamos energijos.

 

Žmogui safyras yra stiprybės, optimizmo ir geros nuotaikos simbolis. Akmuo padeda sumažinti įtampą konfliktų metu ir išspręsti sveikatos problemas. Brangakmenius gali atverti žmogaus psichinius sugebėjimus, nes, manoma, kad safyras yra susijęs su kosmosu. Safyro savininkas tampa labai įžvalgiu, maloniu ir dvasingu žmogumi, nes iš savo amuleto gauna daug energijos.

 

Akmens vertė

 

Gemologijoje safyrai klasifikuojami kaip brangakmeniai kartu su deimantais, smaragdais ir rubinais. Akmuo vertinamas pagal jo kilmę ir tokius veiksnius kaip spalva, skaidrumas, dydis ir pjūvis. Mėlynieji safyrai skiriasi priklausomai nuo jų pagridinių mėlynų atspalvių. Brangakmeniai, turintys alyvinį ar violetinį atspalvį, laikomi vertingesniais ir kokybiškesniais negu safyrai su žaliu atspalviu. Pilki atspalviai, dažnai pastebimi safyruose, sumažina jų skaidrumą, todėl jų vengiama. Safyrai pjaustomi įvairiais būdais, pavyzdžiui, kaip deimantai, siekiant padidinti jų blizgesį ir skaidrumą.

 

Dangaus, intelekto ir stiprybės simboliu laikomas safyras yra vienas iš tikrai karališkų brangakmenių, idealiai tinkantis gimusiems rugsėjį. Neprilygstamas safyro žavesys daro jį labai vertinga medžiaga visų rūšių papuošalams, o jo grožis visada išsiskiria, nesvarbu, ar jis bus pastatytas vienas ar su kitais akmenimis.