Procedūrų kalendorius kūno grožiui
2023-12-11 19:21Norint džiaugtis gražiu ir sveiku kūnu, būtina juo reguliariai rūpintis. Tačiau kaip dažnai namuose ir salone reikėtų atlikti įvairias procedūras: šveitimą, masažą, drėkinimą? Nepasiklysti padės grožio kalendorius.
Kasdien būtinos procedūros
Kiekvieną dieną būtina savo odą drėkinti losjonu, kremu ar kūno sviestu. Pakankamos drėgmės užtikrinimas padės išlaikyti sveiką odą ir išvengti jos išsausėjimo. Kaip žinia, sausą odą ima niežėti, ji pradeda pleiskanoti, trūkinėti. Susilpnėjus jos apsauginiam barjerui, į organizmą pro sutrūkinėjusią odą taip pat gali lengviau patekti įvairūs mikroorganizmai ir prasidėti infekcija. Tad vakare nusiprausus po dušu ir nusisausinus rankšluosčiu, patepkite kūno odą kokybiška drėkinamąja priemone. Geriausiai tiks losjonai ir kremai su sviestmedžio aliejumi, kakavos sviestu, glicerinu, keramidais. Ypatingą dėmesį skirkite alkūnėms, keliams ir pėdoms. Šios kūno vietos sausėja labiausiai. Joms galite netgi įsigyti atskiras, stipresnį drėkinimą teikiančias priemones. Pakankamai sudrėkinta oda įgaus sveiką švytėjimą, bus minkšta ir švelni, jos nevargins bėrimai. Nepamirškite balzamu kasdien drėkinti ir lūpų. Išsausėjusios lūpos ne tik atrodo neestetiškai, bet ir gali sukelti sveikatos problemų.
Kasdien reikėtų naudoti ir anticeliulitinį kremą. Tik reguliariai tepamas ant probleminių kūno vietų, jis duos rezultatą. Kremą tepkite vakare, nusiprausus po dušu. Dar geresnį rezultatą pasieksite, jei kremą naudosite ir ryte. Svarbiausia – neskubėkite. Produktą lėtai, sukamaisiais judesiais užtepkite ant probleminės zonos. Sukant ratus ant odos, kremas įsigers geriau ir pasieks gilesnius sluoksnius. Priemonę tepkite nuo apačios ir rankomis kilkite viršun, sukamaisiais judesiais atkartojant veninio kraujo tekėjimą. Nuo kelių keliaukite link šlaunų, nuo alkūnių link pečių, nuo sėdmenų – link liemens. Vietose, kur linkę kauptis riebalai (vidinėse šlaunyse, aplink kelius), geresniam kremo įtrynimui galite panaudoti krumplius. Daugiau celiulito sankaupų turinčiose vietose galite naudoti ir kitą techniką. Įtrinkite kremą nykščiu ir rodomuoju pirštu švelniai žnaibant odą.
Įsivaizduokite, kad jūsų bamba yra sieninio laikrodžio vidurys ir sukamaisiais judesiais laikrodžio rodyklės kryptimi įtrinkite kremą į pilvo odą. Palaukite, kol priemonė įsigers – tai gali užtrukti iki 10 minučių. Renkantis anticeliulitinį kremą, ieškokite tokių priemonių, kurios savyje turi retinolio, vitaminų C ir E, aminofilino, augalų ekstraktų – azijinės centelės, ginkmedžio, bolivinės balandos. Taip pat tinka vaisių ekstraktai – kvapiojo citrinmedžio (yuzu), ananaso. Žinoma, anticeliulitinis kremas celiulito negali visiškai panaikinti. Bet ši priemonė turi galios jį ženkliai sumažinti. Geriausiam rezultatui pasiekti būtinas reguliarumas.
Procedūros, kurias reikia atlikti 1-2 kartus savaitėje
Norint išlaikyti gražią odą ir stangrų kūną, svarbu 1-2 kartus savaitėje jį nušveisti šveitikliu. Jis pašalins negyvas odos ląsteles ir padės jai regeneruotis. Svarbiausia užduotis – išsirinkti kokybišką šveitiklį. Jis turi būti efektyvus, bet tuo pačiu švelnus odai. Tam tikros stambios, netirpios dalelės šveitiklyje gali šveisti labai gerai, bet tuo pačiu pažeisti odą. Todėl ieškokite šveitiklio su natūraliomis smulkiomis, tirpiomis dalelėmis. Geriausiai tiks priemonė su cukraus, druskos, kavos, avižų mikrogranulėmis. Reguliariai naudojant kūno šveitiklį, oda tampa lygesnė, švelnesnė, minkštesnė. Pašalinus negyvas ląsteles, oda atsinaujina, todėl pranyksta jos sausumas, užkertamas kelias galimiems bėrimams.
