Penki vaikai, šiuolaikiško sodo medelynas ir vieną kitą vejančios verslo inovacijos – visą tai jau daugiau nei du dešimtmečius mėgina suderinti sėkmingą šeimos verslą vystantys Tadas ir Kristina Cvilikai. Tačiau klimato kaita, augalų ligos ir panašios bėdos tikrai ne vienintelės negandos, kurias patyrė „Tado ūkio“ medelynas. Prieš kelerius metus viską sunaikinęs gaisras nesustabdė šeimos nuo judėjimo pirmyn ir atsitiesę jie pasiekė kur kas daugiau, nei anuomet turėjo.

 

311584335_116545437886066_4601572701917111322_n

Sekmadienio rytais „Lietuvos ryto“ televizijos eteryje rodomoje laidoje „Gyvenimas versle“ kaskart uždangas į nematomą savo veiklų pasaulį praskleidžia šalyje puikiai žinomi prekiniai ženklai. Nors žodyne žodis „verslas“ apibūdinamas kaip veikla, suteikianti pirkėjams prekes ir paslaugas, tačiau iš tikrųjų už to slypi kur kas daugiau. Už kiekvienos sėkmingos verslo istorijos yra žmonės, nuolatiniai sprendimai ir iššūkiai, su kuriais tenka susidurti vystant savo mylimą veiklą.

 

Vieni iš šios savaitės laidos herojų – Tadas ir Kristina Cvilikai. Jei prieš dvidešimt metų būtumėt sutikę šią porą, vyras būtų prisistatęs kaip užsienyje dirbantis statybininkas, o jo žmona – kaip klientų aptarnavimo specialistė, kuri neskyrė obels ir kriaušės sodinukų. Visgi, kuomet Tadas nuo darbo laisvas savaites leisdavo Lietuvoje, čia draugui padėjo prekiauti vaismedžiais ir taip įsitraukė į šią veiklą, kad ilgainiui nutarė pakeisti profesiją.

 

„Vystant šį verslą, klimato pasikeitimas reikalauja didesnio dėmesio, kurį tenka atiduoti augalams, kad jie būtų tinkamai prižiūrėti ir sveiki. Taip pat ir su augalų įvairove ateina naujų patirčių, siekiant žinoti, kokiu metu ko kiekvienam augalui reikia“, – laidoje pasakos Tadas.

 

Tačiau klimato kaita, augalų ligos ir panašios bėdos tikrai ne vienintelės negandos, kurias patyrė šis medelynas. Prieš kelerius metus viską sunaikinęs gaisras nesustabdė šeimos nuo judėjimo pirmyn ir atsitiesę jie pasiekė kur kas daugiau, nei anuomet turėjo.

 

„Sunkiausias momentas buvo 2017-aisiais metais, kai ūkyje įvyko gaisras, sunaikinęs absoliučiai viską: ūkinį pastatą, visus sodinukus jame. Įtariamas padegimas, nežinau, ar tą galima vadinti konkurencija, bet buvo sunku. Tačiau atsitiesėme, atsistojome ir nepaisant šitos nelaimės, prieš metus iš Kauno rajono savivaldybės gavome apdovanojimą už metų proveržį vaiskrūmių ūkyje“, – verslo istorija dalinsis Kristina.

 

Penkių vaikų tėvai, dėka ypatingo tarpusavio ryšio, drauge sukūrė verslą, kur kiekvienam augalui skiriamas didžiulis dėmesys. Šiai dienai lietuviai į savo sodus įtraukia ir vis daugiau egzotikos, domisi ne tik persikų ar abrikosų sodinukais, bet ir jų hibridais. Šiame medelyne patogu ir tai, kad visus augalus galima įsigyti tiesiog internetu. Tiek ūkio vystymas bei priežiūra, tiek darbas su užsakymais internetu, iš šalies, atrodo, reikalaujantis šimtų darbuotojų, tačiau „Tado ūkį“ puoselėja vos 12 įgudusių, darbo nebijančių ir mylinčių rankų.

 

„Darant verslą, tu turi pajausti, kad tai yra tavo vieta. Tau nereikia dėti daug pastangų, nes kitu atveju labai save išeikvosi, tiek energetiškai, tiek fiziškai. Todėl kiekvieno verslo gera idėja yra pajausti save ten, kur tu esi“, – laidoje tvirtins Tadas.

 

Kita laidos tema: Automobilis – kam pirkti, jeigu galima nuomotis

 

Pasaulinis automobilių nuomos paslaugų rinkos lyderis „Sixt“ teikia trumpalaikės ir ilgalaikės automobilių nuomos paslaugas, aptarnauja didžiausias Baltijos šalių kompanijas, taip pat ir įmones, turinčias nedidelius automobilių parkus. Tai socialiai atsakingas verslas, bendraujantis su Maltos ordinu bei pagalbą vaikams teikiančiais centrais.

