Iš laukų kylančių gervių pulkai, virš Nemuno pievų tvyrantis rūkas, žydintys rapsų laukai, įstabūs pelkių žemėlapiai – tokius vaizdus su dronu džiaugiasi įamžinęs LNK laidos „Labas vakaras, Lietuva“ vedėjas Paulius Skučas.

 

Paulius_Skucas

 

Prie Kuršių marių pagauta žuvėdrų nuotrauka buvo tokia graži, kad Paulius pasidavė aplinkinių spaudimui ir neseniai išsiuntė ją į „Nacionalinės geografijos“ redakciją.

 

Mažai kas žino, bet filmuoti ir fotografuoti su bepilotėmis skraidyklėmis jau ketvirti metai yra viena didžiausių Pauliaus aistrų ir pomėgių. Dėl unikalių vaizdų laidų vedėjas gali keltis paryčiais ir dangų paleisti savo skraidyklę. Arba, priešingai, naktį filmuoti miegantį didmiestį.

 

Pauksciai_Skuco_foto

 

Jo įamžintus vaizdu ne kartą matė ir LNK žinių žiūrovai – būtent Paulius įamžino dėl karantino unikaliai ištuštėjusią sostinę. Panašu, kad šie vaizdai įeis į istoriją.

 

„Dronas leidžia atsidurti įvykio vietoje greitai ir pamatyti viską iš arti. Kai sprogo kanalizacijos vamzdis ir į Nerį plūdo teršalai, paleidau droną ir nufilmavau įvyko vietą iš arčiausiai, kaip tik įmanoma. Kai su šeima vykome į pajūrį, patekome į milžinišką kamštį. Paleidęs droną, įamžinau  didelę avariją, medžiagą išsiunčiau kolegoms į žinias“, – pasakoja Paulius, dažniausiai be skraidyklės neišeinantis iš namų.

 

Tiesa, sykį, kai prie Seimo bandė iš viršaus įamžinti didelį mitingą, Paulius turėjo nemalonumų. „Priėjo įspėti uniformuoti pareigūnai, – įvykį prisimena Paulius. – Iš tikrųjų, dabar dronų leidimas labai apsunkintas. Iš esmės tol, kol gausi leidimą jam pakilti, gali praeiti visa diena, todėl dėl biurokratizmo paprasčiausiai negali operatyviai nufilmuoti įvykių.  Štai buvome sugalvoję iš viršaus įamžinti naująjį prezidentūros fontaną, bet leidimo taip ir negavome – objektas itin saugomas“.  Pasak P. Skučo, žurnalistai, norėdami informuoti visuomenę susiduria su reikalavimais, kurie užkerta kelią laiku atlikti pareigą filmuojant naujausiomis technologijomis.

 

Paulius juokiasi, kad jis ko gero vienintelis vedėjas, kuris savo laidą ne tik veda, bet ir jai filmuojasi, arba net pats save filmuoja. „Labas vakaras, Lietuva“ laida dažnai rodo Pauliaus su dronu nufilmuotus vaizdus.

 

„Labas vakaras, Lietuva“ Paulius veda drauge su Karolina Liukaityte. Tiesa, nuo šio penktadienio prie laidos kūrimo prisideda dar du nauji vedėjai – Eglė Šantaraitė ir Aurelijus Bezekavičius. Jiedu turės dvi naujas rubrikas, Eglė – apie kultūrą, Aurelijus – pokalbius be kaklaryšio. Nuo šiol penktadieniais „Labas vakaras. Lietuva“ bus valanda ilgesnis ir tęsis iki pat LNK žinių.

 

Foto galerijoje – Pauliaus įamžinti gamtos vaizdai ir per karantiną ištuštėjęs Vilnius

 

Nuotraukos:

 

 

VIDEO: