Rąstiniai namai tampa vis populiaresniu pasirinkimu. Į medinius namus vis dažniau atsisuka tiek gamtos, natūralumo ieškantys žmonės, tiek ir tie, kurie ieško ekologiškų ir gamtai draugiškų statybos medžiagų. Mediniai namai gali pasiūlyti plačias galimybes, kai kalbame apie namo projekto lankstumą, koregavimo galimybes bei išskirtinio ir originalaus interjero kūrimą. Skaitykite toliau apie tai, ką būtina apsvarstyti braižant jūsų namo planą!

 

Populiariausi medinių namų projektaiOka1

 

Populiarėjant ekologijos ir minimalizmo idėjoms mažėja ir žmonių būstai. Daugelis taupumo ir tvarumo sumetimais renkasi būstus apie 80–100 kv. m. Tai išties optimalus pasirinkimas vidutinio dydžio šeimai, kai galima suderinti komfortą bei gana lengvą būsto priežiūrą. Štai keli aspektai, kuriuos reikėtų apgalvoti renkantis namo projektą. Atminkite, kad rąstiniai namai gana lengvai koreguojami, todėl jei renkatės iš standartinių projektų, visada galėsite atlikti minimalius pakeitimus, jog pritaikytumėte būstą savo šeimos poreikiams.

 

Kambarių skaičius. Priklausomai nuo jūsų šeimos sudėties ir poreikių gali reikėti ir skirtingo kambarių skaičiaus. Įprastai miegamieji kambariai būna apie 15–20 kv. m. Svetainė, virtuvė dažnai būna didesnės. Jų plotas gali svyruoti nuo 20 iki 50 kv. m ir daugiau. Tačiau kiekvienu atveju reikėtų įvertinti, kokie yra būtent jūsų poreikiai. Pavyzdžiui, į tą patį 100 kv. m namą galima sutalpinti skirtingą skaičių kambarių. Jei jums reikia tik miegamųjų ir norite turėti didesnę svetainės erdvę, rinkitės būstą, kur kambarių mažiau, bet jie erdvesni. Tačiau jei dirbate iš namų, turite kelis vaikus ir norite atskirų erdvių, jos galbūt neturi būti labai didelės, svarbu, kad būtų galima uždaryti duris ir atsidurti namų ofise ar savo asmeninėje erdvėje. Tokiu atveju vertu suplanuoti kad ir nedidelę 10–15 kv. m patalpą su langu, kuri galės būti puikus namų ofisas. O pasikeitus aplinkybėms ją bus lengva paversti sandėliuku.

 

Aukštų skaičius. Šis punktas įžiebia turbūt daugiausia diskusijų. Tačiau mes manome, kad visi pasirinkimai geri, jei jie argumentuoti. Iš savo patirties matome, kad vieno aukšto namus žmonės renkasi tada, kai turi didesnį sklypą, taip pat jei turi augintinių, vaikų ar planuoja gyventi kartu su vyresnio amžiaus tėvais. Variantas be laiptų yra saugesnis ir patogesnis daugeliui žmonių. Visgi sumaniai išplanuoti 2 ar net 3 aukštų namai taip pat gali būti patogūs ir praktiški. Aukštesni namai pasirenkami mažuose sklypuose, kur nenorima užstatyti viso žalio ploto lauke. Taip pat tai gali būti geras pasirinkimas statant namą su vaizdu į ežerą, mišką, jūrą – iš antro aukšto atsivers tikrai puikūs vaizdai. Kai kurie žmonės dviejų aukštų namus renkasi tiesiog dėl psichologinio saugumo, antrame aukšte gali būti jaukiau miegoti su atviru langu. Mediniai namai yra puikus pasirinkimas, nes jie leidžia sukurti norimą būstą, nesvarbu, ar pirmenybę teiktumėte 1 ar 2 aukštų namui.

 

Išplanavimo tipas. Pastaraisiais metais išpopuliarėjo atviro išplanavimo namai, kai svetainė, prieškambaris, virtuvė, valgomasis yra vienoje bendroje namų erdvėje. Ypač mažuose namuose tai leidžia sukurti erdvės pojūtį. Tačiau geras pasirinkimas gali būti ir atskiri kambariai – tai priklauso tik nuo jūsų. Atskira virtuvės erdvė gali būti geras pasirinkimas, jei daug gaminate ir nenorite, kad maisto kvapai sklistų po visus namus. Privati svetainės erdvė gali būti naudinga, jei nesate numatęs atskiros zonos darbui iš namų ar dažnai turite svečių ir planuojate juos apnakvydinti svetainėje. Taigi apgalvokite savo poreikius prieš pradėdami rinktis namų projektą.

 

Spalvų ir dekoro pasirinkimas. Apgalvoti, kokio stiliaus interjeras jums patinka, verta net ir namo projekto planavimo etape. Šviesios spalvos gali padėti vizualiai padidinti mažesnes erdves, o skirtingi interjero sprendimai gali lempti ir kitokią apdailą, pvz., dažytoms sienoms reikės gipso kartono plokščių, o štai medines dailylentes galima kalti tiesiai ant pertvaros.

 

Ar pavyks įgyvendinti projektą patiems?

 

Statytis namą pačiam verta svarstyti, jei jau turite bent minimalios projektų valdymo ar statybinių, remonto darbų patirties. Nors didiesiems darbams atlikti galėsite samdytis specialistus ar nuomotis tam skirtą techniką, tačiau norint namą pasistatyti pačiam, reikia turėti bent orientacinį supratimą apie konkrečius namo statybos eigos etapus, medžiagų pasirinkimą, jūsų poreikius. Taip pat reikia išmanyti ir teisės aktus, jog žinotumėte, kada ir kokie leidimai, pažymos bus reikalingi.

 

Taigi mūsų visai nestebina, jog didžioji dalis žmonių namo statyboms samdosi įmones. Juk kiekvienas esame savo srities specialistas, ar ne? Jei domina rąstiniai namai, namo interjero planavimas, namo projekto kūrimas nuo nulio – susiekite su šiuos srities profesionalais, kurie gali geriausiai atsakyti į jums kylančius klausimus.