Šiandien jau akivaizdu, kad aplinkos poveikis žmogui ir žmogaus poveikis aplinkai neatsiejami. „Dažnai kalbama apie tai, kad reikia rinktis ateities profesijas. Vilnius Tech Aplinkos inžinerijos fakultete visos studijų programos – šiandienos profesijos, nes jau šiandien reikia ieškoti aplinkosauginių sprendimų, šiandien reikia tiesti infrastruktūrą, šiandien reikalingi tam tikri geodeziniai matavimai. Būtent be šių studijų programų nebus ateities. Aplinkos inžinerijos katedros specialistai šiandien sprendžia šias problemas, kad kažkas turėtų galimybę rytoj rinktis ateities profesijas“, – sako doc. dr. Aušra Zigmontienė Vilnius Tech,  Aplinkos inžinerijos fakulteto prodekanė.

 

Filmavimo akimirkos2

Vilnius Tech Aplinkos inžinerijos fakultetas siūlo keturias studijų programas: aplinkos apsaugos inžineriją, geodeziją ir geoinformatiką, kelių, geležinkelių ir miestų inžineriją bei pastatų energetiką. Vilnius Tech universiteto studentai turi galimybę praktinių žinių įgyti ir universiteto laboratorijose, ir socialinių partnerių įmonėse. O gabiems ir motyvuotiems studentams studijų metu universitetas suteikia galimybę įsidarbinti ir gauti atlyginimą. Tai labai motyvuoja. „Esu būsimas trečio kurso studentas, studijuoju ir dirbu Kelių tyrimo institute jaunesniuoju specialistu. Dabar dirbu tą tikrą darbą, gaunu ne vien teorines žinias. Mūsų laboratorija tiria bitumus, jų savybes, nustatinėja jų atsparumą proveržoms bei kuria aplinkos poveikiams mažiau jautrius bitumus“, – sako Vilnius Tech studentas Karolis Liubinas.

 

Praverkime Pastatų energetikos katedros duris, kuri daug dėmesio skiria ateities energetikai iš atsinaujinančių šaltinių. Būtent šioje katedroje ruošiami ateities profesijų specialistai. „Bakalauro studijų programa yra skirta rengti specialistus, kurie gebėtų pirmiausia projektuoti energetines sistemas. Šie specialistai gebės tokias sistemas ir eksploatuoti, ir prižiūrėti. Negalime įsivaizduoti šiandien energetikos be atsinaujinančių išteklių technologijų. Didžiąją dalį energijos Lietuvoje gamina vėjas, tačiau sparčiai vystosi ir saulės energetika, kuri daugiau susijusi su elektros, o ne su šilumos gamyba. Abi technologijos yra įtrauktos ir į mūsų studijų programą“, – sako Pastatų energetikos katedros vedėjas doc. dr. Artur Rogoža.

 

Ateities energetikai įgyja ne tik techninių, bet ir ekonomikos bei programavimo žinių, kurios leis derinti ir elektros inžineriją, ir ekonomiką, ir IT žinias. Be to, energetikos specialistams teks įgyti kompetencijų pritraukti investicijų ir vystyti verslą energetikos sektoriuje. Šiuo metu energetikų poreikis itin auga, o kaip energetikos bendrovės renkasi specialistus ir kokių specialistų stokoja, teiraujamės vienoje didžiausių energetikos bendrovių „Ignitis grupėje“.

 

„Inžinerija yra tai, kas netolimoje ateityje bus labai paklausu ir labai reikalinga“, – sako Renata Augustaitienė, AB „Ignitis grupės“ žmonių ir kultūros vadovė. Todėl „Ignitis grupė“ jau šiandien rūpinasi augančia karta, kuri ateityje galėtų tapti potencialiais energetikais.

 

„Mes sukūrėme ilgalaikę #EnergySmartSTART programą, kuri startavo šiais metais. Visą pavasarį dirbome su būriu vaikų: ėjome į mokyklas, skaitėme paskaitas, kvietėme juos į ekskursijas. Stengėmės sudominti šia specialybe, turėdami viltį, kad kai ateis laikas jiems rintis profesiją, vaikai prisimins mūsų paskaitas“, – apie #EnergySmartSTART programos pradžią pasakojo Renata Augustaitienė. Kita dalis programos skirta darbui su studentais. Bene viena svarbiausių šios programos dalių – ženkli finansinė investicija į būsimus studentus. AB „Ignitis grupė“ nuolatinių studijų pirmo kurso studentams šiais metais skirs net 150 tūkst. eurų stipendijoms. Studentai, kurie pasirinko elektros inžinerijos ir energijos inžinerijos studijų kryptis, per metus galės gauti 3 tūkst. eurų stipendiją – net 300 eurų per mėnesį. Todėl „Ignitis grupė“ jau šiandien kviečia mokslo įstaigas aplikuoti gauti paramą, kurią vėliau galės paskirstyti studentams kaip stipendijas.

 

Kur studijuoti, kokių profesijų laukia rinkos žaidėjai, kuo galėsite dirbti pabaigę studijas, žiūrėkite laidose „Renkuosi studijuoti“ trečiadieniais 12.30 per „Lietuvos ryto“ televiziją.

 

Laidos rengėjų nuotr.