Pėdų refleksologija – tai tam tikrų taškų stimuliavimas pėdose. Žmogaus pėdose tokių taškų yra daugybė. Stimuliuojant tam tikrus taškus galima pagerinti kitų organų, atitinkančių vietas pėdose, veiklą. Ant pėdos yra daugiau nei 7000 nervų galūnėlių, vadinamų refleksais, kurie atitinka kiekvieną organą ir sistemą mūsų organizmuose. Spaudžiant tam tikrus taškus stimuliuojama nervų sistema ir atveriami energijos takai, kurie gali būti blokuojami ar perpildyti.

 

masazas

Virškinimo sistemos sutrikimai

 

Virškinimo trakto sutrikimai dažniausiai gydomi refleksologiniu pėdų masažu. Taškas, kurį reikia stimuliuoti, yra ant padų. Ji atitinka saulės rezginio sritį, esančią tarp krūtinkaulio ir bambos. Masažuojant padus gali sumažėti skausmai pilvo srityje. Masažuoti pėdų padus patiems lengviausia su golfo ar kitu, nedideliu ir kietu, kamuoliuku. Kamuoliuką spausti išilgai pėdų krašto ir vidurinės pado dalies. Masažas padeda atpalaiduoti pilvo sritį ir pagreitina medžiagų apykaitos procesus. Pėdų vidurio stimuliavimas atveria energijos takus, kurie yra susiję su virškinimu (skrandžiu, žarnynu). Jis turėtų pagerinti kraujo patekimą į organus ir palengvinti sutrikusio virškinimo simptomus.

 

Galvos skausmas

 

Daugelis žmonių kenčia nuo galvos skausmų dėl įtampos kaklo srityje. Todėl pagerinus kraujotaką kaklo srityje, galima išvengti šio negalavimo. Tam gali padėti dešinės ir kairės pėdų nykščių refleksologinis masažas. Teigiama, kad šie kojų pirštai susiję su galvos ir kaklo sritimis. Egzistuoja du būdai, kaip atsikratyti arba bent sumažinti galvos skausmą. Vos pajutus pirmuosius galvos skausmo simptomus reikia pradėti sukti rankų pirštais ratus ant kojų nykščių pagalvėlių. Kai galvos skausmas stiprus, tokio masažo gali nebeužtekti. Tada gali pagelbėti kitas metodas. Sušlapinti popierinį rankšluosti arba audeklo gabalą. Išgręžti ir susuktą prakišti pro kojų tarpupirščius, taip lyg darantis pedikiūrą, į tarpupirščius įstatomi specialūs plėtikliai. Pirštus judinti aukštyn ir žemyn. Šis judesys stimuliuoja pirštų nervų galūnėles, kurie aktyvuoja galvą ir kaklą. 30 sekundžių stimuliuoti kojos nykštį nuo 2 iki 3 kartų per dieną.

 

Priešmenstuacinis sindromas

 

Dažniausiai moterys nemalonius PMS simptomus slopina vaistais nuo skausmo. Tačiau tabletes reikėtų paslėpti, nes tyrimais įrodyta, kad refleksologinis pėdų masažas sumažina menstruacijų skausmus ir trukmę. Vidinės ir išorinės refleksų sritys yra abiejų kulkšnių pusėse. Taškai susiję su reprodukciniais moters organais. Todėl stimuliuojant šiuos taškus galima pagerinti kraujotaką lytiniuose organuose ir bendrą savijautą kritinėmis dienomis. Teigiama, kad masažas bus dar veiksmingesnis, jei taškai kulkšnių srityse bus spaudžiami su pašildytu, bet ne per daug karštu šaukštu. Pratimą atlikti 10 ar 15 sekundžių. Tada nuimti šaukštą. Švelniai paspausti vietą ir vėl uždėti šaukštą 10 ar 15 sekundžių. Menstruacijų metu taškinį masažą atlikti nuo dvejų iki trijų kartų.

 

Nėra žinoma, kada tiksliai atsirado refleksologija. Tačiau užuominų apie ją būta jau senovės Egipte ir Kinijoje. Jau tada buvo tikima, kad žmogaus kūne teka energijos srautai. Tačiau tik XX amžiaus pradžioje amerikiečių gydytojas Williamas Fitzgeraldas supažindino Jungtinių Valstijų gyventojus su refleksologija. Pagrindinis jos tikslas – atkurti gyvybinių kūno energijų pusiausvyrą ir taip pagerinti sveikatą. Anot refleksologų, toks gydymo būdas pagerina kraujotaką, normalizuoja liaukų veiklą ir mažina stresą. Dažniausiai gydymas taikomas kaip profilaktinė priemonė, tačiau taip pat gali išgydyti kai kurias ligas, pavyzdžiui, migreną, sinusitą, nemigą ir vidurių užkietėjimą.

 

Skeptikai primena, kad refleksologija vis dar neturi jokio patikimo mokslinio pagrindo, todėl teigti, kad skausmą peties srityje gali sumažinti kokių nors taškų pėdose stimuliavimas yra nepagrįstas. Daliai kritikų refleksokologija yra ne daugiau nei paprastas pėdų masažas. Šalininkų nuomone, refleksokologijos privalumai plačiai žinomi ir daugelio pacientų patikrinti.