Naujas čiužinys – kelias į saldesnį miegą. Jo pasirinkimui dažniausiai skiriamas ypatingas dėmesys ir tai visiškai normalu, juk būtent nuo čiužinio dažniausiai ir priklauso poilsio kokybė. Tam, kad jis būtų ilgaamžis ir džiugintų ilgai, labai svarbu pasirūpinti tinkama jo priežiūra. Taigi, kokia ji turėtų būti?

 

ciuziniai

Tinkamas pagrindas

 

Kartais čiužiniai įsigyjami iškart su nauja lova, kartais – atskirai. Bet kuriuo atveju svarbu pasirūpinti tinkamu jų pagrindu. Geriausias pasirinkimas tiek poliuretaniniam, tiek spyruokliniam čiužiniui yra lovos su medinėmis grotelėmis. Dėl jose esančių tarpų užtikrinama gera oro cirkuliacija, todėl nesikaupia drėgmė ir nesudaromos dulkių erkutėms ar pelėsiui palankios sąlygos. Jei planuojate čiužinį dėti ant grindų arba lovos su vientisu pagrindu, svarbu dažniau jį vėdinti.

 

Vėdinimas ir apsukimas

 

Net ir laikant čiužinius ant tinkamo pagrindo, rekomenduojama maždaug kartą per metus juos gerai išvėdinti. Tai galima daryti tiek balkone, tiek kitame kambaryje plačiai atvėrus langus. Vėdinimui dažniausiai pakanka 2–3 val. Nerekomenduojama jų ilgai laikyti vietoje, į kurią patenka daug tiesioginių saulės spindulių, nuo kurių čiužiniai gali pageltonuoti arba pakisti jų techninės savybės. Be reguliaraus vėdinimo, rekomenduojama pasirūpinti ir čiužinio apsukimu. Priklausomai nuo išsigulėjimo, patartina tai daryti maždaug kas 3–5 mėn.

 

Reguliarus valymas

 

Kitas žingsnis, kurio nevertėtų praleisti rūpinantis čiužinio ilgaamžiškumu – tai reguliarus jo valymas. Susikaupusias dulkes lengviausia nusiurbti paprastu siurbliu. Taip neleidžiama veistis dulkių erkutėms, sukeliančioms alergijas, astmą ir kitas kvėpavimo takų ligas. Valant čiužinį nerekomenduojama naudoti fizinės jėgos, nes taip jį galima pažeisti.

 

Jei laikui bėgant ant užvalkalo atsirado dėmių, nesijaudinkite. Daugumą jų galima skalbti skalbimo mašinoje – svarbiausia atsižvelgti į instrukcijoje pateiktas rekomendacijas. Verta paminėti, kad čiužiniai negali būti valomi jokiomis cheminėmis priemonėmis ar balikliais – taip galima sugadinti jų audinį. Ant produkto nepatartina pilti vandens, nes drėgmės perteklius sudaro tinkamas sąlygas bakterijų ir pelėsio atsiradimui. Jei nusprendėte čiužinį valyti namų sąlygomis, geriausia tam panaudoti paprasčiausią muilą ir nedidelį vandens kiekį. Po to būtina jį gerai išdžiovinti.

 

Taip pat verta žinoti

 

Tinkamas pagrindas, reguliarus vėdinimas ir valymas itin svarbūs čiužinio ilgaamžiškumui. Be jų galima paminėti ir dar keletą naudingų patarimų. Nors tai ir pakankamai retas atvejis, tačiau nerekomenduojama po šia priemone laikyti jokių kitų daiktų – taip čiužinys gali greičiau prarasti savo formą. Taip pat nepatartina ant jo šokinėti, nes tai tik lemia greitesnį susidėvėjimą.

 

Čiužiniai – tai ilgalaikė investicija ne tik į kokybišką miegą, bet ir gerą sveikatą. Kai kurie augintinių šeimininkai mėgsta gyvūnus pasikviesti į lovą ir miegoti kartu su jais. Tai nėra pati geriausia mintis. Net jei ir nepastebime, keturkojai po savęs palieka nemažai plaukų ir pleiskanų. Laikui bėgant visa tai kaupiasi ant čiužinio, o jų pašalinimas – ganėtinai sudėtingas.

 

Kaip žinoti, kad atėjo metas naujam čiužiniui?

 

Normalu, kad po tam tikro laiko čiužinys nusidėvi ir jį reikia pakeisti nauju. Rekomenduojama tai daryti maždaug kas 7–10 metų, priklausomai nuo jo gamybos metu naudotų medžiagų savybių. Šią galimybę apsvarstyti vertėtų ir tada, jei jau ilgą laiką atsikeliate nepailsėję, jaučiate nugaros ar kitus skausmus. Taip pat apie čiužinio keitimą derėtų pasvarstyti, jei niekaip nerandate patogios miego pozos ar vos tik pajudinus čiužinys pradeda skleisti neįprastus garsus.

 

Kokybiškas poilsis labai svarbus kiekvienam, o komfortiški čiužiniaiyra tikriausiai vieni iš svarbiausių jo komponentų. Pasirūpindami reguliaria priežiūra, galėsite džiaugtis jų ilgaamžiškumu ir komfortu.