Tikriausiai teko jį matyti? Žavingas šviesiaplaukis garbanius, nepripažįstantis jokio autoriteto ir bandymus jį tramdyti palydintis atsainiu „Et…“ Garsusis mentalistas, vis nepamirštantis pabrėžti, kad ekstrasensų nėra, Patrikas Džeinas (aktorius Simonas Bakeris) sugrįžta toliau vaikytis vieną visų laikų kraupiausių televizijos žudikų – Raudonąjį Džoną. Ką tik JAV pradėtas rodyti penktasis serialo sezonas jau kitą savaitę atkeliauja į LNK ir bus rodomas ketvirtadieniais 22.35 val.

 

Laikas bėga greitai, ir šeštoji penktoji sezono serija bus pažymėta šimtuoju numeriu. Kai kone kas antras serialas nutraukiamas po pirmojo ar geriausiu atveju antrojo sezono, sugebėjimas žiūrovų dėmesį išsaugoti net 100 serijų rodo išskirtinį darbą. Penkerius metus slėpta žudiko tapatybė, tačiau žiūrovai neatbaidyti per ilgu laukimu; meilės nuotykių skaičius per visus tris pagrindinius herojus – Džeiną, Lisbon ir Raudonąjį Džoną suskaičiuojamas ant trijų pirštų; charizmatiškas, romantiškas ir kartu rūsčiai viskam abejingas pagrindinis herojus yra tik pagrindiniai iš daugybės keisčiausių prieštaravimų, kas seriją užkuriančių žiūrovo smalsumą.

 

Serialo kūrėjas Bruno Helleris žada, kad šįkart prie maniako bus priartėta per ištiestos rankos atstumą: „Džeinas su kolegomis sužinos svarbių ir visiškai konkrečių faktų apie Raudonąjį Džoną. Džeiną užlies informacijos lavina, jis turės atsijoti, kas su žudiku, kas ne, ir kokie jo tikrieji siekiai“. Ketvirtojo „Mentalisto“ sezono pabaigoje Raudonasis Džonas eilinį kartą pergudravo Patriką Džeiną ir visą Kalifornijos tyrimų biurą. Žiauraus serijinio žudiko ir Patriko Džeino priešprieša išlieka svarbiausias serialą į priekį stumiantis variklis.

 

Esminį faktą, padėjusį Patrikui Džeinui susiaurinti paieškos lauką iki mažiau negu tūkstančio žmonių, netyčia pateikė Lorelei Martins, pasirodžiusi ketvirtojo sezono finale. Neabejotinai graži, neabejotinai protinga, neabejotinai seksuali, ji kelioms akimirkoms užvaldo Patriko širdį, tačiau ne protą. Gražuolė Raudonojo Džono mokinė pasirodys mažiausiai penkiose serijose, kartu pateikdama ir begalę klausimų – ar ji išties daug žino apie blogio genijų, ar sutiks jį išduoti? Kaip Džeinas privers ją sakyti tiesą? Dar įdomiau tai, ar ilgai ji ištvers – juk jau žinoma, kad sučiupti Raudonojo Džono parankiniai nelaisvėje ilgai negyvena. Tačiau įdomiausias klausimas, ar ji tikrai sugebėjo pavergti bent mažiausią Džeino širdies kampelį po to keisto bučinio į kaktą, kuris privertė Džeiną nutraukti devynerius metus trukusį celibatą. O gal tariamas įsijautimas tebuvo taktinis Džeino ginklas, ir jo širdis, kad ir kaip neįtikėtina, priklauso agentei Teresai Lisbon?

 

Tikriausiai jau net neįgudusio žiūrovo akiai darosi keista, kad tokio masto serijinio žudiko gaudymu neužsiima FTB. Kai agentė Siuzen Darsi nustojo tikėti pinkliomis Džeino melagystėmis, o per sumaištį žūsta Kalifornijos Tyrimų biuro vadas Liuteris Veinraitas, FTB reaguoja. Džeinui ne kartą teks atsimušinėti nuo FTB regioninio biuro komandos, kuriai vadovauja nenusakomai aršaus būdo moteris Aleksa Šulc. Ją lydi karštakošis gražuolis agentas Geibas Mansinis ir protingas tylenis Rydas Smitas. Tikslesnis jų vaidmuo kol kas nežinomas, gali būti, kad Džeinas juos kaip ir anksčiau jam trukdžiusius federalinius agentus švariai apmulkins, tačiau reikia prisiminti, kaip Raudonasis Džonas ketvirtojo sezono finale sakė turįs draugą FTB. Ar jis vienas iš tos trijulės?

 

„Mentalistas“ – ketvirtadieniais 22.35 val. nuo vasario 28 dienos.