Daugeliui žmonių mėgstamiausias metų laikas yra krentančių žvaigždžių naktis. Tada danguje galima stebėti neįprastą reiškinį – degančius dangaus kūnus, kurie atrodo kaip ryškūs blyksniai danguje. Kai kurie tada pradeda galvoti norus, tikėdami, kad, pamačius krentančią žvaigždę, jie išsipildys. Tad kada šiais metais bus perseidų naktis?

 

krintančios žvaigždės

Kada bus krentančių žvaigždžių naktis? 

 

Perseidai yra įprastas meteorų lietus – juose galima pamatyti danguje kasmet nuo liepos iki rugpjūčio. Kada šiemet galėsime stebėti krintančias žvaigždes? Kada jų bus galima pamatyti daugiausiai? Perseidų būrio, žinomų kaip krentančių žvaigždžių naktis, aktyvumo pikas įvyks naktį iš rugpjūčio 12 į 13 d. – būtent tada per valandą danguje bus galima pamatyti iki 100 objektų. Tačiau yra ir gerų naujienų tiems mažiau kantriems žmonėms – perseidai danguje matomi nuo liepos. Nors perseidų būrys kaupiasi rugpjūtį, jų veikla prasidėjo jau liepą. Dabar jis yra ne toks įspūdingas, bet tikrai vertas dėmesio. Perseidų orbita kerta Žemę nuo liepos 17 iki rugpjūčio 24 d. Tai reiškia, kad šis reiškinys taip pat bus matomas po krentančių žvaigždžių nakties.

 

Kaip stebėti Perseidų būrį? Kur ieškoti krentančių žvaigždžių?

 

Norint pamatyti krintančias žvaigždes, nereikia jokios specialios įrangos. Tačiau problema gali būti mus supančios šviesos perteklius arba oras. Žvaigždes geriausia stebėti po vidurnakčio, toli nuo miesto centro, kur nėra papildomų šviesos šaltinių – geriausia atviroje vietoje, pavyzdžiui, pievoje ar paplūdimyje. Taip pat turėtumėte prisiminti, kad jei norime pastebėti meteorų lietų, dangus turi būti be debesų, o kuo mažesnis Mėnulis, tuo geriau. Jei esate Lietuvoje, reikėtų žvelgti į šiaurės rytus.

 

Kaip teisingai išsakyti norą?

 

Pirmas žingsnis. Patogiai įsitaisyti. Turite rasti patogią vietą, kad aiškiai matytumėte žvaigždes ir niekas netrukdytų ar neatitrauktų jūsų dėmesio. Geriausia – kažkur gamtoje, nes ryškios miesto šviesos neleis jums pamatyti žvaigždėto dangaus. Pabandykite atsipalaiduoti ir mėgautis gražiu ir paslaptingu nakties vaizdu. Padėkokite pasauliui už viską, ką jis jums davė. Jauskitės vienas su Visata, susikoncentruokite į savo troškimą, į tai, kaip jūsų energija ir jėgos yra nukreiptos į jos išsipildymą.

 

Antras žingsnis. Užimti teisingą padėtį. Žmonės tiki, kad, norint pamatyti krintančias žvaigždes, reikia veidą atsukti į rytus. Esą šioje pozicijoje Visata labiausiai priima žmonių prašymus.

 

Trečias akimirkas. Pagauti akimirką. Kai tik pamatysite krentančią žvaigždę, kuo greičiau ištarkite norą, kol ji krenta ir danguje matomas jos paliktas takas. Jei galite tai padaryti, galite manyti, kad jūsų svajonė taps tikrove. Beje, norėti garsiai nebūtina, galima norą pasakyti ir tyliai.

 

Ketvirtas žingsnis. Vizualizuoti. Šis etapas buvo sugalvotas tiems, kurie nespėjo pasakyti noro, kol žvaigždė krenta. Jis nėra toks efektyvus kaip prieš tai aprašytas, tačiau kai kuriems tinka. Pamatę krentančią žvaigždę, užmerkite akis ir pabandykite ją detaliai prisiminti. Vizualizuodami ją savo galvoje galėsite taip pat išreikšti savo norus.

 

Ką daryti po to?

 

Pasakius norą, jį reikėtų paleisti, kad Visata galėtų padėti tai įgyvendinti. Svarbiausia negalvoti, kad, sugalvojus norą, dabar nebereikės nieko daryti pačiam. Prisminkite populiarų senovinį posakį: „Po gulinčiu akmeniu vanduo neteka”. Žvaigždės padės tik susiklostyti palankioms aplinkybėms, kad jūsų svajonės galėtų išsipildyti. Ypač jei padėsite.