Neįprastas prietaisas, kuris atrodo kaip laikrodis, rodo, kiek žmogui dar liko gyventi. Ant riešo segamas prietaisas įspėja apie sveikatos būklę. Du profesoriai iš Lankasterio universiteto – Aneta Stefanovska ir Peteris MacClintockas – sukūrė prietaisą, kuris lazerio spinduliais analizuoja odos paviršių per endotelio ląsteles, kurios sudaro kapiliarų tinklo pagrindą.

 

Nuo kraujotakos kapiliaruose priklauso, kaip greitai vyksta organizmo senėjimo procesai. Skaičiai „0“ reiškia mirtį, „100“ – normalią veiklą. Laikrodis gali parodyti, kiek dar liko gyventi. Pavyzdžiui, jis įspėja: jei asmuo nepakeis gyvenimo būdo, tai negyvens ilgiau nei 20 metų. Taip pat jis gali aptikti vėžinius susirgimus ir silpnaprotystę ankstyvoje stadijoje.

 

Mokslininkai tikisi, kad šis išradimas pagerins žmonių gyvenimą ir paskatins bent kai kuriuos žmones imtis pokyčių, pavyzdžiui, valgyti sveikesnį maistą, daugiau sportuoti, būti gryname ore.

 

Universiteto profesoriai mano, kad jiems pavyks per tris metus sukurti prietaisą masiniam naudojimui. Manoma, kad toks laikrodis turėtų kainuoti šiek tiek daugiau nei 1000 litų.