Vis daugiau žmonių susiduria su prastėjančiu regėjimu, tačiau nemaža dalis jų dėl to per daug nesijaudina, kadangi yra nemažai regos korekcijos priemonių, leidžiančių šią problemą lengvai išspręsti. Populiariausios jų – akiniai. Kai kuriems jie yra neatsiejami jau nuo ankstyvųjų dienų, o kitiems prireikia jau gerokai vėliau – netikėtai pajutus regos suprastėjimą vyresniame amžiuje. Iš pirmo žvilgsnio gali atrodyti, jog viskas yra labai paprasta – tereikia nueiti į optikos saloną ir įsigyti akinius. Tačiau išties tai gerokai sudėtingiau. Pritaikius reikalingus stiklus optikoje tenka rinktis ir iš gausybės skirtingų akinių rėmelių. Renkantis iš tokios gausybės įvairiausių variantų, pro akis neturėtų praslysti kelios itin svarbios detalės, kurios ne tik padės nesuklysti, bet ir gerokai palengvins šį atsakingą darbą.

 

unnamed

Asociatyvios nuotraukos šaltinis: canva.com

 

Praktiniai žmonių patarimai

 

Pirmą kartą atėję pirkti akinių žmonės neretai turi vienintelį reikalavimą būsimam pirkiniui – kad jie būtų gražūs bei atliktų savo tiesioginę funkciją. Ir tai visai normalus poreikis, ypač jeigu anksčiau su šia regos korekcijos priemone nėra tekę susidurti. Visgi įsigyjantys jau nebe pirmuosius akinius ateina turėdami labai aiškius lūkesčius – šalia pagrindinės akinių funkcijos klientams reikalingi vienareikšmiškai patogūs, komfortiški, ilgaamžiški rėmeliai. Todėl renkantis ir prieš priimant galutinį sprendimą reikėtų nepatingėti pasimatuoti įvairesnių akinių rėmelių bei su jais praleisti bent kelias minutes:  kai kurie jų gali tiesiog nesilaikyti ant nosies ir nuolat slysti, kiti priešingai – sunkiai užsidėti ir spausti už ausų. Taigi komfortas turėtų būti svarbiu kriterijumi.

 

Pagrindinis pasirinkimo aspektas – veido forma

 

Svarbu suvokti, jog kiekvienas esame skirtingi ir unikalūs, todėl nuomonė, kad tai, kas gražiai atrodo ir tinka draugui ar draugei, tiks ir jums, yra klaidinga. Tai ypatingai aktualu, kuomet pasirinkimas yra akinių rėmeliai, kadangi jie bus nešiojami praktiškai kiekvieną dieną ir taps neatsiejama jūsų įvaizdžio dalimi. Pradėti rinktis reikėtų ne tiesiog iš daugybės skirtingų modelių, o įvertinus savo veido formą gerokai susiaurinti visą pasirinkimų spektrą. Dominuoja keli pagrindiniai tačiau skirtingi veido formos tipai:

Ovalus veidas

 

Pagrindiniai ryškiausi išskirtinumai yra apvalėjantis smakras bei skruostikaulis ir proporciškai nedidelė kakta. Ši forma dėkinga tuo, jog jai tinka praktiškai bet kokie akinių rėmeliai. Tad kad ir koks pasirinkimas bebūtų, išvaizda su naujais akiniais neturėtų nuvilti. Aišku, aklai rinktis irgi nereikėtų, kadangi masyvūs stačiakampiai rėmeliai gali būti per daug ryškūs ir suardyti bendrą veido harmoniją.

 

Apvalus veidas

 

Trumpa smakro dalis ir neaukšta kakta yra pagrindiniai apvalaus veido  akcentai. Dėl jų tokia veido forma sudaro praktiškai idealų apvalumą. Tokiai veido formai geriausias pasirinkimas būtų stačiakampio formos akinių rėmeliai, kurie ,,panaikins’’ apvalumo įvaizdį. Kas gali būti itin aktualu turintiems pilnesnius žandus. Be to, nereikėtų bijoti pasirinkti ryškesnių spalvų, daugumoje atvejų jos turėtų tikti ir pagyvintų bendrą įvaizdį. Kaip alternatyva dar galėtų būti ovalūs rėmeliai, tačiau iškart turėtumėte iš galimų pasirinkimų atmesti kvadratinę bei apvalią formas, kadangi jos tik paryškins veido apvalumus.

Širdies formos veidas

 

Aišku, veidas nebus kaip visų įsivaizduojama širdelė, tačiau artimą jai įvaizdį sukurs plati kakta ir siauresnė smakro sritis. Tokiu atveju dėmesio verti būtų kvadratiniai rėmeliai, be to, neblogas pasirinkimas būtų ir mažiau pastebimi plonesni rėmeliai. Rekomenduojama atmesti lašo bei drugelio akinių formas.

Stačiakampis arba kvadratinis veidas

 

Pagrindiniai šios formos bruožai yra tiesūs kontūrai, pakankamai aukšta kakta ir platus žandikaulis. Tai gana griežta forma, todėl jai netiks stačiakampiai rėmeliai, kurie tą griežtumą dar labiau pabrėžtų. Šiuo atveju ir kardinalus kontrastas ne visuomet atrodys puikiai. Todėl optimaliausia būtų rinktis apvalesnius kraštus turinčius modelius, galima paeksperimentuoti ir su nestandartinėmis formomis arba tokiais akiniais, kurių rėmeliai yra praktiškai nepastebimi. Kadangi būtent pastarieji mažiausiai pakeičia bendrą išvaizdą.

 

moteris matuojasi akinius

Asociatyvios nuotraukos šaltinis: canva.com

 

Trikampis veidas

 

Nesunku įsivaizduoti gana plačią kaktą ir veido susiaurėjimą ties smakru, būtent tokia ši forma ir yra. Ji suteiks pakankamai platų pasirinkimą – pradedant nuo kvadratinės formos bei baigiant apvaliais, o galbūt ir ovaliais akinių rėmeliais. Visi jie atrodys gerai. Taip pat galite išbandyti stambesnius ir ryškesnius rėmelius. Visgi reikėtų atsargiau žiūrėti į drugelio formą, kuri gali pakeisti proporcijas į ne visai norimą pusę.

Pabaigai

 

Taigi, tokios yra pagrindinės veido formos ir tikrai kiekvienas turėtų nesunkiai rasti sau mieliausią variantą. Vizualiai šias formas galite pamatyti čia. Žinoma, nereikia manyti, jog jūsų veidas turi idealiai sutapti su apibūdinimu. Kartais galimi ir tarpiniai variantai, tačiau tačiau pagrindinės formos padės orientuotis renkantis. Be to, prieš pirkdami turite galimybę realiai pasimatuoti bei išbandyti įvairius skirtingus akinius ir tik tuomet galutinai apsispręsti. Pagelbėti taip pat gali ir optikos salonų specialistai, kurie turi sukaupę didelę patirtį šioje srityje ir tikrai mielai ja pasidalina.