Internete užgimusi meilė, sujungusi skirtinguose miestuose, o gal net šalyse gyvenančias širdis. Mokslai arba darbas svetur. Tam tikros aplinkybės, privertusios vienam iš partnerių pakeisti gyvenamąją vietą. Priežasčių, kodėl užgimsta santykiai per atstumą, būna įvairių. Santykių ekspertai ramina – tokius meilės ryšius puoselėti įmanoma, nors nėra lengva. Ką reikėtų žinoti?

 

Reguliariai palaikyti ryšįCouple,Of,Hands,Holding,Flowers,As,Gifts,While,Having,A

 

Net kartu gyvenančios poros skundžiasi, kad joms trūksta laisvo laiko drauge. Tad ką kalbėti apie tas, kurios puoselėja santykius per atstumą? Santykių ekspertų teigimu, tokiu atveju svarbus komunikacijos pastovumas. Kaip dažnai turėtų būti užmezgamas tarpusavio ryšys, priklauso tik nuo partnerių. Vieniems reikia bendravimo kasdien, kelis kartus per dieną, gal net dar dažniau, kitiems pakanka kas kelias dienas arba vos kartą per savaitę. Vienintelė taisyklė – nusistatytas ritmas turi būti priimtinas abiem pusėms. Taip pat derėtų išlaikyti stabilumą, nes žinojimas, kad tam tikru metu susisieksite su mylimu žmogumi, suteikia saugumo, ramina ir nuteikia pozityviai. Labai svarbu jausti, kad nors nesama drauge fiziškai, palaikomas dvasinis ryšys.

 

Išnaudoti šiuolaikines technologijas

 

Tie laikai, kai bendraudami per atstumą žmonės galėjo vienas kitam tik paskambinti arba parašyti žinutę, seniai praeityje. Šiuolaikinės technologijos leidžia daug daugiau – pasitelkite jas ir leiskite sau turėti turtingesnių bendrų patirčių. Kalbant apie skambučius, neapsiribokite paprastais telefoniniais, bendraukite ir vaizdu per tam skirtas programėles – tai sukuria artimesnį ryšį, leidžia geriau perprasti vienas kito emocijas, nuotaiką. Siųsdami žinutes taip pat prisekite nuotrauką ar vaizdo medžiagą – komunikacija taps spalvingesnė ir gyvesnė. Be to, galite drauge žaisti bendrus virtualius žaidimus, per virtualios realybės programėles eiti į bendrus pasimatymus, lankyti įvairius virtualius muziejus, turus, išbandyti bendras edukacijas ir pan. Net gamindami vakarienę galite palaikyti ryšį vaizdo pokalbiu, galite išbandyti tą patį receptą, paskui pasidalinti įspūdžiais. Visa ši veikla kurs artimumo iliuziją, leis patirti daugiau įspūdžių bei drauge praleisti laisvalaikį.

 

Daugiau klausyti

 

Juokaujama, kad ne veltui turime dvi ausis ir tik vieną burną. Tai aiški užuomina, kad derėtų daugiau klausytis kitų ir mažiau patiems kalbėti. Šis patarimas ypač aktualus puoselėjant santykius per atstumą. Gali būti, kad susisiekus su mylimu žmogumi norima pasidalinti savo diena iki mažiausių smulkmenų. Ir tai nėra blogai. Priešingai, šiuo atveju nereikšmingų dalykų nebūna, nes tos mažos tariamai nereikšmingos detalės toli esančiam žmogui leidžia geriau pajusti jūsų aplinką, kasdienybę, tarsi suteikia progą prisiliesti prie jūsų gyvenimo. Visgi reikėtų ne tik dalintis savo įspūdžiais, bet ir išklausyti kitą. Net jeigu antroji pusė nelinkusi daug kalbėti, skatinkite ją, domėkitės mylimojo diena, reikalais. Įrodyta, kad pojūtis, jog esame išklausyti ir suprasti, didina jausmą, kad tam žmogui esame svarbūs, reikalingi ir mylimi. O juk tai – tvirtos partnerytės pagrindas.