Prieš kūno šveitimą iš pradžių patariama išsimaudyti po dušu, naudojant švelnų prausiklį. Lai vanduo būna šiltas, bet ne karštas. Po tokių maudynių odos poros atsivers ir šveitimas bus efektyvesnis. Ant delno užpilkite šiek tiek šveitiklio ir švelniai šveiskite kūno odą sukamaisiais judesiais. Šveiskite nuo viršaus link apačios. Pradėkite tie pečiais, tada keliaukite link nugaros, krūtinės, liemens, kojų. Nepamirškite nušveisti ne tik priekinę, bet ir nugarinę kojų pusę. Paskutines nušveiskite pėdas. Kiekvieną kūno zoną rekomenduojama šveisti po 30 sekundžių. Nereikėtų persistengti, kad nepažeistumėte odos, tad viską atlikite švelniai. Baigus šveitimą, nusiskalaukite drungnu vandeniu, kad nuplautumėte šveitiklį ir nušveistas negyvas odos ląsteles. Prausiklį nuo kūno pašalinkite sukamaisiais judesiais. Po maudynių nusišluostykite, rankšluostį lengvai prispaudžiant prie kūno. Šiurkščiai netrinkite! Kol oda dar šiek tiek drėgna, ją padrėkinkite losjonu. Šveitikliai laikinai sutrikdo odos apsauginį sluoksnį. Tad jei ja tinkamai nepasirūpinsite, oda gali išsausėti.
1-2 kartus savaitėje taip pat vertėtų atlikti kūno masažą šepečiu. Natūralių šerių šepetys, kaip ir šveitiklis, pašalins negyvas odos ląsteles. Tuo pačiu oda bus apsaugota nuo įaugusių plaukelių, užsikimšusių porų, taps stangresnė. Tai dar ne viskas. Masažas šepečiu naudingas mažinant celiulitą. Jis padeda atpalaiduoti ir išskirstyti riebalų sankaupas, esančias po oda. Taip pat trynimas šepečiu padeda suaktyvinti limfotaką ir kraujotaką. Tad pagreitėja kūno metabolizmas, jis lengviau šalina toksinus, mažėja venų trombozės rizika. Kūno trynimas šepečiu taip pat nuramina, padeda atsikratyti streso, suteikia energijos. Geriausia masažą atlikti ryte, jis turėtų trukti bent 3 minutes. Svarbiausia, kad šepetys būtų natūralių šerių, tada jis nepažeis odos. Iš pradžių išsimaudykite po dušu ir nusisausinkite rankšluosčiu. Tada šepečiu sukamaisiais judesiais nuo apačios į viršų masažuokite odą. Galiausiai trumpai nusimaudykite po dušu ir nuplaukite negyvas odos ląsteles vandeniu. Masažo neatlikite, jei odą išbėrė, pasireiškė alergija ar ji tapo labai jautri.
Kartą per savaitę patariama išsimaudyti vonioje. Į maloniai šiltą vandenį įpilkite jūros druskos, pravers ir odą maitinantis vonios aliejus. Nors dažnas mūsų mieliau renkasi dušą, reguliarus maudymasis vonioje yra be galo naudingas. Visų pirma, tokia veikla padeda atpalaiduoti mintis ir atsikratyti streso bei įtampos. Tuo pačiu atsipalaiduoja ir raumenys, apmalšta nugaroje, rankose ir kojose jaučiamas skausmas. Jūros druskos ir aliejų prisotinta vonia taip pat sudrėkina odą, aprūpina ją mineralais ir neleidžia jai išsausėti. Tiesa, maudantis vonioje reikėtų laikytis kelių taisyklių. Pirmiausia, vanduo neturėtų būti per karštas. Kitaip jums gali pasidaryti silpna, pasireikšti širdies permušimai. Be to, karštas vanduo kenkia odai, ją sausina. Taip pat vonia nereikėtų mėgautis ilgiau nei pusvalandį. Ilgas mirkimas joje paskatins odą susiraukšlėti.
Procedūros, kurias reikėtų atlikti kartą į mėnesį
Bent kartą į mėnesį rekomenduojama salone atlikti kūno masažą. Masažai yra be galo naudingi tiek mūsų kūno grožiui ir sveikatai, tiek psichologinei būklei, nes jie atpalaiduoja, padeda atsikratyti streso. Yra daugybė masažų rūšių, tad geriausia rinktis tokį, kuris sprendžia būtent jums aktualias sveikatos problemas. Daug sėdintiems ar stovintiems rekomenduojamas limfodrenažinis masažas. Jis suaktyvina limfotaką ir kraujotaką, tad spartėja medžiagų apykaita, mažėja celiulitas, galūnių tynimas. Atliekamas rankomis ar specialiu aparatu, šis masažas puikiai tinka ne tik norinčioms atsipalaiduoti, bet ir padailinti kūno linijas. Tuo tarpu patiriančioms raumenų nuovargį ir sąnarių bei sausgyslių sutrikimus, rekomenduojamas klasikinis masažas. Ši procedūra tinka įvairaus amžiaus žmonėms. Klasikinis masažas atpalaiduoja ir sušildo raumenis, tad dingsta nuovargis, sumažėja skausmas. Tuo pačiu pagerėja odos būklė, ji tampa elastingesnė, švelnesnė.
