Plaukų džiovintuvas – įrankis, kurį vonios stalčiuje turi dauguma žmonių. Skubant rytais į darbą be jo tiesiog neįmanoma apsieiti. Kokį džiovintuvą rinktis ir kaip tinkamai naudoti, kad pavyktų ne tik gerai išdžiovinti plaukus, dailiai suformuoti, bet ir išsaugoti jų sveikatą?

 

Plaukų džiovintuvai kenkia – pasenęs mitasWoman,Dries,Curly,Afro,Hair,With,Blow,Dryer,,Home,Beauty

 

Anksčiau dažnai girdėdavome, esą norint turėti gražius ir sveikus plaukus jų džiovintuvo reikėtų atsisakyti. Galbūt tai tiesa kalbant apie senos kartos prietaisus, kurie alino plaukus karšta oro srove be jokių papildomų funkcijų. Šiuolaikiniai plaukų džiovintuvai – visai kitas reikalas.

 

Renkantis plaukų džiovintuvą rekomenduojama ieškoti tokio, kuris turėtų kelias ne tik vėjo stiprumo, bet ir karščio reguliavimo funkcijas. Moderniausių prietaisų kaitinimo elementai papildyti vertingomis medžiagomis: turmalinu, vitaminais, jonizuoja orą. Tai teigiamai veikia plaukus, saugo jų struktūrą, puoselėja. Antistatinę technologiją turintys plaukų džiovintuvai mažina plaukų šiaušimąsi, suteikia spindesio, saugo drėgmės pusiausvyrą. Tiesa, šią funkciją turi ne visi net ir moderniausi plaukų džiovintuvai, tad renkantis prietaisą reikėtų atidžiai vertinti ne tik jo dizainą, bet ir funkcionalumą bei technines galimybes. Skirtumas naudojant senos ir naujos kartos plaukų džiovintuvas panašus į tą, kaip plaukus trenkant kietu ir minkštu vandeniu.

 

Būtina apsauga!

 

Netgi naudojant moderniausią ir kokybiškiausią plaukų džiovintuvą privalu naudoti apsaugines priemones nuo karščio. Jos būtinos tiek džiovinant, tiek tiesinant ar garbanojant plaukus. Tokios priemonės ne tik neleidžia plaukams perdžiūti, išsaugo elastingumą, apsaugo nuo skilinėjimo, lūžinėjimo, bet ir suformuoja apsauginę plėvelę ant plauko, kuri sergsti nuo aplinkos drėgmės, užteršto oro. Dar daugiau – kai kurios priemonės gali net perpus sutrumpinti plaukų džiovinimo laiką. Labai patogu skubant! Pasirinkus kokybišką produktą, papildytą vertingomis medžiagomis, jis ne tik saugos plaukus nuo karščio, bet ir atliks kondicionieriaus funkciją.

 

Kaip tinkamai džiovinti?

 

Džiovinant plaukus svarbiausia pasirinkti tinkamą karščio režimą. Netgi jeigu labai skubate, nesirinkite didžiausio greičio ir kaitros. Pernelyg intensyvus džiovinimas ne tik mechaniškai žaloja plaukus, bet ir gali suprastinti estetinį vaizdą. Plaukų priežiūros profesionalai džiovinant plaukų šaknis pataria naudoti vidutinį karštį. Norint greitesnio rezultato, galima džiovinti be džiovintuvo antgalio – plačiau sklindanti oro srovė išjudins plaukus, jie greičiau išdžius. Taip plaukai ties šaknimis bus purūs, dailiai pakelti. Perėjus prie plaukų vidurio bei galų galima naudoti didžiausią greitį ir karštį, tik jau su antgaliu. Taip užpoliruosite plaukų žvynelius, išsaugosite jų vidinę drėgmės pusiausvyrą, sykiu sveiką žvilgesį, glotnumą ir elastingumą. Plaukai atrodys tarsi ką tik išėjus iš grožio salono!

 

Formavimo subtilybės

 

Naudojant plaukų džiovintuvą įprastai siekiama ne tik išdžiovinti plaukus, bet ir dailiai juos suformuoti. Tam kartais naudojamos papildomos formavimo priemonės (putos, lakas, gelis ir kt.), bet jos nebūtinos. Iš tiesų didžiulį darbą padaro tinkamai nukreipta oro srovė ir kokybiškas šepetys. Jį reikėtų rinktis pagal formą ir šerelius. Plokšti ir platūs šepečiai (dažniausiai stačiakampiai ar kvadratiniai) yra daugiafunkciai, tinka tiek kasdien šukuoti, tiek plaukams tiesinti, skatina juos tvarkingai sugulti. Ovalūs šepečiai įprastai būna minkšti, idealiai tinkantys kasdienei plaukų priežiūrai. Apvalūs naudojami džiovinti ir formuoti kartu su plaukų džiovintuvu. Leidžia sukurti dailias bangas, norimus plaukų linkius, juos švelniai užriesti, taip įvaizdžiui suteikiant gyvumo. Specialiai plaukams džiovinti skirti šepečiai turi ventiliuojančias skylutes, leidžiančias geriau cirkuliuoti orui ir greičiau išdžiovinti plaukus.

 

Nepamirškite atsižvelgti į šepečio šerelius. Jeigu plaukai ploni, pažeisti, išsausėję, jiems labai tiks natūralių šerelių šepečiai. Dažniausiai naudojami šernų šeriai. Jie lengvai slysta per plaukus, jų nepažeidžia, leidžia iššukuoti efektyviai ir švelniai. Šepečiai su šernų šereliais saugo plaukų glotnumą, spindesį, padeda paskirstyti natūralius galvos odos riebalus per visą plaukų ilgį. Garbanotiems plaukams labiausiai tinka šepečiai, turintys pusiau natūralius, pusiau nailoninius šerelius. Toks duetas lengvina garbanų iššukavimą, kartu leidžia neprarasti apimties ir žvilgesio. Jeigu plaukai labai tankūs, ilgi, sunkiai iššukuojami, efektyviausias šepetys su nailono šereliais – lankstus, todėl nepažeidžia plaukų struktūros, efektyviai juos iššukuoja.

 

Autorius Jūratė Survilė