Sėkmę pritraukiantis sodas pagal fengšui
2014-06-03 15:41Sodas prie namų – tai dar viena galimybė atrasti harmoniją gyvenime. Tai vieta, kuri pakrauna visa, kas gyva, teigiama energija. Nepaisant ribotos erdvės, sodas padeda pailsėti, pralinksmėti bei sveikti. Todėl jį įrengti svarbu pagal pagrindinius fengšui principus. Kinų erdvės komponavimo menas turi gilias tradicijas, todėl pravartu atsižvelgti į rekomendacijas, kur, pavyzdžiui, įrengti vaikų žaidimo aikštelę, iškasti tvenkinį, nutiesti taką, pastatyti tvorą ar akmenis. Laikantis šių principų sode laisvai tekės či energija, todėl jo savininkai jausis laimingi ir patenkinti gyvenimu.
Či – tai universali, erdvėje esanti energija. Ji gali kisti dėl skirtingų spalvų, formų, garsų. Fengšui tikslas yra sukurti tokią erdvę, kurioje laisvai ir nekliudoma tekėtų minėta energija. Harmoninguose namuose turi būti atkurta pusiausvyra tarp penkių elementų (ugnies, vandens, žemės, medžio ir metalo) ir asmeninių namų gyventojų elementų. Pagal fengšui įrengtas sodas tampa tokia vieta, į kurią norisi grįžti atsipalaiduoti ir pasikrauti teigiamomis emocijomis. Nereikia visko supaprastinti ir manyti, kad fengšui, tai tam tikromis eilėmis susodinti medžiai…
Geriausių rezultatų galima pasiekti, jei sodas įsigyjamas pagal fengšui taisykles. Reikėtų vengti sodų netoli ligoninių, gamybos įmonių, bažnyčios, mokyklos, esančių ant kalvos, neapsaugotų nuo vėjų, netaisyklingos arba trikampės formos, taip pat tų, kurios nuolat yra pavėsyje. Tačiau net jeigu sodas yra nepalankioje vietoje, fengšui gali situaciją pataisyti. Pavyzdžiui, sodą prie triukšmingo kelio reikėtų aptverti tvora, apželdinta vijokliais. Smailius kampus gali neutralizuoti ir nuo vėjų apsaugoti gėlės ir krūmai.
Sode, kuriame daug griežtų linijų, kampų, energija tampa griaunamoji ir vadinama Ša. Todėl fengšui specialistai nerekomenduoja tiesti tiesaus tako, kanalų ir šaltinių. Griežtų linijų sode neturėtų būti, ypač ant langų, durų, žaidimų aikštelėse ar poilsio zonose. Jeigu iki durų veda tiesus kelias, galima padėtį sušvelninti prie jų pastačius skulptūrą, augalą vazone arba įrengus fontaną. Vengti objektų statymo simetriškai.
Sodas gali pagerinti sutuoktinių santykius, jei jame taisyklingai išdėstomi elementai. Reikia atsižvelgti, kad vieno gimimo elementas netrukdytų kitam, o jei visgi trukdo, žinoti, kaip neutralizuoti atsiradusią neigiamą energiją.
Pavyzdžiui, jeigu vieno iš poros elementas yra medis, o kito – metalas, kyla pavojus, nes metalas gali sunaikinti medį. Tokiu atveju reikėtų sustiprinti vandens elemento įtaką, kuris yra tarpinis elementas tarp medžio ir metalo. Vandens elementui sustiprinti tinka viskas, kas susiję su vandeniu: fontanai, tvenkiniai, šaltiniai, veidrodžiai, stiklas, mėlyna ir juoda spalvos, apvalios formos, banguotos linijos.
Sode turi būti aktyvuota santuokos zona. Joje galima padėti gėlių – kaip meilės ir romantikos simbolį. Pavyzdžiui, rožių, kurios nuo senų senovės laikomos meilės gėlėmis. Taip pat šioje zonoje galima pastatyti dvivietį suolą. Net tada, kai sėdės tik vienas sutuoktinis, laisva vieta tarsi trauks kitą.
Augalai gali pagerinti ir kitas gyvenimo sritis. Turto zonoje sode rekomenduojama auginti tam tikros spalvos augalus. Turtus pritraukia pinigus primenančios spalvos: auksinė, geltona. Tinkamiausių gėlių materialinei būklei pagerinti: narcizai, bijūnai. Turto zonoje taip pat galima įrengti fontaną, nes jis pagal fengšui taip pat yra susijęs su pinigais. Taip pat turtus gali pritraukti metalo detalės, pavyzdžiui, metaliniai suolų ranktūriai. Be to, sodą būtina prižiūrėti, nes pūvantys augalai ar užsikimšęs tvenkinys, įspėja apie finansines problemas. Jeigu sodo savininkas nori šlovės, turi auginti aukštus augalus, kurie simbolizuoja asmenybės augimą, karjeros aukštumas.
Nesvarbu, ar tikima fengšui principais, ar ne, bet tvarkingas, gražus ir jaukus sodas skatina pasitikėjimą savimi, kuris labai svarbus tiek šeimoje, tiek meilėje, tiek karjeroje.