Apie Plungės miestą esame girdėję visi, nes Plungės parke stūkso išlikę ir prikelti naujam gyvenimui kunigaikščių Oginskių rūmai, dar kitaip vadinami „Žemaitijos Versalio“ rūmais. Šiais metais Plungė švenčia 230 metų jubiliejų ir galime drąsiai sakyti, jog atitinka visus šiuolaikinio miestiečio tvarumo poreikius. Būtent Plungės miestas buvo vienas pirmųjų Lietuvoje, pasiūliusių nemokamo viešojo transporto paslaugą savo gyventojams, taip pat čia įrengtos 5 saulės elektrinės – viena jų yra ant savivaldybės pastato stogo, kitos keturios – ant mokyklų stogų. „Plungėje dera ir kultūrinis palikimas, ir šiuolaikinė pramonė. Mes Plungę vadiname darnaus gyvenimo parku“, – sako Plungės rajono savivaldybės administracijos direktorius Mindaugas Kaunas.

 

Plunge_4

Aktorė, televizijos laidų vedėja Justė Zinkevičiūtė po Plungės miestą, kaip ir daugelis plungiškių, keliauja paspirtuku. Paspirtukais Plungėje naudojasi net viešosios tvarkos pareigūnai. Vietiniai renkasi keliones ir dviračiais, ir pėstute, nes šalia Babrungo upės, dar vadinamos Plungės jūra, jau sutvarkyta pakrantė, kurioje galima sutikti ne vieną tvarų sprendimą. Justės dėmesį patraukia ypatinga dėžė – išmani BIPA stotelė, naudojanti tik saulės energiją. Čia galima pasikrauti mobilų telefoną, prisipūsti dviračio padangas, susitvarkyti smulkius dviračio gedimus bei pasinaudoti nemokamu interneto ryšiu.

 

Visai netrukus dviračiu taku bus galima pasiekti ir Platelius – kurortinio miestelio statuso siekiantį Žemaitijos miestą. „Mūsų tikslas sudaryti visas sąlygas plungiškiams ir miesto svečiams nuvykti į Platelius, pailsėti ir sugrįžti ekologišku transportu,“ – sako Plungės rajono savivaldybės administracijos direktorius Mindaugas Kaunas.

 

Dar viena nauja plungiškių pamėgta vieta – tai vadinamoji paukščių stebėjimo vieta bei medinis versmių takas, nutiestas per šaltiniuotas drėgnas vietas. Plungėje galite pasivaikšioti ne tik pakrante, bet ir medžių viršūnėmis -  naujas lajų takas nepaliks abejingų. Mieste pagalvota apie visus: Įrengtos naujos vaikų žaidimo aikštelės bei vieta sporto mėgėjams.

 

Jau šį šeštadienį laidoje „Švarūs miestai – švari Lietuva“ papasakosime kaip Plungiškiai ne tik sportuoja ir ilsisi tvariai, bet ir geria švarų „Plungės vandenų“ išvalytą vandenį.  Taip pat  lankysime pakuočių atliekų tvarkymo organizacijos „Gamtos ateitis“ klientą „BalPol“.  Organizacijos „Gamtos ateitis“ tikslas – atstovaujant Lietuvos gamintojams ir importuotojams, vystyti skaidrią ir efektyvią pakuočių atliekų tvarkymo veiklą bei didinti gyventojų, savivaldos, verslo atsakomybę ir sąmoningumą aplinkos taršos pakuočių atliekomis bei jų rūšiavimo klausimais. Pagrindiniai „BalPol“ gaminami produktai – tai polistireninis putplastis ir atitvarinės plokštės. Laidoje „Švarūs miestai – švari Lietuva“ sužinosime, kad visi „BalPol“ produktai gali būti 100% perdirbami. Žiūrėkite laidą šeštadienį 11 val. per „Lietuvos ryto“ televiziją.

 

Laidos rengėjų nuotr.