Dauginimasis yra natūralus, gamtos sukurtas instinktas, tačiau laikant augintinius namų sąlygomis, jis nėra reikalingas. Netgi priešingai, gali sukelti rūpesčių tiek augintiniui, tiek jo šeimininkui. Nepašalinus nereikalingos reprodukcijos funkcijos, šunys gali elgtis nepageidautinai, kelti triukšmą, be to, pasitaiko didesnė kai kurių ligų tikimybė. Kastracija/sterilizacija šiuo atveju padeda viską saugiai ir efektyviai išspręsti, kadangi tai visai nesudėtinga, nebrangi, o svarbiausia, visiškai saugi procedūra.

 

Toliau skaitydami sužinosite, kas yra kastracija bei sterilizacija, kuo ji naudinga, kodėl verta atlikti. Tuo pačiu atrasite patikimus veterinarijos klinikose dirbančius specialistus, kurie pasirūpins kone visais Jūsų augintinių poreikiais.

 
-6235661

Pexels, Tima Miroshnichenko nuotrauka.

Kaip vyksta sterilizacija/kastracija šunims?

 

Sterilizavimas yra patelėms (kalytėms) taikoma chirurginė procedūra, kurios metu pašalinamos kiaušidės arba kiaušidės su gimda. Kastracija – tai patinų lytinių organų šalinimas, kuomet pašalinamos sėklidės paliekant kapšelį. Pasirūpinti šia procedūra geriausiai iki antrų augintinio gyvenimo metų.

 

Atlikti sterilizavimą ar kastraciją verta dėl šių priežasčių:

 
  •  išvengiama nepageidaujamo augintinio elgesio ir garsų skleidimo;
  •  augintinis po procedūros jaučiasi žymiai geriau;
  •  šeimininkui lengviau augintinį suvaldyti, jis ramesnis;
  •  užkertamas kelias įvairioms ligoms, tokioms kaip kad, pavyzdžiui, pieno liaukų navikai ar prostatos padidėjimas;
  •  panaikinama reprodukcijos funkcija, kas leidžia išvengti nepageidaujamo apvaisinimo.
 

Taigi, kastracijos/sterilizacijos nauda yra tiesiog akivaizdi. Procedūra neturi šalutinių veiksnių, ji nesukelia augintiniams jokio skausmo ar diskomforto, nes yra atliekama taikant bendrinę nejautrą. Atlikti šią chirurginę operaciją galima tik sveikiems gyvūnams, augintinio sveikatą prieš procedūrą įvertina gydytojas. Reikia pasakyti, jog visas šis procesas ilgai neužtrunka ir jau visai netrukus augintiniu bus tinkamai pasirūpinta.

 

Nepriekaištinga Jūsų augintinių sveikata

 

Be kastracijos/sterilizacijos veterinarijos klinikose atliekama daugybė kitų profilaktinių ir gydymo procedūrų. Patyrę veterinarai kruopščiai apžiūri Jūsų augintinius, įvertina jų sveikatos būklę ir pateikia galimus gydymo sprendimus. Tuo pačiu šeimininkai gauna visas reikiamas konsultacijas augintinių priežiūros ir sveikatos klausimais. Sekdami gydytojo veterinaro nurodymais galėsite pasirūpinti geresne savo šuns sveikata patys ir užtikrinti jo geresnę savijautą.

 

Daugiau apie šunų sterilizaciją sužinosite: https://drvet.lt/paslaugos/kastracija-sterilizacija-sunims/