Kartais gražiausi pokalbiai nutinka ne prie stalo ar ekrano, o tiesiog išėjus pasivaikščioti. Būtent ėjimas, žygiai gali tapti nuostabiu būdu ne tik pasimėgauti gamta, bet ir sustiprinti ryšį su vaiku. Juk kai šalia nėra išorinių trukdžių, kai kūnas juda, o protas atsipalaiduoja – tampa lengviau dalintis mintimis, klausyti ir būti išgirstam. Vaiko teisių gynėjai dalinasi keletu patarimų, apie ką galima kalbėti žygiuojant ir kviečia šiuos patarimus išbandyti praktiškai gegužės 16 dieną leidžiantis į vaiko teisių gynėjų ir skautų „Žygį už saugią vaikystę“.

 

Vaikai – ypač paaugliai – ne visada atvirauja tada, kai mes to tikimės. Tačiau kartu leidžiamas laikas, kuriame nėra vertinimų, skubos ar kasdienių, kartais įkyrinčių klausimų: „Kaip mokykla?“, „Ar padarei namų darbus?“ gali išlaisvinti“, – sako vaiko teisių gynėja Gustė Valantinavičiūtė ir priduria, kad pokalbis žygiuojant gali suvienyti.

 

Pokalbius paskatins žaidimaiHappy,Family:,Two,Kids,Boy,And,Girl,With,Backpacks,Looking

 

Iš pradžių kalba, tikėtina, rutuliosis natūraliai. Bet, jei pritrūks temų ar tiesiog norėsis kažko smagaus, žaismingo, vaiko teisių gynėjai siūlo išbandyti kelis paprastus žaidimus, kurie padės iš naujo pažinti vienas kitą.

 

„2 tiesos ir 1 melas“ – sugalvokite apie save du tikrus ir vieną melagingą faktą, o antrasis žmogus turi atspėti, kuris iš jų – melas.  Šis žaidimas padės vienas į kitą pažvelgti kitomis akimis, sužinoti dar negirdėtų faktų apie vienas kitą. Galiausiai, kaip tikina G. Valantinavičiūtė, iš šio žaidimo gali rutuliotis ir platesni pokalbiai.

 

Kitas smagus žaidimas, kurį galima žaisit žygiuojant: „Kas rinktumeisi?“. Pavyzdžiui, galite paklausti vaiko, ką mieliau rinktumeisi: ar supergalią skraidyti, ar skaityti žmonių mintis? Toks paprastas ir šmaikštus žaidimas, leis pažinti vaiką ir jo pasaulėžiūrą.

 

Klausimai, kurie suartina

 

Žinoma, žaisti nebūtina. Tarpusavio ryšiui stiprinti ir laiką praleisti turiningiau padės ir paprasti, neformalūs klausimai.

 

„Galbūt vaikas pats norės pasipasakoti apie tai, kas neduoda ramybės arba pasikalbėti apie savus džiaugsmus. Tačiau, jeigu kalba nesimezga, visuomet galima pralinksminti vaiką neįpareigojančiu pokalbiu. Pavyzdžiui, kur keliautum, jei viskas būtų įmanoma? Ką norėtum, kad suaugusieji geriau suprastų apie tave? Koks būtų vienas dalykas, kurio, jei galėtum, niekada nedarytum?“

 

Šie klausimai leidžia ne tik geriau pažinti vaiką, bet ir kuria erdvę, kurioje jis jaučiasi svarbus, vertinamas. Tokie momentai augina pasitikėjimą – o jis, kaip žinia, yra kiekvieno tvirto ryšio pagrindas: „Kalbėkitės, tylėkite, juokitės, pasikalbėkite apie tai, kas svarbu ar tiesiog pakvailiokite. Svarbiausia – ne nueiti kilometrai, bet laikas kartu.“

 

Vaiko teisių gynėjai stiprinti tarpusavio ryšį žygiuojant kviečia jau gegužės 16 dieną 11 valandą prie Vingio parko estrados. Vaiko dienos proga vaikai kartu su tėvais, mokytojais, draugais ir klasiokais leisis pasirinktu 1,2,3,4 arba 5 kilometrų maršrutu po Vingio parką. O finiše lauks skautiškos vaišės ir įvairios pramogos. Į žygį registruokitės čia.

 

Daugiau informacijos: Facebook „Vaiko teisių gynėjų ir skautų „Žygis už saugią vaikystę“.

 

Kilus klausimams, kviečiame žiūrėti Vaiko teisių TV arba konsultuotis su vaiko teisių gynėjais skambinant nemokamu tel. 0 800 10 800, taip pat galima rašyti žinutę interneto svetainėje vaikoteises.lrv.lt esančiame pokalbių laukelyje. Pranešti apie vaiko teisių pažeidimą galima artimiausiame vaiko teisių apsaugos skyriuje, užpildant formą Tarnybos interneto svetainėje arba skambinant Skubiosios pagalbos tarnybų ryšio numeriu 112.

 

Tekstą parengė Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybos Ryšių su visuomene skyrius.