Įdomūs faktai apie magnetų terapiją
2018-10-03 09:59Kas yra magnetų terapija? Magnetinio lauko terapijoje naudojami magnetai, galintys pagerinti bendrą savijautą ir net padėti pasveikti susirgus tam tikromis ligomis. Žmogaus kūnas ir Žemė natūraliai išskiria elektros ir magnetinius laukus, todėl ir atsirado nuomonė, kad magnetai turi unikalių sveikatą stiprinančių savybių.
Įdomūs faktai apie magnetų terapiją:
- Unikalių savybių turintys magnetai naudojami nuo seniausių laikų. Teigiama, kad magnetas gerina miego kokybę, gerina audinių oksigenaciją, didina ląstelinį deguonies lygį, gerina kraujotaką ir padeda greičiau gyti po infekcijų.
- Magnetų terapija yra alternatyvus gydymo būdas, kuriam naudojami statiniai magnetai, galinti padėti palengvinti artrito, PMS, menopauzės simptomus, migreną ir padėti po sporto traumų.
- Magnetų terapija gali būti taikoma, nešiojant specialias magnetines apyrankes ir kitus juvelyrinius dirbinius, klijuojant magnetinius pleistrus, nešiojant įmagnetintus badų vidpadžius, miegant ant magnetinio čiužinio ir antklodžių, naudojant magnetinius kremus ir maisto papildus. Galima magnetą tiesiog padėti ant probleminės kūno vietos.
- Nėra visiškai aišku, kaip magnetai gerina sveikatą – pagal vieną teoriją kūnas suformuoja magnetinį lauką, kuris reaguoja į gydančias magnetų galias. Ši teorija remiasi idėja, kad geležis kraujyje ir elektriniai impulsai iš visų kūno atomų sukuria elektrinį, magnetinį lauką.
- Pagal kitą teoriją magnetai pagerina kraujotaką į kūno audinius ir į tą vietą, kur padėtas magnetas, pritraukia daugiau ką tik šviežio deguonies prisotinto kraujo.
- Magnetai yra šarminiai, todėl jie neutralizuoja bet kokį rūgštingumą organizme, kilusį dėl ligos.
- Magnetai gali būti naudojami, norint sumažinti nugaros, pečių, kaklo, kelių ir kitų sąnarių skausmą, taip pat gali padėti palengvinti moterims priešmenstruacinio sindromo ir menopauzės simptomus.
- Dr. Tena Walters atliko tyrimą, kuriame dalyvavo 504 moterų, ir nustatė, kad nedidelis magnetinis įrenginys, įsiūtas apatinėse kelnaitėse, moterims pagerino savijautą menopauzės laikotarpiu net 50 % pirmąjį mėnesį, o po trijų mėnesių – 75 %.
- Ekseterio universiteto mokslininkai analizavo devynis atsitiktinius placebo atvejus ir priėjo išvadą, kad statinių magnetų naudojimas skausmui malšinti nerekomenduojamas kaip tikrai efektyvi gydymo priemonė. Dėl magnetų poveikio osteoartritui dar reikia atlikti daugiau tyrimų.
- Jungtinės Karalystės artrito tyrimų agentūros teigimu magnetai gali iš tiesų padėti šiek tiek sumažinti skausmą, įskaitant nugaros apatinės dalies ir kelių, bet nepakankamai, kad magnetų terapija galėtų pakeisti kitas gydymo priemones. Tačiau magnetų terapija yra visiškai saugi, todėl galima paeksperimentuoti ir įsitikinti, ar asmeniškai gydymas magnetais jums tinka, ar ne.
- Dar vienas magnetų panaudojimo būdas – transkranijinė magnetinė stimuliacija, kuri gali būti naudojama gydyti depresiją, potrauminio streso sindromą, tininą (ūžesį ausyse), obsesinį kompulsinį sutrikimą, anoreksiją, lėtinį neuropatinį skausmą, priklausomybę nuo kokaino ir fibromialgiją.
- Transkranijinėje magnetinėje stimuliacijoje naudojama magnetinė galva, kuri konvertuoja elektrą į magnetinį lauką, uždėtą ant paciento galvos odos. Magnetinis laukas nustato elektros srovę smegenyse ir pradedamas gydyti reikalingas regionas. Elektros simuliacija padeda susidaryti daugiau jungčių tarp nervų ir smegenų, padidėja neuronų aktyvumas, taip pat neuromediatorių (tokių kaip serotoninas) išsiskyrimas.
- Tyrimai rodo, kad transkranijinė magnetinė stimuliacija sergantiems depresija padeda 70 % atvejų.
- 2008 metais Virdžinijos universitete buvo atliktas tyrimas, parodęs, kad magnetai gali sumažinti tinimą, kai naudojama iš karto po uždegiminės traumos. Mokslininkai įdėjo magnetus, kurių stipris buvo 70 mT, o tai yra apie 10 kartų didesnis už bendrą šaldytuvo magnetą, netoli žiurkių kraujagyslių ir nustatė, kad jie išplečia susiaurėjusias kraujagysles ir sutraukiau kraujagysles, kurios yra išsiplėtusios. Tyrimo rezultatai parodė, kad magnetinis laukas gali atpalaiduoti kraujagysles ir padidinti kraujotaką.Taip pat magnetų terapija gali padėti, jei sergama depresija, Alzheimerio liga, šizofrenija arba dėl amžiaus pamažu prarandamo proto aštrumo.