 

„1912 metais vokietis Martin Sixt įsteigė šią įmonę su pirmais trimis automobiliais. Šiandien visą tai išaugę į pasaulinį prekės ženklą ir praktiškai visi žemynai yra padengti oranžine vėliava. Net 113-oje šalių turime savo lokacijas ir bendrai skaičiuojant, virš 4 tūkst. nuomos taškų“, – laidoje įspūdingais skaičiais ir istorija dalinsis „Sixt Lietuva“ direktorius Algimantas Andrašiūnas.

 

Lietuvoje ši įmonė veikia jau 12 metų ir paslaugas teikia visoje šalyje. Tiek Premium klasės, tiek kitus automobilius galima išsinuomoti laikotarpiui nuo dienos iki net kelerių metų, o lietuviai noriai atranda ir išbando tokią paslaugą.

 

„Mūsų šalyje mes nesame tik automobilių nuoma. Mes siekiame kurti patirtį ir santykį su klientais. Tendencija yra dinamiška ir kintanti visame pasaulyje, kuomet automobilis tampa patogumo, transporto priemone, o ne daiktas, kurį norisi turėti pastoviai. Todėl ir Lietuvoje vis daugiau klientų atranda nuomos paslaugas ir savo kelionėms renkasi patikimą naują automobilį“, – pasakos įmonės operacijų vadovė Eglė Jurgaitytė.

 

Tokia filosofija, kad automobilis yra priemonės tikslui pasiekti, o ne turtas, vadovaujasi visas „Sixt“ kolektyvas. Anot direktoriaus, didžiuosiuose miestuose viešasis transportas yra išvystytas taip patogiai ir greitai, kad dauguma, stringantys kamščiuose ir spūstyse, savo nuosavo automobilio išlaikymui išleidžia kur kas daugiau, nei gali leisti.

 

„Šiais laikais keičiasi požiūris į mobilumą. Jeigu anksčiau mes visi galvojom, kad automobilis yra mūsų turtas, tai aš visiems sakiau, kad geriau investuoti į paveikslą, į nekilnojamą turtą, į mokslus, bet automobilis, tik laiko klausimas, kada nusidėvės. Jis reikalingas tiems, kurie gyvena toliau nuo miesto, vežioja vaikus į mokyklą ar kuriems galimybė pasinaudoti transporto priemonėmis mieste yra sudėtinga. Tačiau tiems kurie gyvena mieste, ypatingai centrinėje dalyje, viešasis transportas, automobilio dalinimosi sistema, taksi paslaugos kainuoja ženkliai pigiau nei išlaikyti savo automobilį“, – laidoje tvirtins A. Andrašiūnas.

 

Kita laidos tema: Motinystės džiaugsmas nėra stabdis karjeros siekime

 

Dvidešimt metų grožio industrijoje dirbanti verslininkė Gintarė Eimantaitė-Armalė prieš aštuonerius metus sėkmingai pradėjo grožio studijos veiklą, kuri, anot įkūrėjos, užsitarnavo gerą vardą ne tik tarp klienčių, bet ir tarp plaukų priauginimo meistrų, mat kartu su šia grožio tendencija į industriją Gintarės dėka išleidžiamos ir šios srities specialistės.

 

„Kuomet pradėjau verslą, plaukų priauginimas Lietuvoje žengė dar tik pirmuosius savo žingsnius. Tai buvo visiška naujiena, tačiau aš  buvau pakankamai drąsi rizikuoti, nes tikėjau savo idėja. Ir šiandien, po aštuonerių metų, turime dvi studijas ir esame išleidę apie 600 studenčių“, – laidoje pasiekimais džiaugsis Gintarė.

 

Kuomet karjera klostosi viena kryptimi – aukštyn, Gintarę asmeniniame gyvenime aplankė pokyčiai. Prieš pusmetį ji tapo mama ir dabar darbą tenka suderinti su motinystės džiaugsmais, tačiau pasak laidos herojės, tai nevirto jai neįveikiamu iššūkiu.

 

„Šitas periodas yra labai naudingas tuo, kad gali sustoti ir viską įsivertint iš šalies, išsigryninti savo tikslus, persižiūrėt įmonės įvaizdį. Turiu ir nuostabų vyrą, kuris pagelbėja. Per aštuonis metus nė karto nebuvau sustojus, vieninteliai sustojimai būdavo trumputės atostogos, todėl buvo keista ir labai bijojau, galvojau, ką reikės daryti. Bet jeigu tu esi veiklus žmogus, toks ir būsi visais savo gyvenimo etapais“, – teigs moteris.

 

„Gyvenimas versle“ – tai laida, kurioje laidos vedėja Dovilė Urbanaitė pristatys ir atskleis šalyje veikiančių įdomiausių, populiariausių bei netikėčiausių verslų istorijas.  Lietuva koja kojon žengia su pasauliniais inovacijų pokyčiais ir savo šalyje turi būrį kūrybingų, sumanių ir savo sritį išmanančių verslininkų, kurie suburdami profesionalias komandas gali didžiuotis atradę raktą į verslo sėkmę. Apie visą tai – kiekvieną sekmadienį, 10:30 val., tik per „Lietuvos ryto“ televiziją.

 
Nuotraukų galerija:
Autorystė: Tomas Petrovskis, tomasfoto.lt