Jei negalite atsikratyti įkyraus nugaros skausmo, verta išbandyti tailandietišką masažą. Jo metu naudojami švelnūs spaudimai ir tempimai, tokiu būdu atpalaiduojant visą kūną. Šis masažas Rytų medicinoje naudojamas jau kelis tūkstančius metų ir pasižymi ne viena gydomąja savybe. Jis sumažina stresą, atpalaiduoja raumenis, leidžia palengvinti skausmus, gerina kraujotaką, energizuoja. Kadangi masažo metu atliekami lengvi tempimai, jis taip pat didina kūno lankstumą. Jei patiriate didelį nerimą ir stresą, rinkitės aromaterapinį masažą. Jo metu derinami masažiniai judesiai ir atpalaiduojantys kvapai. Tad po procedūros atsigauna ne tik kūnas, bet ir siela.
Probleminės kūno odos savininkams kartą per mėnesį taip pat rekomenduojamas nugaros ir (ar) krūtinės valymas kosmetologijos kabinete. Pačiam žmogui gali būti sudėtinga gydyti kūno odoje įsisenėjusias pigmentines dėmes, aknę bei inkštirus. Todėl verta kreiptis pagalbos į specialistus. Kūno odos aknė nėra tik estetinė problema. Ji taip pat gali tapti įvairių infekcijų priežastimi. Ypač šiltuoju laiku maudantis atviruose vandens telkiniuose. Tad svarbu problemos neignoruoti ir kreiptis į kosmetologę. Procedūros metu naudojama glikolio rūgštis, skatinanti odos atsinaujinimą. Pasišalinus senam odos sluoksniui, kūnas pasidengia nauja, aknės nepaliesta oda. Tuo pačiu atkuriama odos drėgmės pusiausvyra, jos elastingumas. Kartu su odos valymu rūgštimi gali būti taikomas ir mechaninis valymas. Jo metu rankomis pašalinami odos poras užkimšę inkštirai.
Procedūros, kurias verta atlikti kas 3-4 mėnesius
Kūno įvyniojimas į dumblius – vis labiau populiarėjanti procedūra, kuria verta mėgautis reguliariai. Procedūros metu kūnas nušveičiamas ir padengiamas metabolizmą skatinančiu geliu su jūros dumbliais ir druska. Tada kūnas suvyniojamas į specialius tvarsčius. Kartais patys tvarsčiai būna suvilgomi jūros dumblių tirpalu ir tada specialia technika vyniojami ant kūno. Po procedūros galima džiaugtis gražesne, sveikesne ir detoksikuota oda bei padailėjusia figūra. Taip yra todėl, kad dumbliai mažina skysčio sankaupas kūne, gydo celiulitą. Svarbu ir tai, kad kūno įvyniojimas padeda aktyvinti kraujotaką. Tad oda įgauna sveiką atspalvį, mažėja celiulitas, paspartėja metabolizmas.
Ieškant geriausio efekto, galima pasirinkti iš daugybės kūno įvyniojimo procedūros rūšių. Pavyzdžiui, detoksikuojantis įvyniojimas padeda kūnui pašalinti susikaupusius toksinus. Jiems pasišalinus, kūno audiniai įgauna naują formą. Riebalinis audinys tampa lygesnis, pakeliami sėdmenys ir krūtinė, palygėja pilvas, šlaunys, talija, sustangrėja oda. Tuo tarpu anticeliulitinis įvyniojimas leidžia sparčiau atsikratyti kamuojančio celiulito. Šios procedūros metu naudojamas specialus gelis su iš spygliuočių išgaunamu chlorofilu. Šis ekstraktas pasižymi puikiu gebėjimu atstatyti odos elastingumą ir stangrumą. Galima rinktis ir specialiai lieknėjimui skirtą kūno įvyniojimą. Procedūros metu naudojama Negyvosios jūros druska skatina metabolizmą ir svorio mažėjimą, tuo pačiu lygindama odą ir atstatydama jos savybes.
Kartą į kelis mėnesius verta atlikti ir profesionalų kūno šveitimą bei gilų odos sudrėkinimą salone. Žinoma, kūno odą būtina kremu ar losjonu drėkinti kasdien. Namų sąlygomis bent kartą savaitėje būtinas ir jos šveitimas. Tačiau kas keletą mėnesių verta pasilepinti profesionalia procedūra. Jos metu oda nušveičiama itin efektyvia priemone, kuri išvalo giliausius odos sluoksnius. Dažniausiai šiam tikslui naudojamas specialus šveitiklis su jūros druskos dalelytėmis. Šios dalelytės suaktyvina odos maitinimo funkcijas, ją stangrina, tonizuoja ir lieknina kūną. Tuo pačiu kūno oda giliai sudrėkinama, taip užtikrinant sveiką jos būklę ir puikią išvaizdą.
Autorius Gintarė Vasiliauskaitė