Sužinokite, kas gąsdina vyrus ir moteris įteisinti santykius su savo sielos bičiuliu! Daugelis moterų svajoja ištekėti už mylimo vyro, bet ką daryti, jei jis nenori įteisinti santykių? Santykių specialistai ir tyrėjai įvardija tokių santykių be antspaudo pase privalumus ir trūkumus.

 

santykiai

Elena su mylimuoju Jonu gyvena daugiau nei 6 metus. Mergina nesupranta jų santykių statuso, nes vyras nenori pirštis. Jonas troškimą tuoktis vadina mylimosios kaprizu. Tačiau Elena svajoja ne apie baltą suknelę ar žiedą su deimantu, o apie tikrumą ir pasitikėjimą savimi bei vienas kitu. Psichologai tvirtina, kad toks vyro nenoras tuoktis turi priežastį, kurią žino tik pats Jonas.

 

Vieni partneriai nenori padidinti savo atsakomybę su kuo nors susituokdami, nes dabartiniai santykiai jiems atrodo naudingesni. Tokie žmonės paprastai būna geresni partneriai, gyvendami susimetę skudurus, negu kad būtų sutuoktiniai oficialioje santuokoje. Tačiau santuokoje yra ne tik įsipareigojimai, bet ir teisės. Už kiekvieno „Nenoriu” slypi priežastis ir baimė.

 

Santykių ekspertai pabrėžia, kad reikia siekti darnių santykių, o ne oficialių santuokų, bet jei jums tai svarbu ir suteikia emocinį stabilumą, turėtumėte atvirai apie tai pasakyti savo partneriui. Psichologai yra atlikę jaunų žmonių apklausą ir išsiaiškino, ką jie mano apie registruotų santuokų privalumus ir trūkumus.

 

Kas traukia oficialioje santuokoje:

 
  • finansinis stabilumas ir parama vienas kitam,
  • gimdymas;
  • vaikų socialinė apsauga;
  • sveikas seksualinis gyvenimas ir ištikimybė.
 

Kas gąsdina santuokiniame gyvenime:

 
  • rutina,
  • romantikos praradimas;
  • finansinė priklausomybė;
  • materialinės išlaidos skyrybų atveju.
 

Labai dažnai žmonės, susituokę daugiau nei dešimtmetį, vėliau prisipažįsta, kad antspaudas pase jų gyvenime nieko labai nepakeitė. Daug porų iki santuokos porą metų pabando pagyventi kartu ir po to priima sprendimą tuoktis. Dažniausiai šį sprendimą priimti juos skatina visuomenės spaudimas ir stereotipas, kad laimingos poros, norinčios kurti bendrą gyvenimą ir susilaukti vaikų, tuokiasi. Tačiau pasiduoti stereotipas yra pavojingas dalykas. Kartais santuoka iš tiesų būna laiminga visą gyvenimą, o kartais tenka pasigailėti ir pradėti planuoti skyrybas… Prieš tuokiantis reikėtų sąžiningai sau atsakyti į klausimą: „Kodėl man to reikia?” ir atsiminti, kad ypač šiais laikais antspaudas pase nieko nekeičia.

 

Santykių specialistai pažymi, kad svarbiausia paaiškinti partneriui, kodėl jums labai svarbu įteisinti santykius. Taip pat svarbu su vyru aptarti vestuvių formatą. Tai nebūtinai turi būti prabangios ir puošnios vestuvės. Pažymėtina ir tai, kad tėvystės pripažinimas santuokoje vyksta automatiškai. Tada jums, ateityje gimus vaikams, nereikės užsiimti biurokratiniais reikalais, siekiant įregistruoti vaiko tėvą. Reikia pabrėžti ir tai, kad santuoka gali jums suteikti emocinį stabilumą. Taip pat verta atsiminti, kad antspaudas pase negali jums suteikti daugiau meilės, abipusės pagarbos, sąžiningumo ir lojalumo jūsų santykiams, o suteikia tik daugiau teisių ir pareigų teisiniu požiūriu. Viskas reikia blaiviai įvertinti ir nuspręsti, kaip geriausia jums abiems, o ne kažko reikalaujantiems giminaičiams.