Senovinė medicina – ne gydė, o žalojo
2013-09-03 13:24Šiuolaikinis žmogus gali būti labai laimingas, kad gyvena XXI amžiuje. Nors ir dabar yra neišgydomų ligų, o kai kurie gydymo metodai yra diskutuotini, tačiau anksčiau įvairūs skausmai ir ligos būdavo gydomi protu nesuvokiamais metodais.
- Senovės Egipte dantų skausmas būdavo gydomas iš tiesų neįprastai. Tikėta, kad dar šiltas pastipusios pelės kūnas, uždėtas ant danties, malšina skausmą ir gydo ėduonį.
- Senovės Romoje dantų skausmai būdavo malšinami, burnos ertmę ištrinant begemoto dantimi arba vilko galvos pelenais.
- XIII amžiaus flamandų chirurgas Jehanas Ypermanas utėlėms naikinti rekomendavo pastą iš gyvsidabrio, pelenų, kiaulės taukų ir vaiko seilių.
- 1880 metais medicininiame žurnale buvo išspausdintas straipsnis, kuriame aprašyta istorija apie tai, kad vieną žmogų nuo vėžio išgydė žaibas. Nuo tada buvo tikima, kad trinties elektra yra veiksminga priemonė, padedanti išvengti vėžinių auglių susiformavimo.
- XIX amžiuje depresija būdavo gydoma piliulėmis, kurių sudėtyje yra gyvsidabrio (labai nuodingos medžiagos).
- 1830 metais prancūzų gydytojas Hervezas Chegoinas buvo įsitikinęs, kad mikčiojimą sukelia per trumpas arba netinkamai įsitvirtinęs burnoje liežuvis. Gydant mikčiojimą, būdavo atliekamos chirurginės operacijos.
- II pasaulinio karo metu šizofrenija būdavo gydoma, suleidžiant didelę dozę insulino, kuris sukeldavo komą. Buvo tikima, kad komos metu sunyksta pažeistos smegenų ląstelės. Pabudę iš komos pacientai nebebūdavo tokie agresyvūs kaip anksčiau.