Paprasti patarimai, kurie padės sutaupyti laiko ir pinigų
2022-07-01 09:07Esame linkę manyti, kad rūpinimasis komfortu yra labai modernus dalykas, o ankstesniais istorijos laikotarpiais žmonės buvo kur kas asketiškesni. Tačiau buities patarimų ir gudrybių galima atrasti dar gilioje senovėje. Tikimės, kad straipsnyje pateikiamas patarimų rinkinys, padės šiek tiek palengvinti gyvenimą.
Užtraukti užtrauktukus. Prieš dedant į skalbyklę, rekomenduojama užtraukti visų drabužių užtrauktukus, kad užtrauktukai nesusibanguotų. Be to, džiovinimo metu nenustatyti labai aukštos temperatūros, nes dėl to audinys gali susitraukti, o užtrauktukai susibanguoti.
Vietoj brangių džiovyklės servetėlių naudoti vilnonius džiovyklių kamuoliukus. Skirti džiovyklei vilnos kamuoliukai užtikrina, kad skalbiniai bus purūs ir minkšti. Jie yra daugkartinio naudojimo ir gali atlaikyti iki 1000 džiovinimo ciklų, todėl yra kur kas pranašesni už parduotuvėje pirktas specialias servetėles. Juose nėra toksiškų medžiagų ir kvapų, kuriems kai kurie žmonės gali būti jautrūs ir alergiški. Taip pat į juos galima įlašinti mėgstamo eterinio aliejaus, jei norite skalbiniams suteikti išskirtinį kvapą.
Teisingai valyti dušo galvutę. Jeigu dušo srovė atrodo silpnesnė nei anksčiau, gali būti, kad vanduo yra kietas: tokiu atveju mineralai užkemša dušo galvutę ir antgalį. Baltajame acte pamirkytu senu dantų šepetėliu nušveisti vandens purkštukus. Po to nuvalyti ir įjungti purkštukus maksimaliai, kad išsiskirtų užsikimšę mineralai.
Dezinfekuoti avalynę, jei ji skleidžia nemalonų kvapą. Jeigu batai skleidžia nemalonų kvapą, verta pabandyti į batų vidų papurkšti dezinfekcinės priemonės, kad būtų pašalintos nemalonų kvapą sukeliančios bakterijos. Dezodorantas taip pat gali padėti, bet jis tik užmaskuos kvapą, o ne pašalins jo priežastį.
Baltiems sportiniams bateliams valyti naudoti vandenilio peroksidą. Kai kurių sportinių batelių negalima skalbti skalbimo mašinoje, todėl visada verta patikrinti valymo instrukciją, nurodytą ant etiketės. Tokiu atveju atsikratyti dėmių gali būti sudėtinga, bet valymas minkštu šepetėliu, suvilgytu vandenilio peroksidu, turėtų padėti. Odinius batus galima nušveisti su soda.
Nenaudoti drėgnų orkaitės pirštinių. Vanduo perduoda šilumą greičiau nei sausas audinys. Taigi, jeigu kada nors sušlapinsite orkaitės pirštinę, nenaudokite jos, norėdami ką nors ištraukti iš orkaitės, nes galite nudegti.
Surinkdami stiklo ar kitokias šukes pasišviesti žibintuvėliu. Jei renkate sudužusį stiklą nuo grindų, patartina pritemdyti šviesą ir laikyti žibintuvėlį lygiagrečiai grindims: taip pamatysite smulkias skeveldras, kurių galbūt nepastebėjote.
Išpurtyti rankšluosčius prieš dedant į skalbyklę. Išskalbtus rankšluosčius pirmiausia reikia išpurtyti. Jei taip darysite, jie geriau išdžius ir bus puresni, nes tokiu būdu išpurenamos kilpos (tai taip pat padeda geriau sugerti drėgmę). Be to, nelyginkite frotinių rankšluosčių – dėl to jie blogiau sugeria drėgmę.
Reguliariai vietose, kur paprastai nesilankote, patikrinti, ar neatsirado pelėsio. Būtinai patikrinkite, ar nėra pelėsio tose namų vietose, kuriose reguliariai nesilankote, nes pelėsis gali augti tik dėl ore esančios drėgmės ir beveik ant bet kokio paviršiaus. Jei pastebėjote pelėsį, nebandykite jo valyti taip, kaip valytumėte dulkes: pelėsis labai greitai atsinaujins.