 

Planuoti ateitį

 

Pagrindinis santykius per atstumą puoselėjančių porų variklis yra tas, kad jie regi bendrą ateitį. Žinoma, ne per atstumą. Taigi, šnekėkitės apie tai, kada ir kaip pagaliau jūsų gyvenimai galės susipinti fiziškai. Planuokite ne tik tai, kas laukia ilgalaikėje perspektyvoje, bet ir trumpalaikius pasimatymus. Jie tarsi atsikvėpti leidžiančios stotelės tame ilgame maratone, kurį tenka drauge įveikti. Įrodyta, kad vien bendrų ateities planų turėjimas vienija ir teigiamai veikia santykius, nes tai parodo, kad žmonės vienas kitą vertina rimtai, trokšta bendros ateities.

 

Įžvelgti privalumus

 

Jei būtų galima rinktis, veikiausiai nė viena pora nekeistų įprastų santykių į santykius per atstumą. Deja, gyvenimas viską sudėlioja savaip ir kartais lieka tai tiesiog priimti. Normalu, kad kuriant santykius per atstumą apninka liūdesys, ilgesys, gal net abejonės bendra ateitimi. Tai nerodo, kad nemylite kito žmogaus, tai tėra natūralios žmogiškos baimės. Nebijokite apie jas kalbėtis tarpusavyje, nes greičiausiai abu jaučiatės panašiai. Net sunkios emocijos gali dar labiau sustiprinti tarpusavio ryšį. Visgi nepaskęskite ilgesio ir liūdesio nuotaikose. Priminkite sau, kad tai laikinas išbandymas, kuris duoda privalumų. Pavyzdžiui, turite daugiau laiko sau ir savęs tobulinimui. Mokotės efektyvesnės komunikacijos. Kartu įveikiate įvairius iššūkius, trukdančius palaikyti įprastą ryšį, o tai jus stiprina kaip porą.

 

Nubrėžti aiškias ribas

 

Net jeigu santykiai mezgami per atstumą, juose taip pat turi būti aiškios taisyklės ir ribos. Veikiausiai netgi griežtesnės nei įprastai. Labai svarbu vienas kitam aiškiai įvardyti, koks elgesys tiek tarpusavyje, tiek su kitais žmonėmis jums (ne)priimtinas. Pavyzdžiui, ką manote apie tai, kad antroji pusė laisvą laiką leidžia su priešingos lyties kolegomis? Jums tai nekelia jokių blogų minčių, o gal verčia stipriai nerimauti, nepasitikėti? Svarbu prisiminti, kad santykiuose per atstumą tokie jausmai gali būti daug stipresni, nes nėra būdo patikrinti, ar su jumis sąžiningas mylimas žmogus, lieka tik aklai juo pasitikėti. Todėl svarbu, kad neliktų vietos nesusipratimams, neaiškumams bei painioms interpretacijoms dėl to, kad nenubrėžėte aiškių ribų. Tai ypač svarbu, kai kalbama apie tokius santykius, kurie jau užgimė per atstumą, partnerius, kurie fiziškai niekada nebuvo arti vienas kito.

 

Įdomu

 
  • Iš visų santykių per atstumą, sėkmingi apie 58 %.
  • Lyginant pirmus tris mėnesius, tiek santykiai per atstumą, tiek įprasti, kai partneriai geografiškai yra vienas šalia kito, turi tokią pačią tikimybę virsti kažkuo rimčiau.
  • JAV atlikta apklausa atskleidė, kad santykius per atstumą puoselėja apie 4 % populiacijos.
  • Vidutiniškai santykiai per atstumą trunka 2,86 metų.
  • Apie 10 % santykių per atstumą baigiasi vedybomis.
  • Vos 2 % mokyklos meilių vėliau išlaiko santykius per atstumą, pvz., kai tenka išvykti studijuoti į skirtingus miestus.
  • Beveik trečdalis visų santykių per atstumą sudaro jaunos, universitetuose / kolegijose besimokančios poros.
  • 22 % santykius per atstumą palaikančių žmonių prisipažįsta buvę neištikimi antrajai pusei.
 

Autorius Jūratė Survilė