Paplūdimys – vieta ne tik degintis, bet ir sportuoti!
2016-06-17 09:13Atėjus vasarai daugelis žmonių atsipalaiduoja, pamiršta rūpesčius ir tiesiog mėgaujasi atostogomis. Tačiau nederėtų pamiršti sporto, kuris yra būtinas gerai fizinei ir emocinei savijautai. Pasiteisinimų nėra – sportuoti galima net paplūdimyje! Štai keli pratimai, padėsiantys išlikti žvaliai ir energingai visą vasarą!
Pritūpimai – gražiam užpakaliukui
Viena gražiausių moters kūno vietų – užpakaliukas. O geriausias pratimas jam gražinti – pritūpimai. Jie gali būti kelių rūšių. Paprasčiausi, kai kojos laikomos pečių plotyje ir tupiamasi taip, jog kelio sąnarys ,,neišeitų“ už pirštų ribų. Tūptis taip, tarsi būtų bandoma atsisėsti. Kita, šiek tiek sunkesnė pritūpimų versija – pritūpimai su šuoliuku. Visa atlikimo technika išlieka tokia pati, tik kylant, reiktų pašokti. Dar sunkesnė pritūpimų rūšis – pritūpimai su svoriu. Svarmenis galima pakeisti vandens buteliukais. Netradiciniai pritūpimai yra sunkesni, tad ką tik ,,prisijaukinusiems“ sportą, nereikėtų pradėti nuo jų. Pratimą geriausia kartoti du kartus po 20 – 30 kartų.
Bėgimas – ne tik madingas, bet ir labai veiksmingas
Nėra nieko geriau, kaip pradėti dieną teisingai. Bėgioti reikėtų pradėti anksti ryte, kol dar nepasirodė pavojinga saulė. Bėgimas yra viena efektyviausių sporto rūšių, nes jo metu įtraukiamos kone visos raumenų grupės. Taip pat bėgimas gerina kraujotaką. Jeigu tikslas numesti svorio, tuomet bėgioti reikėtų ne trumpiau nei 25 – 30 min. Rezultatus galima pastebėti jau po dviejų savaičių!
Bėgimo paplūdimyje pliusai:
- Dėl nelygaus smėlio paviršiaus bėgioti paplūdimyje yra sunkiau nei stadione, todėl sudeginama daugiau kalorijų.
- Dėl minkšto paviršiaus tenka mažesnė apkrova sąnariams ir stuburui.
- Jei bėgiojama basomis, tai stimuliuojami nerviniai receptoriai pėdose.
Atsispaudimai – gražesnei ir stangresnei krūtinei
Reguliariai darant atsispaudimus stiprėja ne tik rankos, pečiai, bet ir krūtinės raumenys, todėl moterims šis pratimas ypač aktualus. Darant atsispaudimus rankas reikia laikyti šiek tiek plačiau nei pečių plotis. Kojas laikyti šalia viena kitos, kad pėdos būtų suglaustos. Taip pat labai svarbu nepamiršti įtraukti ir įtempti pilvo raumenis. Atliekant šį pratimą nereikia žvalgytis, žiūrėti reikia į žemę, nes galva ir kūnas turi būti vienoje linijoje. Tik tuomet pratimas bus atliekamas teisingai. Geriausia pratimą kartoti du kartus po 10 – 15 kartų. Jei šis pratimas atrodo per sunkus, tuomet galima jį palengvinti, sulenkus kojas, ir atsispaudimus daryti nuo kelių.
Šoninė ,,lenta“ – pratimas ištvermingiems
Tai gana sudėtingas ir ištvermės reikalaujantis pratimas. Savo kūno svorį reikia išlaikyti tik ant dviejų kontaktinių taškų. Tai pratimas reikalaujantis pusiausvyros išlaikymo, todėl kūnas automatiškai labiau išsitempia. Tokioje pozicijoje užteks pabūti 30 – 45 sekundes. Vėliau pratimą reikėtų kartoti ant kito šono. Jei norisi sunkesnės šio pratimo versijos, galima pakelti vieną koją, tuomet išlaikyti pusiausvyrą taps dar sunkiau. Šis pratimas stiprina šoninius pilvo raumenis ir gerina laikyseną.
Atsilenkimai – tvirtam pilvo presui
Dažnai žmonės nesusimąsto, kad sėdėdami paplūdimyje, jie vienu metu, gali ne tik žiūrėti į jūrą, bet ir rūpintis savo sveikata bei išvaizda. Tam yra skirtas puikus pratimas – atsilenkimai. Šis pratimas atliekamas pusiau sėdint, kojas ištiesus 90 laipsnių kampu. Rankas reikėtų ištiesti į priekį taip, tarsi būtų norima pasiekti kojų pirštus. Atsilenkimai skirti gražinti pilvo raumenis. Šį pratimą reikėtų kartoti du kartus po 20 – 30 kartų.
Svarbu
- Sportuojant prie jūros būtina turėti kepurę nuo saulės ir apsauginį kremą nuo saulės.
- Būtina turėti vandens buteliuką.
- Sportuoti pradėti anksti ryte, kuomet dar nepasirodė pati pavojingiausia saulė.
- Karštomis vasaros dienomis geriausia sportuoti ne ilgiau 30 minučių.
- Einant sportuoti nepatartina kvėpintis, nes nuo saulės ant odos gali atsirasti rudų dėmių.