Jau spalio 12-ąją tiesioginiame TV3 eteryje – antrasis, tradicija tampantis, UNICEF organizuojamas paramos projektas „Už kiekvieną vaiką“. Šįkart televizija kvies aukoti vienoje skurdžiausių Afrikos šalių – Siera Leonėje gyvenantiems vaikams ir jų šeimoms. Ankstų pirmadienio, rugsėjo 24-osios, rytą, iš sostinės oro uosto iškeliavo projekto ambasadorių komanda: olimpiečiai Evaldas Petrauskas, Jevgenijus Šuklinas, „UNICEF Lietuva“ vykdomoji direktorė Jovita Majauskaitė ir TV3 Žinių vedėja Renata Šakalytė. „Turime būti pasaulio piliečiai – negalime gyventi užsidarę tarp savo sienų. Jeigu mes nepadėsime kitiems, nesulauksime pagalbos iš kitų“, – prieš sėsdama į lėktuvą sakė R. Šakalytė, pernai su UNICEF keliavusi padėti Kambodžos vaikams.

 

TV3 Žinių vedėjai tokia veikla – ypač prasminga. „Jei gali padėti, tai kodėl ne? Siera Leonė – sudėtinga Afrikos šalis, išgyvenusi kruviną ir skaudų pilietinį karą, trukusį ištisą dešimtmetį. Viskas baigėsi tik 2002-aisiais. Žaizdos gilios ir skaudžios, o baisiausia tai, kad į šiuos įvykius buvo įtraukta daug vaikų. Jie patyrė didžiules psichologines, moralines ir fizines traumas. Daugelis jų buvo priversti tapti kariais – vos devynerių ar dešimties metų sulaukę berniukai jau yra nužudę daug žmonių“, – kraupius faktus vardija R. Šakalytė.

 

„Kambodžoje buvo sunku – dabar bus dar sunkiau. Esu jautri, labai skaudžiai išgyvenu, kai matau kenčiančius. Jei susitiksiu su pilietinį karą išgyvenusiais vaikais, jausiuosi nieko gyvenime nemačiusi, nežinosiu, ką jiems pasakyti. Tikriausiai jų nereikia guosti, tikriausiai nė vieno mūsų patirtis neprilygsta tų vaikų patirčiai. Aš ir mano kompanionai – J. Šuklinas ir E. Petrauskas – pasistengsime įkvėpti tiems vaikams viltį, parodysime, kad kažkur Europos šiaurės rytuose yra maža šalis Lietuva, o joje yra žmonių, turinčių gerą, jautrią širdį“, – viliasi UNICEF ambasadorė, iki spalio 2 dienos viešėsianti Siera Leonėje.

 

Pernai padėti skurstantiems Kambodžos vaikams ir jų šeimoms su TV3 laidų vedėjais Marijumi Mikutavičiumi ir Jurgita Jurkute vykusi R. Šakalytė sako, kad prisiminimai labai skirtingi – ir graudūs, ir malonūs: „Kai pasižiūri nuotraukas, užplūsta daug emocijų. Džiaugiuosi, kad Dievas suteikė galimybę prisiliesti prie šios misijos. Atiduodu visas savo jėgas ir stengiuosi iš visos širdies domėtis tomis problemomis.“

 

Pernai vykusi UNICEF misija Kambodžoje sulaukė didžiulio visuomenės susidomėjimo, paramos akcijos metu Lietuvos žmonės skurstantiems ir nuo ligų mirštantiems vaikams paaukojo per 700 tūkstančių litų. Tai – 128 682 išgelbėtos vaikų gyvybės. Siera Leonė, kaip ir Kambodža, buvo smarkiai nuniokota pilietinio karo, kuris prasidėjo 1991-aisiais. Siera Leonė yra viena skurdžiausių Afrikos ir pasaulio šalių. Daugiau nei pusė jos gyventojų neturi nė 1,25 dolerio dienai. UNICEF misijos dalyviai svetur viešės savaitę, o jų mintys bei išgyvenimai bus užfiksuoti vaizdo medžiagoje ir parodyti Lietuvoje. Misijos finišas – paramos akcija „Už kiekvieną vaiką“ – jau spalio 12-ąją tiesiogiai per TV3.

 

UNICEF paramos akcija „Už kiekvieną vaiką“ – jau spalio 12-ąją tiesiogiai per TV3!