Populiariausias muzikos projektas Lietuvoje „X Faktorius“ jau rudenį sugrįžta į eterį. TV3 žiūrovų laukia nauji talentai ir netikėti, stebinantys pasirodymai. Praėjusį savaitgalį Šiauliuose ir Klaipėdoje įvyko pirmosios „X Faktoriaus“ atvirų durų dienos. Būsimi projekto dalyviai turėjo galimybę susitikti su projekto kūrybine komanda.

 

Saulius Urbonavicius-Samas

 

Jau pirmojo susitikimo metu „X Faktorių“  užplūdo daugybė jaunųjų talentų. Tarp norinčių save parodyti ne tik projekto teisėjams, bet ir visai Lietuvai – merginos, vaikinai, grupės, vyresniųjų kategorijos atstovai. „Nesistebiu tokiu populiarumu, juk „X Faktorius“ tituluojamas „kiečiausiu“ muzikiniu projektu Lietuvoje“,  – sako projekto prodiuseris ir vienas iš teisėjų Saulius Urbonavičius-Samas.

 

Ypač projekto komandą apstulbino Klaipėda. Išvysti tiek talentingų žmonių pajūryje niekas nesitikėjo. „Dainuojantys pamatė, kad projekte gali išpildyti savo svajonę, atrasti savo kelią. „X Faktorius“ – puiki proga pasirodyti ir būti išgirstiems“, – sako projekto teisėjas.

 

Jau šį savaitgalį „X Faktoriaus“ komanda lankysis Kaune – balandžio 29 dieną ir Vilniuje – balandžio 30 dieną. Abi atrankos vyks prekybos ir pramogų centre „Akropolis“. Dalyvių „X Faktoriaus“ kūrybinė komanda lauks nuo 13 valandos. Renginio svečiams Vilniuje koncertuos praėjusios sezono „X Faktoriaus“ dalyviai. „Šis projektas visada būna žiūrimiausias šalyje. Mokyklos, kurią praeina dalyviai, neįmanoma niekaip įvertinti. Dalyviai įgauna sceninės patirties, susipažįsta su muzikos įtakingaisiais – tais, kuriuos anksčiau matė tik žurnalų viršeliuose. „X Faktoriuje“ dirba profesionaliausi teisėjai. Jie koncertuoja arenose, jų dainų klauso net patys išrankiausi melomanai“, – sako S. Urbonavičius-Samas.

 

Prodiuseris pasidžiaugė, kad projektas itin populiarus tarp stilingo miesto jaunimo. „X Faktorių“ žiūri, naujienas apie jį seka net ir tie, kurie nėra televizijos mylėtojai. „Trečiojo sezono laimėtoja Monika Pundziūtė karaliauja dainų topuose, jos muzikos klausosi visa Lietuva. Ji tikra lietuviškos muzikos pažiba – kuria muzikinius klipus, įrašinėja dainas, koncertuoja. Ja žavisi net ir tie, kurie neklauso lietuviškos muzikos. Įsivaizduokite, kiek metų to reikėtų siekti, jei ji nebūtų atėjusi į „X Faktorių“. Šiandien nėra žmogaus, kuris nežinotų šios atlikėjos. „X Faktoriaus“ dalyviai yra Lietuvos ateitis, čia gimsta kokybiškos žvaigždės, tokios, kokių dabar Lietuva ir klausosi“,  – sako TV laidų prodiuseris.

 

Tarp „X Faktoriuje“ išgarsėjusių yra ir reperės „Golden Age“, Iglė Bernotaitytė, neseniai pasirašiusi sutartį su vienu įtakingiausių Lietuvos muzikos prodiuserių, grupė „Queens of Roses“, rokeriai „Only Once“, Anžela Adamovič.