Priežastys, kodėl reikėtų laikytis 20 minučių taisyklės
2017-05-08 10:1120 minučių – tai tiek laiko, kiek reikia ištverti bet kokį veiksmą, kurį atlikti nėra visiškai jokio noro. Psichologai tvirtina, kad tai geras būdas pradėti kažką daryti, įveikti tingulį ir padidinti motyvaciją.
Priežastys, kodėl reikėtų laikytis 20 minučių taisyklės:
- Kas sportuoja 20 minučių per dieną, gali pamiršti rūpesčius dėl sveikatos.
- Kas kasdien namų tvarkymui skiria 20 minučių, gali nesijaudinti dėl netvarkos.
- Kas skiria 20 minučių per dieną dėmesio koncentracijos gerinimui, nesiskundžia dėl kūrybingumo krizės.
- Kas kasdien randa laiko išklausyti smulkius žmonos ar vyro skundus, gali nesijaudinti dėlto, kad santykiuose kils didelių problemų.
- Kas skiria kasdien 20 minučių išklausyti save ir pasižymėti pastabas, gali nesijaudinti dėl idėjų ir minčių trūkumo.
- Kas dirba 20 minučių per dieną, kad sukurtų pajamų šaltinį, gali nesijaudinti dėl savo finansinės gerovės.
- Kas kiekvieną dieną skiria 20 minučių poilsiui, nesiskundžia nuovargiu ir jėgų stygiumi.
- Kas 20 minučių per dieną skaito vertingą knygą, gali nesijaudinti dėlto, kad turės pakankamai žinių.
- Kas 20 minučių per dieną skiria komunikavimui su kitais sėkmingais žmonėmis, kurie užsiima panašia veikla, kuria būtų norima užsiimti, gali greičiau pasiekti savo tikslų, nes jie geriau supranta, ką daryti, kokių klaidų vengti, o naujos pažintys atveria daug durų.
- Kas 20 minučių per dieną skiria laidų, susijusių su tikslų siekimu, klausymuisi, gali tapti ekspertu.
Buvęs „Apple“ vadovas Steve‘as Jobsas (1955 – 2011) 2005-aisiais metais sakė: „Jūsų laikas yra ribotas, todėl nešvaistykite jo, gyvendami kažkieno kito gyvenimą“. Kitais žodžiais tariant, reikia ne kopti kitų žmonių karjeros kopėčiomis, o siekti savų tikslų ir svajonių. T. y. gyventi savo gyvenimą, o ne tą, kurį „primetė“ tėvai, mokytojai ar kiti svarbūs gyvenimo žmonės.
Kino režisierius Woody‘is Allenas (g. 1935) yra pasakęs: „90 % pastangų išnaudojama, siekiant kažką pradėti“. Kartais žmonės gali būti labai kūrybingi, galvodami priežastis, kodėl turėtų ką nors atidėlioti. Vienas iš geriausių būdų, kaip to išvengti yra 20 minučių taisyklė. Protas mėgsta būti skaidrus. Todėl rekomenduojama kelti labai aiškius tikslus ir apčiuopiamus uždavinius. Skirti kasdien 20 minučių tikslui siekti ir po to padaryti pertrauką, kad smegenys galėtų pailsėti. Pertrauka turėtų trukti nuo 2 iki 5 minučių. Netrukus bus matyti puikūs rezultatai: dirbant pagal tokį planą padaroma daugiau ir kokybiškiau, būna daugiau energijos, kyla daugiau gerų minčių ir idėjų.
Po 30 dienų pradės formuotis nauji, geri įpročiai. Laikytis 20 minučių taisyklės bus lengviau kasdien. Per 30 dienų persigrupuos smegenų neuronų ląstelės, išstumdamos senus ir atlaisvindamos vietos naujiems įpročiams. Smegenims patinka įpročiai. Jie sumažina apkrovą smegenims. Tačiau, kad susiformuotų naujas įprotis, reikia tą patį veiksmą kartoti gana ilgą laiko tarpą. Nauji, geri įpročiai, tokie kaip 20 minučių taisyklė, padeda siekti laimės ir sėkmės.